1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Asistanlar işyeri hekimi olabilir mi?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Sema Seymen tarafından 4 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Sema Seymen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61536
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uzmanlık alanı (örn. radyoloji, dahiliye vs.) eğitimine devam etmekte olan asistan doktorlar yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak işyeri hekimi olarak çalışabilirler mi?
  2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tam gün yasasına dahil değiller mi?
  3. Serkan Kafadar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    gönüllü olarak bile çalışamazlar.
  4. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Üstüne para verseler bile çalışamazlar
  5. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    İşyeri hekimliği belgesi

MADDE 6 – (1) İşyeri hekimliği belgesi;

a) İşyeri hekimliği eğitim programını tamamlayan ve eğitim sonunda Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak işyeri hekimliği sınavında başarılı olan hekimlere,

b) İş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak işyeri hekimliği sınavında başarılı olan hekimlere,

c) Hekimlik diplomasına sahip iş sağlığı, iş sağlığı ve güvenliği bilim doktorlarına, iş sağlığı ve güvenliği alanında yardımcılık süresi dâhil en az on yıl teftiş yapmış olan hekim iş müfettişlerine, Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde iş sağlığı ve güvenliği alanında en az on yıl fiilen çalışmış hekimlere istekleri halinde,

anlaşıldığı üzere asistan doktorlar işyeri hekimliği yapamazlar.
  6. Sema Seymen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61536
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışma şartları açısından diyorsanız evet gönüllü olarak bile yapamayabilirler, zamanları yok. fakat şartlar değişirse olabilir.
    Tam gün yasasında öğretim görevlisi uzman hekimler için maddeler var ama asistan öğrenciler ile ilgili bir bilgi bulamadım, gözümden kaçmış olabilir.
    Yönetmelik maddesinden ben bu sonucu çıkaramıyorum, çünkü bir arkadaşım tıp ihtisasını bitirdikten sonra (hekim unvanını elde etmiş oluyorlar)eğitim ve sınav sonrasında işyeri hekimliği belgesini aldı, belgeyi almaya hakkı var, ama öğrenci olduğu için kullanmaya hakkı yok mu onu merak ediyorum.
  7. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    sanırım asistan hekimler eğitim aldıkları için belgesini kullanamıyorlar doğrudur. onlar için başka işte çalışamaz diye zorunluluk olması gerekir. kamudada ayda 30 saat yapabiliyorlar sanırım. Bu durum için güvenliği mevzuatına değilde sgk mevzuatına bakmak lazım sanırm.
  8. vagus61 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8564
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    asistan hekim asistanlığı bitene kadar uzmanlık öğrenicisidir aynı zamanda pratisyen hekimdir eğer işyeri hekimliği sertifikası varsa kurumundan izin alarak 30 saat işyeri hekimliği yapabilir tam zamanlı çalışamaz
  9. Sema Seymen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61536
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet ben de aynı fikirdeyim.
    170'e de sordum aksi bir yanıt vermediler.