1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Antalya'da 5 yıldızlı otelde zehirlenme

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Nurdan Dahi tarafından 16 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

  • Forum Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  İstanbul
  Sertifika Numarası:
  45334
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEZ MEDİKAL
  Antalya'da 5 yıldızlı bir otelin temizliği için bekletilen klor tankına yanlışlıkla asit döken görevliler, 10 otel personelinin zehirlenmesine neden oldu.


  [​IMG]

  Olay, Konyaaltı Akdeniz Bulvarı üzerindeki Porto Bello Otel'de saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Havuzun temizliğinde kullanılan asit ve klor tanklarındaki seviye azalınca, otel görevlileri anlaşmalı firmadan tankları doldurmasını istedi. Otele öğleden sonra gelen iki görevli, büyük havuzun altındaki tanklara dolum yapmaya başladı.

  Bu sırada klor tankına asit pompalanması nedeniyle ortalık bir anda kimyasal dumanla kaplandı. Tankların yanında bulunan ve yakın yerlerde görev yapan 10 otel personeli dumandan zehirlendi.

  [​IMG] [​IMG]

  Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda 112 ekibi sevk edildi. Zehirlenen personele ilk müdahale otel önünde yapıldı. 10 çalışan daha sonra tedavi için çevre hastanelere sevk edildi.

  Otel yetkilileri, özel firma görevlilerinin hatası nedeniyle kapalı mekanda meydana gelen kimyasal etkileşim nedeniyle 10 personelin zehirlendiğini söyledi.

  http://gundem.milliyet.com.tr/antal...de/gundem/detay/1737067/default.htm?ref=yahoo
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Birisi suçu öbürüne atacak, bir diğeri kabullenmeyip ev sahibinin hatası olduğunu söyleyecek. Çık bakalım işin içinden. Ama suçlu belli. ISG Uzmanı.
 3. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  bu konu daha çok çevre ile alakalı değil mi?
 4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  10 kişinin zehirlenmesi mi daha çok çevre ile alakalı?
  Bence can her şeyden önceliklidir.
 5. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

  • Forum Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  İstanbul
  Sertifika Numarası:
  45334
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEZ MEDİKAL
  Her zaman, her yerde İSG UZMAN..... !
 6. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  çevre derken dış çevreden bahsetmiyorum çevre mühendisliği ile alakalı diyorum
 7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Bence çevre mühendisliği ile de alakalı değil.
  Sadece çalışanların sistemi bilmesi, nerede ne tür kimyasal olduğunu bilmesi gerekli. Bunun için illa bir mühendise gerek yok. Asit eklenmemesi gerekli bir tanka personel rahatlıkla asit ekliyorsa, bu yeterince eğitilmemiş bir personel olduğunu gösterir. Yok Klor ile asitin aynı yerde olmayacağını biliyor ama yanlışlıkla vanayı açarak bu ikisini karıştırdıysa da personel üzerinde çalıştığı sistemi tanımıyor. Bu tarz yerlerde ilk olarak benim bilirkişi olarak bakacağım şey sanırım ilgili operasyona ait görsel bir çalıştırma talimatının o bölgede bulunup bulunmadığı olurdu. ( Kaza nedenleri konusunda tabi )
  Bununla beraber orası muhtemelen küçük bir makina dairesidir. Havalandırma vb. uygun mu falan filan. Kısacası çevre mühendisi olmadan da bazı tehlikelerin tesptini kolayca yapabilirsiniz.