1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Anzen – yalin iş güvenliği yönetimi eğitimi

Konusu 'Panel,Sempozyum ve Kongre' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 8 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    ANZEN EĞİTİMİ – BURSA

ANZEN – YALIN İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİMİ EĞİTİMİ

İş güvenliği önceden sadece bir faaliyetken artık özellikle sahada aktif iş yapan firmalar için bir yönetim konusu olmuştur. İş güvenliği konusunda yapılan çalışmaları incelediğimizde yine en farklı yaklaşımları Japon firmalarında görmekteyiz. Japon firmalarında İş güvenliği faaliyetleri ”ANZEN” olarak ifade edilir ve “ Anzen Daiichi – Önce Güvenlik” sloganı ile bütün çalışanların benimsenmesi sağlanır.

Japon tarzı yönetim çalışmalarını tanıtmak amacı ile Gemba Partner Yalın Yönetim Danışmanlığı, Anzen – Yalın İş Güvenliği (İş güvenliğinde Toyota tarzı) konusunda İş güvenliği uzmanı Birol TEMEL ile birlikte bir eğitim düzenlemektedir.

Özellikle ISG Uzmanları, Mühendisleri , Üretim, Kalite Sorumluları, Insan Kaynakları çalışanları açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bu eğimde temel İş Güvenliği eğitimlerinden farklı olarak sahada insan ve insan odaklı takım çalışmaları üzerinde durulacaktır.

BAZI KONU BAŞLIKLARI :

• Anzen Nedir?
      • Toyota ‘nın 5 Ana Misyonu ve Anzen
      • Genchi Genbutsu
      • 5S + 1 S (Safety faktoru)
      • 4M ve Anzen
      • Anzen Programının oluşturulması
      • Anzen Komitesi
      • Anzen Denetimleri
      • KYT ( Ekip Risk Tespit Çalışmaları)
      • Neredeyse Kaza Tespit Çalışmaları
      • Standart Çalışmada ISG Faktörü
      • Takımın gelişimi
      • Çalışan Motivasyonu
      • Anzen faaliyetlerinin şirkete olan faydaları

EĞİTİM BİLGİLERİ

EĞİTİM KONUSU : ANZEN – YALIN İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİMİ

EĞİTMEN: BİROL TEMEL (İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI)

EĞİTİM TARİHİ : 22.03.2013 – CUMARTESİ

EĞİTİM YERİ : HILTON / BURSA

BAŞLANGIÇ SAATİ : 10:00

BİTİŞ SAATI: 17:00

KATILIM ÜCRETİ : 375 TL + KDV

BAŞVURU ADRESİ : info@gembapartner.com

SON BAŞVURU : 18.03.2012 PAZARTESİ

Eğitim günü öğlen yemeği programa dahildir.