1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

At biniciliği veya at çiftliği ile ilgili örnek risk analizi arıyorum ?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Hasan Mankalcılar tarafından 25 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Hasan Mankalcılar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38673
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Zengin OSGB
    At Biniciliği ile ilgili risk analizi örneği mevcut olan veya fikir öneri verebilecek arkadaşlardan yardım istiyorum teşekkürler.
  2. ayşe öztürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16753
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    At biniciliği ve çiftliğiyle ilgili bulabildiniz mi acaba örnek risk analizi?
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    valla ben olsam çiftliğe gider ilgili kişilerle görüşür ve deneti yapardım..bide atlara biner düşer kendimi sakatlardım herhalde...

Tehlike:Ehil olmayan biniciler,
    Risk:At üzerinden düşmek,
    Sonuç:Ağır yaralanma,
    Önlem: Paraşüt tipi emniyet kemeri kullanmak ...:)..şaka kas takma olabilir..
  4. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Nasıl bir at biniciliği söz konusu olduğunu bilmeksizin birkaç risk yazayım. :)
    Risklerin temelinde atların çok ürkek hayvanlar olması yatar.

1- Atın bir sebeple ürkmesi ve binicinin düşmesine neden olması
    2- Dizgin, üzengi, eyer vb. oluşabilecek problemler dolayısıyla binicinin dengesini kaybetmesi ve düşmesi
    3-Atların toplu halde korkması, kontrolden çıkması ve üzerlerindeki binicilerin düşmelerine neden olmaları
    4-Binicinin dengesini kaybetmesi ve düşmesi
    5-Atın sakatlanması, ölmesi, çarpması nedeniyle binicinin düşmesi
    6-Atın biniciyi ısırması, biniciye çifte atması, çarpması vb. nedenlerle binicinin yaralanması
    7- Uygun ekipman kullanılmaması, uygun hızda gidilmemesi, uygun zemin olmaması benzeri sebeplerle binicinin düşmesi
    8-Atların başka atları tepmesi, ısırması vb. nedenlerle ürken atın binicisinin düşmesi
  5. ayşe öztürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16753
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    seyisler için oluşabilecek biyolojik risk etmenleri neler olabilir? (kuduz,şarbon v,s)
  6. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    tetenoz aşıları vardır büyük ihtimalle, aşıları düzenli takip edilebilir. rd lerdede belirtilebilir. topraktan ve hayvan dışkısından tetenoz bulaşma olaslıgı oldukça yüksekmiş.
  7. kübra o İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    AT çiftliğiyle ilgili risk analizi bana da lazım.elinde olan varsa paylaşabilir miyim acaba?