1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Arkadaşlar merhaba tanışalım mı?

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Herkes ne derse desin sen iyi çalış sınavına, kazan ve şunu unutma işini iyi yapan,kendine güvenen biri boş kalmaz.Eğer önceden bir iş tecrüben yoksa bir osgb ile anlaş bence biraz yetişirsin orada sonra gelişen duruma göre hareket edersin.
  2. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu konuda yeniyim zaten, dediğiniz gibi biraz pekişmek lazım önce... ben ilanlara bakıyorum da hep mühendislik alanlarından iş güvenliği uzmanı istiyorlar, birde bu konuda şüphelerim var fizikçilere de bu hak tanınmış sonuçta neden hep mühendilik ? osgb lerde ne kadar maaş olur bilginiz varmı acaba?
  3. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Maaş konusu sıkıntılı öyle hemen yüksek rakamlar olmuyor.Tanıdığım 1-2 uzman arkadaşım osgb ile 1700-1800 gibi anlaşmış.Bazıları yüzde ile anlaşıyor.Mühendislik konusuna gelince o konu bambaşka; iş veren çalıştırdığı kişiden her yönüyle faydalanmak istiyor.Şimdilik kanun 50 üzeri çalıştıranlar çok tehlikeli sınıflar için kanun yürürlüğe girdi.Buralar genelde maden, inşaat vs. gibi işyerleri olup; işveren madende maden mühendisi uzman,inşaatta ise inşaat mühendisi uzman çalıştırmayı tercih edecektir.Temmuzda bu durum değişecek ve tehlikeli olanlar da işin içine girecek o zaman uzmanın alanı çok aranmayacaktır.
  4. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hocam bir şey daha soracağım. bu sertifika kursu sınavı çok zor mudur. çok çalışmak gerekir mi yoksa ehliyet kursu gibi soruların çoğu aynı yerden mi geliyor.
  5. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Çalışmadan kazanamayacağın bir sınav.Çok zor bir sınav değil ama öyle çalışmadan kulakdan dolma bilgilerle kazanabileceğin bir sınav da değil.
  6. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yok hocam emek veriyorum çok şükür. ama biraz sorulara baktım da kolay gibi görünüyor. bu sınava girdikten sonra ne kadar zaman içinde alabiliyoruz bu sertifikayı acaba bilginiz var mı hemen geçer mi elime
  7. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    sonuçlar açıklandıktan 1-2 ay sonra
  8. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çokmuş hocam ya o zamana kadar boş gezemem, bir iş bulmam gerek ama fizikçilere iş yok ki hiç,
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Nisan 2013 ---
    siz ne kadardır çalışıyorsunuz acaba ve ne zaman aldınız sertifikanızı
  9. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    bir de ankaraya buradan mesaj vereyim :) yarin ankaradayim uzma arkadaslar, mini bir zirve düzenleyelim. Tel : 0533 491 07 51
  10. Filiz Tohum İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba herkese,
    Siteyi twitter dan takip ediyordum ama üyeniz değildim. Hayırlı uğurlu olsun. Oldukça bilgilendirici bir site olmuş.
    facebook formatında bir site olması facebook kullanmayan (ben) için biraz uğraştırıcı...;)
  11. Burak TUNÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Oyak Bolu Çimento San. A.Ş.
  12. özge sağanak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba, ben özge..
    23 kasım sınavına hazırlanıyorum,iş güvenliği uzmanı adayıyım.. amacım sitenizden en iyi şekilde yararlanmak ve işimde en iyisi olabilmektir, aynı zamanda güvenliği sağlamak huzuru da sağlamaktır.. diyorum ve kuruculara teşekkür ediyorum :)
  13. İsmail Bayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12134
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    shell / prekons
    burak selam geçen yıl bende aşkale çimento gümüşhanede çalıştım sanırım sen aşkaledesin
  14. Kenan ŞENGÖK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44671
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İsmim Kenan Şengök 16 yıldır Hazır Beton ,çimento sektöründe çalışıyorum.Tesis şefliği görevimin yanında iş güvenliği sorumluluğunuda yürütüyorum .Şimdilik Kırşehirde yaşıyorum.Asıl mesleğimin yanısıra Risk Analizi ve Acil Eylem Planları hazırlıyorum. Sitede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
    Kenan Şengök
    Votorantim Çimento A.Ş.
    kenansengok@gmail.com
    Tel:532 6446263
  15. Burak TUNÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Oyak Bolu Çimento San. A.Ş.
    Merhabalar İsmail bey,
    Ben Aşkalede değilim Van Çimentodaydım Nisan 2013 te de Trabzon a geldim.
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Selam dostlar, İstanbuld'an yazıyorum. Umarım güzel paylaşımlar yaparız.

Uzman adayıyım . Şuan 18 ağustos sınav sonucunu bekliyorum.
  17. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhabalar .....eski jeoloji mühendisi yeni isg uzman adayıyım......bugün katıldım....iptal sorularla sorunum var....en az 4 , 5 soruya ihtiyacım var.....herkese uzman olmak için şans diliyorum....:)
  18. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    Merhaba arkadaşlar
    Talat ARICI
    Fizikçi
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Eylül 2013 ---
    şunu 7 yapsak da hepimizin işi görülse olurmu ?
  19. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hadi 7 olsun :)
  20. Onur Çam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba arkadaşlar bende sitenize yeni üye oldum. Siteniz gerçekten çok verimli bir site olmuş teşekkürler bende Kasım sınavına hazırlanıyorum şimdiden benim gibi adaylara başarılar :)