1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Asfalt plenti gibi çalışma ortamlarında çalışanların kullanması gereken kkd'ler nelerdir?

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve ışık tarafından 15 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. ışık İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Asfalt serimi, mıcır serimi, asfalt plenti gibi çalışma ortamlarında çalışanların kullanması gereken KKD'ler nelerdir? Ayakkabı seçiminde EN 345, Toz maskesinde ise ffp3 aktif karbon maskesi yeterli midir? Yardımcı olursanız sevinirim...
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Klasik toz maskeleri yada filtreli toz maskeleri pek işe yaramayacaktır.bu işyeri ve çalışma ortamlarında kimyasal gazların mevcudiyeti ve havadaki MAK dozu yüksektir.

  1-Öncelikle tavsiyem işyeri yada çalışma ortamında kimyasal gaz mevcudiyetini ve dozunu akredite firmalara ölçtürmek ne ile karşı karşıya kaldığımızı görmek olmalıdır.

  2-Muhtemelen Taban ve üst kısmı yanmaz ve termal konforu ön planda olan bot tipi,deri çelik burun iş ayakkabısı iş görecektir.
  3-Gaz maskesi olmalı işin durumuna göre tam yada yarım maskeli.

  Önemli olan şudur.Tehlikeyi ve dozunu iyi tanımla ve ona göre ayakkabı ve gaz maskesi için ayrı ayrı firmalardan hem teklif al hemde numune iste ve test et.çalışanlarında görüşünü al ve sonra satın al.

  Bu konu altında müsait zamanda örnek kkd ve standartlarınıda araştırma yaparak senle de paylaşırız..