1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Arıza var etiketi (iyi uygulamalar)

Konusu 'İyi Uygulamalar' forumundadır ve Arzu Dursun tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

?

bu uygulama işyerinizde mevcut mu?

Anketin kapanma tarihi 5 Nisan 2014.
  1. evet

30,0%
  2. hayır

50,0%
  3. bilmiyordum ilk kez duydum

20,0%
  1. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    işyerimizde bulunan ekipmanlara etiketlendirmeler yaptık.

peki neden buna ihtiyaç duyduk? şu nedenle ki ; 380 elektrik prizlerinin birinde arıza çıkar
    ancak kimsenin haberi olmaz kimse bunda arıza var demez daha sonra ertesi gün birisi
    gelir ve fişi prize takar oda ne kıvılcımlar ramak kala yaşanır elektrikle ilgili kimse bunu da ramak kalaya
    yazmaz saha kontrolünde gelir çalışanın birinde ablacım geçen gün bunda arıza çıktı vb...

sonuç olarak sabit taşlama motoru ve 380 elektrik sistemi üzerine astığımız etiketler umarım farkındalık sağlar bunlar ekipmanlara makinalara heryere asılabilir

bunu söyle örnek vereyim sağlıksız aşısız bir köpeğe tasma takılması gibi düşünün
    tehlikeyi kontrol altına almış oluyoruz ve yani köpeğimizin aşıya ve sağlık kontrolüne ihtiyacı var
    unutmadan söylimm bunları ben internetten çıktı aldım kendim kapladım bide çırt çırt vurdum tamam
    pvc kaplama makinesi aldırırsanız kaplama makinesi piyasada yaklaşık 100 tl başka yerlere para vermesiniz
    üşenmeden öğrenmeye devam bnm gibi C olursanızz ooooo daha yapılcak ve öğrenilecek çok iş var :)

kazasız günler :)

Ekli Dosyalar:

2. cihat onar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Şantiyede değişmesi gereken kabloları,elektrikli el aletlerini sarı elektrik bantı ile bantlıyoruz. Saha elemanları gördüklerinde toplayıp , tamire gönderiyor veya yenisiyle değiştiriyorlar. Güzel uygulama olmuş umarım kâle alırlar.
  3. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    bunlarda prizlerin etiketlenmesi :)

Ekli Dosyalar: