1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Arama kurtarma ekiplerine hangi kurumlardan eğitim aldırıyorsunuz?

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Ece ÖNER tarafından 6 Ocak 2016 başlatılmıştır.

 1. Ece ÖNER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  96481
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi
  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma eğitimini verse bile sertifikalayamıyormuş. Bazı firmalarda arama kurtarma ekip eğitimi diye bir eğitim gördüm. Bu eğitimi aldıran varsa sizler arama kurtarma ekiplerine nerden eğitim aldırdınız?
 2. cagdas penezoglu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118146
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çağdaş Reçine Kimyevi ve Orman Ürünleri
  biz afad dan aldırdık müdürün ve eğitmenin imzası olan katılım belgesi verildi yeterli olmazmı illa sertifikamı olacak
 3. Ece ÖNER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  96481
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi
  Bu hafta içi İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile görüştüğümde arama kurtarma için eğitim veremediklerini (belgeyi imzalayamadıkları için) ilettiler. Sadece Afet bilinci eğitimi var verebildikleri. Bu eğitimi zaten aldırdık ve bu eğitime kendimde katıldığım için biliyorum arama kurtarma eğitimini karşılayacağını düşünmüyorum.
 4. Odatesi İSGforum Üyesi

  yangıncı eğitimini siz de verebilirsiniz
  http://www.recepguner.com/index.php/yangin-egitimi/
 5. Ece ÖNER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  96481
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi
  Biliyorum ama bence bu tür eğitimleri konunun uzmanının vermesi daha doğru. Biz yangın için eğitimleri itfaiyeden alıyoruz ve sunumları anlatışları gayet başarılı.

  Ayrıca benim aradığım, acil durum ekiplerinden arama kurtarma olarak görevlendirilmiş personele verilmesi gereken eğitim. Bazı özel firmalarda böyle bir eğitim olduğu yazıyor.bende diğer uzman arkadaşlarımın bu eğitimi aldırıp aldırmadıklarını ve aldırdılarsa nerden aldırdıklarını öğrenmek istedim.
 6. ylmzcht İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yangın söndürme ekibi üyelerine tabi ki uzman olarak eğitim verebilirsiniz. Burda siz bu konuda ne kadar ehilsiniz sorusu akla gelir. Ehil iseniz bunu ne ile ispat edeceksiniz sorusu da. Bu sorular müfettişin de aklına geliyor haliyle. Bu egitimlerde İtfaiyenin verdiği eğitim aslolandır. Daha sonra ise özel kurumlardan ehil kişilerden alınan eğitimler. Şu anda teamulen mufettisler yangın eğitici eğitimi almış olan uzmanların kendi firmalarına (sözleşmeli/ataması yapılmış) eğitim vermelerini de uygun görüyorlar.

  SM-N750 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 7. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
  Özel firmaların verdiğide sertifika değil zannımca katılım belgesidir. Aynı eğitimi katılım belgesiyle İtfaiye Afad ve Arama kurtarma derneklerinden de alabilirsiniz.