1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Arama kurtarma ekiplerine hangi kurumlardan eğitim aldırıyorsunuz?

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Ece ÖNER tarafından 6 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Ece ÖNER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    96481
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi
    İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma eğitimini verse bile sertifikalayamıyormuş. Bazı firmalarda arama kurtarma ekip eğitimi diye bir eğitim gördüm. Bu eğitimi aldıran varsa sizler arama kurtarma ekiplerine nerden eğitim aldırdınız?
  2. cagdas penezoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118146
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağdaş Reçine Kimyevi ve Orman Ürünleri
    biz afad dan aldırdık müdürün ve eğitmenin imzası olan katılım belgesi verildi yeterli olmazmı illa sertifikamı olacak
  3. Ece ÖNER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    96481
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bu hafta içi İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile görüştüğümde arama kurtarma için eğitim veremediklerini (belgeyi imzalayamadıkları için) ilettiler. Sadece Afet bilinci eğitimi var verebildikleri. Bu eğitimi zaten aldırdık ve bu eğitime kendimde katıldığım için biliyorum arama kurtarma eğitimini karşılayacağını düşünmüyorum.
  4. Odatesi İSGforum Üyesi

yangıncı eğitimini siz de verebilirsiniz
    http://www.recepguner.com/index.php/yangin-egitimi/
  5. Ece ÖNER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    96481
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Biliyorum ama bence bu tür eğitimleri konunun uzmanının vermesi daha doğru. Biz yangın için eğitimleri itfaiyeden alıyoruz ve sunumları anlatışları gayet başarılı.

Ayrıca benim aradığım, acil durum ekiplerinden arama kurtarma olarak görevlendirilmiş personele verilmesi gereken eğitim. Bazı özel firmalarda böyle bir eğitim olduğu yazıyor.bende diğer uzman arkadaşlarımın bu eğitimi aldırıp aldırmadıklarını ve aldırdılarsa nerden aldırdıklarını öğrenmek istedim.
  6. ylmzcht İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yangın söndürme ekibi üyelerine tabi ki uzman olarak eğitim verebilirsiniz. Burda siz bu konuda ne kadar ehilsiniz sorusu akla gelir. Ehil iseniz bunu ne ile ispat edeceksiniz sorusu da. Bu sorular müfettişin de aklına geliyor haliyle. Bu egitimlerde İtfaiyenin verdiği eğitim aslolandır. Daha sonra ise özel kurumlardan ehil kişilerden alınan eğitimler. Şu anda teamulen mufettisler yangın eğitici eğitimi almış olan uzmanların kendi firmalarına (sözleşmeli/ataması yapılmış) eğitim vermelerini de uygun görüyorlar.

SM-N750 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  7. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
    Özel firmaların verdiğide sertifika değil zannımca katılım belgesidir. Aynı eğitimi katılım belgesiyle İtfaiye Afad ve Arama kurtarma derneklerinden de alabilirsiniz.
  8. kübra o İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tahliye ve yangın tatbikatlarıyla ilgili kafamda sorular var evet biz uzmanlar olarak veriyoruz da iş güvenliği uzmanı vermek zorunda mı? biz sadece yönlendirme yapmalı mıyız?
    vermek zorunda değilse nerelerden alınması gerekiyor?
  9. ozlem_o İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar iş güvenliği uzmanı yangın eğitimini genel hatları ile ilk işe giriş ve periyodik eğitimlerde vermelidir diye düşünüyorum . Ama işin uzmanı kadar biliyorsa tabiki versin. Bence yangın ekip eğitimini itfaiye ya da yangın eğitici belgesi olan bir kişiden aldırmanız daha yararlı olacak diye düşünüyorum. Hayatında YST kullanmayan İSG uzmanı nasıl söndürme ekibine eğitim versin ? Selamlar,
  10. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Dogru düşünüyorsun. Bu eğitim işleri bence gereği gibi yapılmıyor. Yasak Savma gibi algılanıyor. İşveren; aman çalışanlar işi aksatmasın, Çalışan aman saat ücretim yanmasın " Ben bunları biliyorum " Havasında, Benim görüşüm diyeceğim ama, demiyorum. Zaten öyle; Bir İGU, İSG eğitimini de bunun içinde olan Yangın eğitimini de, Yüksekte Çalışma eğitimini de, Acil Durum Ekipleri Eğitimini de verebilir. Ama; Eğiticilerin Eğitimini veren Firmalar var. Bu işi çok ta iyi yapıyorlar. O eğitimleri alabiliyorsak Bence,
    ( İşte BENCE ' i şimdi kullanıyorum.) Çok Çok iyi olur. Reklam olur diye ismini söylemiyorum ama ben bir firma buldum.
    Bu konuda iyi çalışıyorlar. Yangın_1 Eğitimini aldım. Çok yararlandım. Şimdi 4 adet eğitim daha alacağım aynı firmadan...
  11. kübra o İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende almayı düşündüm ama her şeyi İGU yapacak diye bildikleri için insanlarımız bu eğitimler sadece benim bilgimi arttırır. para kazanmamı sağlamaz sanki gibi geliyor. malum maaşlarımız pek içaçıcı değil :l
  12. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    İZMİR İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞINA GİDİN EĞİTİM GÖRÜN (TOROS EĞİTİM MERKEZİ)
    BUNUN DIŞINDAKİ TÜM EĞİTİMLER HİKAYE.
    3 gün, 15 gün gibi bir çok seçenekleri var. Ama şunu unutmayın çalışanlar sadece bir kova büyüklüğünde yangına müdahale etmelidir. Yani başlangıç yangını. Onlar itfaiye eri değildir.

Koruma kurtarma eğitimi veren doğru dürüst yer yok. Burada bu eğitimde veriliyor. Kişi başı eğitim 100 TL mi neydi en son.

EĞİTİM ALANI ZATEN DEVASA. TÜPRAŞ' ın yavrusunu yapmışlar yangın eğitimleri için. Deprem afet vs. için yıkılmış bina felan yapmışlar.

Mevzuatta saçmalıyo zaten. Mesleki eğitim diyo akredite firma yok. PEEEH :p
    Var demeyin daha dün çıktılar piyasaya.