1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Arkadaşlar risk med 2888 kitabı iyi bir kaynakmıdır?

Konusu 'Sınav Soru Bankası' forumundadır ve YaseminKocaoğlangil tarafından 28 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. YaseminKocaoğlangil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gittiğim eğitim kurumundan yeterli kaynak ve soru temin edemedim.Bir çok değişiklik olduğu için yetiştiremedik dediler. Benim çok acil bir kaynak kitaba ihtiycım var.Risk med 2888 tavsiye ettiler almadan önce sizede sormak istedim.Bu kaynak yeterli olur mu acaba?
  2. Semih Baydar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34571
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    18 Ağustos sınavına sadece o kitaba hazırlanarak girmiştim ve 80 aldım gayet başarılı bir kitap :) tabi çerisinde değişen yönetmeliklerde oldu güncelleyerek çözmen faydalı olur.
  3. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Evet risk med kitabı güzel, bende 21.10.2013 baskı tarihli kitabı var onu çalışıyorum fırsat olursa yönetmelikleri okuyorum birde çıkmış uzmanlık ve hekimlik sorularını çözersen yeterdir.
  4. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    21 Ekim 2013 baskısı olduğu doğrudur, ancak gerekli değişiklik ve yenilemeler yapılmadan ticari coşkuyla (kaynak yokluğunu herkes fırsat bildi) sadece çoğaltması yapılmış bir kaynak. Diğer kaynaklarla kıyaslayınca ehveni şer, ancak bu fiyatı hak eden bir kitap asla olamaz. Zamanınız az ise hele hiç bulaşmayın, yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi neyin eski neyin yeni olduğunu ayıramazsanız sıkıntı yaratır. Bu hali ile size tahmini 45-50 aldırabilir. (son sınav göz önüne alınınca kimse ne olacağını kestiremiyor haliyle)
    Yeni kaynak olarak bugün öğleden sonra burada yer almasına rağmen size iletmek için baktığımda siteden afaroz edilmiş sanırım. Hakikaten enteresan izi bile yok. Okan ün. bir akademisyen, adını hatırlayamadım gerçekten. Bu periyotta ancak bu tip bir kitap alınıp çalışılabilir. Sitede de demekki ticari kaygular var, alelacele yok edildiğine göre. (mutlak memnuniyet, mutluluk burada da yokmuş meğerse) O kitabın üzerinde %80 başarı garanti diyordu. Daha önceki sınavlarda Riskmedin yaptığı işi bu kaynak üstlenebilir diye düşünüyorum. Bir araştırın isterseniz, başarılar ve kolaylıklar dilerim.
  5. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
  6. riskmed 2888 bitirdim..sınavda çıkması muhtemel tüm yönetmelik ve tüzüğü hemen hemen sorulaştırmışlar,önceki yıllarda çıkan sorularla da harmanlamışlar diyebilirim.benim çalışma tarzıma çok uygun bir kitaptı ve hiç sıkılmadan çok akıcı ve anlayarak kitabı tamamladım..güncelliğine gelince bakanlığın hızına yetişmek pek mümkün olmadığı için, %90 -95 güncel diyebilirim.
  7. kesinlikle katılıyorum... hem bilginizi ölçüyor hemde soruları hızlı ve akıcı şekilde hiç sıkılmadan çözmenizi sağlıyo...ilk sınavada risk med 2200 soru ile hazırlanmıştım.. bunada strateji değiştirmedim.. Şöyle bir şey eklim... risk med 2888 i çözün ve en son da yönetmeliklerin üzerinden geçerseniz bu iş tamam derim.. herkese iyi çalışmalar dilerim..
  8. YaseminKocaoğlangil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim, düşüncelerinizi tecrübelerinizi benimle paylaştığınız için.Bu kitabı araştırırken yalnız sitenin birinde risk med 2888 kitabı vardı.Acaba sahtemidir.?(indirilebilir)
  9. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    toplamı 984 sayfa, bulduysanız derhal indirin, tepe tepe kullanın. hayrını görün. çıktı alacaksanız uğraşmaya değmez orijinalini alın elbette...
  10. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sizler iş güvenliği uzmanı olacaksınız veya uzmansınız mühendis, mimar veya teknik personel siniz. İşçilerin güvenliğini korumak için görev yapacaksınız. Emek harcanan bir eser için sahtecilik yapan, işçi güvenliği için işverenin olumsuzluklarını da görmezden gelir. Para için noter görevi görür.
  11. Böyle bir link olsa riskmed kitabı parayla neden satsın ? sanmıyorum öyle bir link varsa bile riskmedin haberi vardır zaten.. önlem almışlardır..bu işin içindeki insanlar zaten... emeğe saygı göstermek gerekir diye düşünüyorum...
  12. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Yasemin hanım, birde şunu hatırlatmadan edemeyeceğim samimiyetinize istinaden. madem burada aleni soruyorsunuz, bu plattformu kullanan arkadaşlar min. seviyede de olsa (mevzuat bilgilerinden dolayı) fikir ve sanat eserleri kanunundan haberdarlardır diye değerlendiriyorum, siteden kitabın ortak kullanıma sunulduğunu ifade ediyorsunuz. Ben size kitabın başında yer alan uyarıyı göndereyim, ne demek istediğimi daha kolay anlatmış olurum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Kasım 2013 ---
    Birde son cümleye dikkat, ödül avcılığı yapın demek istemiyorum ama yayınevi size bir tane hediye eder artık. Sizde zahmetten kurtulursunuz. (1 taş 2 kuş misali);)

Ekli Dosyalar:

• uyarı.jpg
      uyarı.jpg
      Dosya Boyutu:
      1,4 MB
      Görüntüleme:
      68
  13. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben denedim hediye etmiyor Bülent bey. 80 TL verdim aldım.
  14. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ben de daha önce kendileri ve yayınları hk. eleştirilerimi yazmıştım. Kendi duyurularını aktardım sadece. Bu kafada hareket edenlere yolunuz açık olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimden. Demek ki allah herkesin gönlüne göre veriyor, 80 tl. ye milleti kazıklarsan piyasa çözümü her halükarda bulur. Evet bunları söylemek istemezdim ama açtırdılar kutuyu söylettiler bunları...
    Söz veripte sonunda kol saati veriyorlarsa müstehaktır. Kader utansın!
  15. gogora İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Riskmedi aradım en son kitabımız temmuz tarihli diyorlar bu bahsettiğiniz güncel tarihli kitaplara nerden ulaşılabilir?
  16. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Risk med kendinden haberi yok herhalde en son baskısı elimde o da 21.10.2013 tarihli.
  17. gogora İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu nasıl iş ben anlamadım, siz nereden temin ettiniz?
  18. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  19. gogora İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Görüştüğüm yetkili, kitabın temmuz ayına kadar olan mevzuata hakim olduğunu, şu anda elinde kalmadığını ve yeni basımın ocak ayında olacağını söyledi..2888 değil de başka bir kitap mı anladı acaba..
  20. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Anladım benim aldığım kitap kalmamış o zaman. Dağıtım olarak herhangi bir yere verdiler mi acaba oralarda bulabirlirsiniz belki de