1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Apartman yöneticisi olarak isgkatip kullanımı hakkında yardım.

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Ahmet Ay tarafından 27 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Arkadaşlar merhaba
    Apartmanımızda yöneticilik yapıyorum.

Bir OSGB ile anlaştım

• Risk değerlendirmesini
    • Acil durum planı
    • Eğitim hizmeti aldım.

Daha sonra şahsi olarak. C sınavına girdim C sertifikasını aldım.
    Arkasından A sınavına girip A sınavını kazandım.

Bu işe daha başlamadım.

A sınavı için sertifika çıkmış mı diye İSG katip'e girdim.

İSG katip ana girişte 2 SEÇENEK VAR

APARTMAN YÖNETİCİLİĞİ MERKEZ BİRİM
    İSG PROFESYONELİ BİREYSEL GİRİŞ ( C Sınıfı İş Üvenliği Uzmanı )

ben sanırım hata ile altta bulunan

E-BİLDİRGE KULLANICISINI güncelle yi tıkladım

durum1.jpg

VE SAYFA AŞAĞIDAKİ GİBİ GÖZÜKÜYOR.

BU İŞLEMDE HATALI bir durum varmı ?

BANA SIKINTI DOĞURURMU ?

KENDİMİ APARTMANIN iş güvenliği uzmanı diye mi atadım ?

bilen anlayan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum. ??

hatalı bir işlem yaptıysam nasıl düzeltebilirim ???

Kendimi iş güvenliği uzmanı diye atamak gibi bir niyetim yok.

durum2.jpg

2. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Sanırım sistem sizi otomatik görevlendirmiş ya da güncelleme ile siz görevlendirdiniz.
    Eğer kendinizi apartmanın iş güvenliği uzmanı olarak atamak isterseniz bireysel uzman kimliğinizle girip sözleşmeyi onaylamanız, daha sonra apartman yönetici kimliğinizle girip onaylanmış sözleşmeyi tekrar onaylamanız gerekir.
    Bunları yapmadığınız sürece sözleşmeniz onaylanmış sayılmaz.
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bilgilendirme için teşekkürler..söylediklerinize harfiyen katılıyorum..ödül lazım.. gold-badge-with-red-ribbon_small.jpg
  4. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Çok teşekkür ederim.:)
  5. Ahmet Ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    1) Apartman olarak Osgb 'den hizmet almıştık.

• Risk değerlendirmesini
    • Acil durum planı
    • Eğitim hizmeti aldım.

OSGB den aldığım hizmet iptal olmuş mu gözüküyor ?

2)Yani sizden anladığım ,
    işlemin tamamlanması için apartman yönetici kimliğimle girip onaylamam gerektiği için şu an işlem yarıda kalmış durumda

Peki iş güvenliği uzmanlığı kimliğimle iptal etme yeri varmı ?
    tıklayacağım bir seçenek

yada

isg katipte hatalı bir işlem yapıldığında nereye başvurularak düzeltebiliriz.
  6. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    Çok tehlikeli sınıftaki binlerce işyeri sahibinin, isg yükümlülüğünü tınlamayıp, hala uzman ve hekim ataması yapmadığı bir ülkede, site yöneticinin A sınıfı belge alması gerçekten ilginç bi durum..tebrik ediyorum sizi Ahmet bey... sırf yöneticilikten dolayı mı sırasıyla C ve A yı aldınız... yoksa hizmet verdiğiniz işyerleri yanında yöneticilik de mi yapıyorsunuz...
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ahmet Bey,

Apartmana kendinizi atadığınızı zannetmiyorum.bunun için apartman sgk yöneticisi olarak isgkatipe girip uzmanı TC ile bulup atamalı ve uzman olarak sizde isgkatipe girip onaylamanız gerekmektedir.
  8. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Hayır, apartmanınızın Nace kodu 81.10 tehlikeli sınıfta gözüküyor. Yaptırmış olduğunuz Risk değerlendirmesi yapıldığı tarihten itibaren 4 yıl, eğitimler de 2 yıl geçerlidir.

Siz kendiniz apartmanızın uzmanı olmak istemiyorsanız düzeltmeniz gereken bir şey yok, sözleşmeyi onaylamadığınız sürece sözleşmeniz geçerli değildir.
    Ancak hala apartman yöneticisi iseniz apartmanınız için birer iş yeri hekimi, iş güvenlik uzmanı ve diğer sağlık personeli atama zorunluluğunuz var. Yapmazsanız aylık 14.000 TL cezaya maruz kalabilirsiniz. En iyisi Sigortaya müracaat edip NACE tehlike kodunuzu az tehlikeli olarak düzelttirmek. Bu şekilde İH, İGU ve DSP yükümlülüğünüz iki buçuk sene ertelenmiş olur.
  9. Ahmet Ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    teşekkür ederim
    asıl işim mühendislik
    ekstradan yöneticiyim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Ocak 2014 ---
    C SINIFI UZMAN OLARAK GİRDİĞİMDE EKRAN GÖRÜNTÜM. 1.jpg

VE

2.jpg
  10. Ahmet Ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    c sınıfı uzman olarak girdiğimde ekran görüntüm yukarıdaki şekilde çıktı.

