1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Arıtma tesisinde facia! ölü sayısı 7 ye yükseldi.

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. İsmail Bayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12134
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    shell / prekons
    metan gazının ölüme sebebiyet vermesi için yanmasını tetikleyici etkenlerin oluşması gerekir . Ben uzun yıllar yer altı kömür ocaklarında görev yaptım gazlarla ilgili kesin ve net bilginiz yoksa asla çalışamayacağınız bir sektördür çünki an anı asla tutmaz . benim şahsi kanım monoksit ve hidrojen sülfür üzerine muhtemelen otopsi sonrasıda bu ikisinden birisi çıkabilir. monoksit solumaya başladığınız andan itibaren çok fazla şansınız kalmaz hidrojen sülfür en tahlikelisidir çürük yumurta gibi kokar o kokuyu ancak ve ancak 3 yada şanslı iseniz 5 saniye duyarsınız duyduğunuz anda eğerki çıkış yakın ise hemen yere yatarak sürünerek o alanı terketmelisiniz 3 5 saniye sonra kokunun yok olduğunu düşünürsünüz çünki o koku duyu organlarınızı öldürmeye başlamıştır ve geri dönüşü olmaz bir yola girmişsiniz demektir.siz gazın yok olduğunu düşünerek en büyük hatayı yaparsınız ve muhtemelen 1 dakikadan çok daha az zamanda o kötü sonuç kapınızı çalar . benim demek istediğimde budur . O çukura giren herkesin başına o kötü sonuç gelir asla geri dönüşü yoktur. Eğerki sizlere tavsiyem öyle bir iş yerinde çalışırsanız çukura indireceğiniz personele emniyet kemeri ve yukarıya çekebileceğiniz yoyo takınız ..Kazasız günler dilerim