1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürürlükte Asbest sökümü ile ilgili eğitim programlarına ilişkin tebliğ

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    ASBEST SÖKÜMÜ İLE İLGİLİ EĞİTİM PROGRAMLARINA
    İLİŞKİN TEBLİĞ
    Resmi Gazete Tarihi: 29.06.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28692​

Amaç

Bu Tebliğin amacı asbest söküm uzmanlarının nitelikleri, eğitimleri, eğitim programları ve eğitim sonunda yapılacak sınavlar ile asbest söküm çalışanlarının eğitimleri, eğitim programları ve bunların belgelendirilmelerine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Kaynak: Resmî Gazete

Ekli Dosyalar:

2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metnin tamamı konu ekindedir. İmzamdaki İSGNet Mevzuat Kütüphanesini incelerseniz eğer bu işi standarda bağladığımızı ve Türkiye Mevzuatı dışındaki bölümlerde mevzuat ile ilgili konular açılmadığını ve sırf bu iş için Mevzuat Grubu kurduğumuzu, üyelerin eğer daha erken davranıp olur ya gözden kaçan mevzuatlar var ise, Resmî Gazete bilgilendirme servisi üzerinden bunları forumdaki arkadaşlarla paylaşmaları gerektiği hususlarını yazdık çizdik. Forumumuz diğer forumlar gibi çöplüğe dönmesin diye bu şekilde kurallar koyuyoruz.

Adsız.jpg

Anlayışınız için teşekkür ediyorum.
  4. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Mevzuat değişikliklerinin bildirimi bence bu forumun en faydalı bölümü.Çünkü İSG uzmanının en temel takip etmesi gereken konulardan biri mevzuat takibi.Mevzuattaki değişiklikler mevcut Risk Analizinde güncelleme yapmayı gerektirebiliyor.Emeği geçen arkadaşlara yürekten teşekkürler.
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Aynen Erhan bey, başka hiçbir forumda bu kaliteyi ve bu düzeni özellikle mevzuat hususunda çok zor bulursunuz hatta bulamazsınız.
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

Talha bey resmi gazete bilgilendirme servisi kısmından haberim yoktu. Ayrıca dün mevzuat kısmında tebliği paylaşmak istediğimde üyelere kapalı olduğunu gördüm.

Diğer konuya gelince basın deneyimi olan birisi olarak söylüyorum, internette yayıncılık ilkeleri doğrultusunda herhangi bir metnin forumda baş kısmının verilerek kalan bütün kısmının indirilebilir döküman şeklinde verilmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum, kısa metinlerde metnin tamamı verilmelidir. Zira bu, foruma arama motorlarından kullanıcıların erişiminde daha çok verim sağlayacak ve ziyaretçilerin forumda daha uzun süre kalmalarını sağlayacaktır. Yapıp yapmamak size kalmıştır.