1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Asansör güvenlik tavsiyeleri

Konusu 'Elle ve Mekanik Yük Taşıma' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 22 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Asansör Güvenlik Tavsiyeleri

  Bir asansördeki en büyük risk, kabinde iç kapının mevcut olmamasıdır. Araya sıkışan nesneler insanlar ve hayvanlar için en açık tehlike kaynağını oluştururlar

  Asansörlere çocuklarıyla binen anne ve babalar, kabin hareket halindeyken çocuklarınızın ellerini hiçbir zaman bırakmayın, çocuklarınız asansör kapılarından olabildiğince uzakta olsunlar.

  Kabin içi güvenlik kapısı bulunmayan asansörlere küçük çocuklarınızı yalnız başlarına bindirmeyin.

  Eğer asansör içinde güvenlik kapısı yoksa yüzünüz sürekli olarak kapıya dönük olsun.

  Üzerinizde kontrolsüz olarak sarkan bir atkı, giysi, palto gibi cisimler olmamasına dikkat edin.

  Asansör hareket halinde iken ne siz, ne de taşıdığınız cisimler asla kapıya sürtünmeyecek şekilde olsun.

  Asansör içinde çocuk arabası, tekerlekli sandalye, kayak, masa, çöp bidonu gibi büyük cisimler taşırken kapıya sürtmemesine dikkat edin, bu cisimler hareketli kabin ile kuyu duvarı arasına sıkışarak yaralanmalara, hatta ölümlere sebebiyet vermektedirler.

  Kabine giriş çıkışlarınızı oyalanmadan yapın.

  Asansör, katınıza geldiğinde kabine bakmadan hemen içeriye binmeyin.

  Asansör ara katta kaldığında kata getirilmeden asla dışarı çıkmaya çalışmayın, asansör camını kırıp asla elinizi dışarı uzatmaya çalışmayın.

  Asansör hareket halinde iken kuyu ile kabin arasına sıkışan bir oyuncağını almaya çalışan çocuğunuz, ölümle sonuçlanabilecek yaralanmalarla karşılaşabilir, çocuklarınızı eğitin.

  Asansör alarmının düzgün çalıştığından emin olun, elektrik kesilmelerinde ışık verebilecek şarjlı bir acil aydınlatma sistemi ile donattırın.

  Asansörünüzün bakım ve periyodik kontrolünü uzman ve güvenilir bir firmaya yaptırın.

  asansör güvenlik tavsiyeleriSON.jpg