1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Apartmanlar için risk analizi.

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve İbrahimAyaz tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. pelin oksan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba
    nace kodundan çok tehlikeli ve 1 çalışanı olan apartmanlar için igu ve hekim bulundurma zorunluluğu var mı?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  2. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sadece apartman değil tehlikeli ve cok tehlikeli bütün sektörlerde 1 ssk lı çalışanı bulunuyorsa, 01.01.2014 ten beri ıgu, ih ve dsp çalıştırma zorunlulugu vardır..
  3. pelin oksan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkür ederim.
    peki apt.larda sgk durumu farklı olduğu için igu,ih ve dsp bulundurma zorunluluğu olduğundadamı sgk girişleri yapılamıyor?
    fatura karşılığı olsa dahi kısmi süreli anlaşma olacağından sgk girişi yapılması gerekmiyormu?
    bu konuda bilginiz varmı?
  4. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fatura olursa ssk ya gerek kalmaz, osgb den faturalı olarak anlaşıyorsanız işlem tmmdır..
  5. SezenGÖKGÖL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhabalar,
    Ben bir siteye acil durum eylem planı ve risk analizi hazırlayıp bir de eğitim vereceğim.Anladığım kadarıyla acil durum eylem planı ve risk analizi için sigortalı olmak gerekmiyor ancak eğitim verebilmek için sigortalı mı olmalıyım? Bu süreç nasıl olacak ? Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Teşekkürler..
  6. SezenGÖKGÖL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhabalar,
    Ben bir siteye acil durum eylem planı ve risk analizi hazırlayıp bir de eğitim vereceğim.Anladığım kadarıyla acil durum eylem planı ve risk analizi için sigortalı olmak gerekmiyor ancak eğitim verebilmek için sigortalı mı olmalıyım? Bu süreç nasıl olacak ? Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Teşekkürler..
  7. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sezen hanım normal şartlarda işyerlerine rd, adep ve eğitim yaptıracağınız zaman o iş yerinde sgk lı görünmeniz çok rahatlıkla yapılıyor ancak apartmanlarda bu öyle olmuyor. Sebebide apartmanların normal bir iş yeri olmaması ve bundan dolayıda vergi mükellefi gibi görünmemesidir. Maliye bakanlığını bizzat kendim aradım ve bana bunu söylediler. Bende apartmanları devamlı es geçiyorum, gerçekten çok yazık oluyor. Bunu yapan arkadaşlar yok mu? tabiki var ama ileride sorun olabileceğini düşünerekten ben yapmıyorum.
  8. SezenGÖKGÖL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkürler. Peki 1 veya 2 günlük sözleşme yaparak eğitimi o gün içerisinde verdik diyelim. Bu apartman yönetimiyle yaptığımız sözleşmenin isgkatip üzerinden mi olması gerekiyor? Yoksa kağıt üzerinde olması yeterli midir?