1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Apartmanlarda neler isteniyor ? risk değerlendirmesinde takıldıklarım.

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve veli_kaya tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatih Ülker Eğitim Grubu

  • Eğitim Grubu
  Sertifika Numarası:
  36910
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Deniz BEY
  Çalışanı olmayan işletmeler 6331 sayılı kanuna göre kapsam dışında zaten.
  Dolayısıyla da risk değerlendirmesi sigortalı çalışanı olmayan işletmeler için zorunlu değildir.....
 2. Deniz Kaya İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  79933
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı

  Onu bende tahmin ettim ama, şimdi apartmanlar bu isg olayından yırtmak için gelen temizlikçi olsun çöp toplayan kişiler olsun, sigortasını yatırmayacak. mevcut sigortası olanların da sigortasını kesecek gibime geliyor. Bir şey yaparken bir şey bozuluyor gibi sanki.

  cevap için teşekkürler,
 3. Ahmet Erkin Ertün İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  deniz bey dediğiniz çok doğru bir tespit. birçok yer ne yazık ki yaptı bile bunu. ist da şuanda sırf kapıcı ve temizlik işlerini dışarıdan hizmet vermek için kurulmuş firmalar açılmaya başladı. bazı apartmanlar bu hizmeti direkt dışarıdan alıyor. aynı site güvenlikleri gibi bir mantık ile. o zaman tüm bu yükümlülükler o hizmet sağlayan firmada oluyor. o firmalarda bi osgb ile anlaşıyor. standart basma kalıp bir format ile kağıt üstünde her türlü şeyi yapıyor ve yapılmış gösterip hizmetini veriyor.
  bunlarda ne yazık ki açık kapılar.
 4. SezenGÖKGÖL İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Merhabalar,
  Ben bir siteye acil durum eylem planı ve risk analizi hazırlayıp bir de eğitim vereceğim.Anladığım kadarıyla acil durum eylem planı ve risk analizi için sigortalı olmak gerekmiyor ancak eğitim verebilmek için sigortalı mı olmalıyım? Bu süreç nasıl olacak ? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  Teşekkürler..
 5. Fatih Ülker Eğitim Grubu

  • Eğitim Grubu
  Sertifika Numarası:
  36910
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Verilen eğitimin geçerli olabilmesi için o işletme ile sözleşme yapmanız yani o işletmenin iş güvenliği uzmanı olmanız gerektiğinden sigortalı çalışanı gözükmelisiniz. 1 veya 2 gün sigortalı olduğunuz zaman o tarihler içinde eğitim verebilirsiniz.
 6. SezenGÖKGÖL İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Teşekkürler peki apartman yönetimiyle yaptığımız sözleşmenin isgkatip üzerinden mi olması gerekiyor? Yoksa kağıt üzerinde olması yeterli midir?