1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Apartmanlara uzman ve hekim gereksinimi ve 10 dan az çalışana devlet desteği

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve baharcinel tarafından 25 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. baharcinel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar,
    mali müşavir arkadaşlarımın soruları var.
    1-apartmanlarda uzman ve doktor gereksinimi var mı diye soruldu. Bu konuda bilgilendirme yapabilir misiniz?
    2-10 dan az çalışanı olan işyerlerine devlet nasıl bir destek sağlayacak. Bu konularda bilgi verebilirseniz sevinirim
    İyi çalışmalar
  2. Ali Ünal İSGforum Üyesi

1-yürürlüğe girdikten sonra belirli saat hizmet almak zorundalar. Bknz kanun ve yön.
    2- 10 kısıden az olan ısyerlerı ıcın bakanlık hızmet alımlarına yonelık calısmalar yapıyor sanırım ihale yolu ıle hızmet alımına gıdılecek
  3. Nihal Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk değerlendirmesini yapma yükümlülüğü tüm işverenler için geçerli.iki yahut 3 kişi çalışan az tehlikeli gruplar için sadece risk değerlendirmesi yapıcaklar yada yaptıracaklar fakat 2014 den sonra ısg hizmeti almak zorundalar diye biliyorum.doğru mu?
    bir diğer sorum az tehlikeli 50 den az çalışan olan bir işletme risk değerlendirmesini yapmazsa ceza alıcak mı?
  4. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    apartmanlar 30 haziran 2014 sonrasında söz konusu hızmetı almak zorunda kalacaklar.bu konuda malıyetlerın karsılanması ıle ılgılı henuz netlık yok dıye bılıyorum (10dan az kısı ve az tehlıkelı yerlerda malıyetn sgk tarafından karsılanması) bunun dısında ısyerı saglık gorevlısı yada hemsıresı (hekim şartı yok) hizmet almak zorundalar. Ama 2014 haziran sonrasında. bunun yanısıra 2013 yılı içinde risk değerlendirmelerini yönetim kendisi veya dısardan hizmet yoluyla bizlere yada bu sorumlulugu ben alıyorum sen paradan bahset diyen herhangi birine yaptırabilirler. yaptırmazlarsa diğer sorunuzda olduğu gibi aynı 50 den az çalışanların yaptırmadıgında alacagı cezaya tabi olacaklar, yani 5000 TL*ay yaklaisık 60.000 TL ye kadar yolu var...