1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Apartmanların risk analizlerinin yapılmasına dair manifesto

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Tuğba CABİ tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Tuğba CABİ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  SHAMROCK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
  Merhaba,
  Apartmanlara sıra gelinceye kadar çok fazla işletme olduğu için öncelik onlarındır diye düşünüyorum. Apartmanlarınızda böyle bir uygulama yapılmaya başlandı mı?
  Uzmanlar kendi apartmanlarının risk analizini yapma yetkisine sahip oluyor mu?
 2. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ'nde aksine birşey yazmıyor demektirki kendi apartmanınıza yapabilirsiniz.İşverende kendi işyerinde yapmıyormu :)
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  bunu yaparken işveren, ekip kuruyo burayı hep unutuyoz..
 4. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Risk değerlendirmesi ekibi
  MADDE 6 – (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.
  a) İşveren veya işveren vekili.
  b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.
  c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.
  ç) İşyerindeki destek elemanları.

  d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.
  bu şekilde verilmiş ama en az kaç kişiden oluşacağı yazmıyor doğrumuyum?
  (4) İşveren, risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişilerin görevlerini yerine getirmeleri amacıyla araç, gereç, mekân ve zaman gibi gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılar, görevlerini yürütmeleri sebebiyle hak ve yetkilerini kısıtlayamaz denilmiş o zaman 1 kişide yeterli oluyor
 5. Tuğba CABİ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  SHAMROCK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
  Doğru söylüyorsunuz Erkan Bey,fakat her işveren buna uymuyor.Genelde risk analizlerini ekip kurmadan uzman yapıyor ve yine ekipte görev alması gerekenlerin imzaları risk analizinde olmayabiliyor.Uzman ve işveren imzası oluyor.Fakat doğru olan ekipte bulunan kişilerin de imzası olmasıdır.