yukarıda paylaştığım sözleşme kısmı görüntülerine göre

KAYIT BULUNAMADI DİYOR

SIKINTI YOK DEĞİLMİ ?
  11. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Yok sanırım. Apartman hesabınızdan girip sol taraftaki "Hizmet Alan İşyerleri Modülü" nü tıkladığınızda çıkacak olan "Görevlendirme-Sözleşmeler" i tıkladığınızda kimin atandığını görebiliyor musunuz?
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Bu apartman nasıl bir apartman ki "Tehlikeli" sınıfta?
  13. Aykut İNCE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gördüğünüz ekran apartmanınızın işveren modülü. En alta bakarsanız zaten apartmanınızda mevcutta görevli bir isg uzmanı veya hekimi gözükmemekte. Satırı incelerseniz 1 kişi çalışıyor, toplam hekim ve uzman çalışma saati 0. ve gerekli hekim saati 1, uzman saati 1 olarak gözükmekte. Apartmanın e bildirge yöneticisi olduğunuz için apartmanın işveren modülüne girebiliyorsunuz. Başka bir işletmede daha gözükseydiniz ekranınıza orası da eklenecekti. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var o da NACE kodunuza baktım. Apartmanınız komplex bir site olarak gözükmekte ve oda TEHLİKELİ sınıfa giriyor. Bence A Sınıfısınız ve site sizden daha iyisini bulamayacaktır. Yerinizde olsam A sınıfı olarak kendimi atardım ve apartmana daha da hiç aidat vermek zorunda kalmazdım :)
  14. Ahmet Ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    APARTMAN YÖNETİCLİĞİNDEN GİRİŞ
    Hizmet Alan İşyerleri Modülünü tıkladığınızda çıkacak olan "Görevlendirme-Sözleşmeler" i tıkladığınızda kayıt bulunamadı diyor.

apartman 1.jpg
  15. Ahmet Ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    İSG PROFESYONELDEN GİRİŞ

Aylık çalışma saati kısmında böyle birşey yazıyor bunu anlayamadım ?

isg profesyonel.jpg
  16. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Ahmet Bey,
    24.3.2013 tarihi ISG-Katip'in kullanılmaya başlandığı tarihtir ve bu tarihte aynı zamanda E-Bildirge kullanıcısı olan IG Uzmanları için (ISG-Katip'e iki kimlikle girebiliyorsunuz, E-Bildirge Kullanıcısı ve Bireysel İG Uzmanı olarak) ÇSGB tarafından otomatik olarak içe görevlendirme yapılmıştır. Yani normalde bir iş yerinin E-Bildirge kullanıcısı aynı zamanda İş Güvenliği Uzmanı ise o iş yeri görevlendirme işini kendi içerisinde çözer diye düşünmüşler, ama yanlış düşünmüşler.
    Şu an için İG uzmanı olarak sorumluluğunuz yok (dikkat ederseniz içe görevlendirmede aylık çalışma saati kısmı boş), ama yönetici olarak İG uzmanı çalıştırma zorunluluğunuz var.
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    nace kodu hatalı:

81.10.01 Tesis bünyesindeki kombine destek hizmetleri (işletme veya tesis bünyesinde temizlik, bakım, çöplerin bertarafı, koruma ve güvenlik, posta dağıtımı, çamaşırhane, resepsiyon vb. yardımcı hizmet ve görevlerin birden fazlasının sağlanması) Tehlikeli

81.21.01
    Binaların genel temizliği (daire, apartman, büro, fabrika, kurum, mağaza vb. her türlü binanın genel temizliği dahil, pencere, baca, sanayi makinesi, vb. uzmanlaşmış temizlik faaliyetleri hariç) Az Tehlikeli

68.32.04
    Bir ücret veya sözleşmeye dayalı olarak yapılan apartman yöneticiliği Az Tehlikeli

18. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    nace kodu nasıl hatalı? bu apartmanda çöp toplanmıyor mu?
    çöplerin bertarafı hangi sınıfta?
  19. Ahmet Ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Burda binaların diyor........ daire , apartman , büro ,

81.21.01 AZ TEHLİKELİ

Binaların genel temizliği (daire, apartman, büro, fabrika, kurum, mağaza vb. her türlü binanın genel temizliği dahil, pencere, baca, sanayi makinesi, vb. uzmanlaşmış temizlik faaliyetleri hariç)

Burda tesis bünyesi diyor.........tesisden kastı Sanırım otel , pansiyon,konaklama anlamına gelen yer ?

81.10.01 TEHLİKELİ

Tesis bünyesindeki kombine destek hizmetleri (işletme veya tesis bünyesinde temizlik, bakım, çöplerin bertarafı, koruma ve güvenlik, posta dağıtımı, çamaşırhane, resepsiyon vb. yardımcı hizmet ve görevlerin birden fazlasının sağlanması)

NACE KODU DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN BAŞVURAYIMMI ?
    SİZ NASIL DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?

81.21.01 AZ TEHLİKELİ ?
    81.10.01 TEHLİKELİ ?

Bizim apartmanda kapıcı çalışıyor
    Genel Temizlik , çöp toplama yapıyor..

................................................................................

çöp bertaraf demek ? bertaraf = ortadan kaldırmak, yoketmek
  20. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herşey iyi güzel de apartman az tehlikeli diye biliyorum...orada tehlikeli yazıyor