1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Atanamayan öğretmenlere mühendislik kapısı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Sevecen Günel tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

siz süpersiniz özür dilerim.
  2. Erdoğan FİDAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    000359
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    Mühendislik fakültelerine göre müfredattaki eksik dersleri alıp, başarılı olurlarsa neden olmasın?
  3. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kimse burda zamanında mühendislerin öğretmen olmasını savunmuyor ki! o da saçmalık ötesi. ne anlar mühendis adam pedagojiden?
    ama mühendis pedagojiden anlamadığı gibi, öğretmen de mühendislikten bir şey anlamaz.
    problem de ordan çıkıyor. geçen sefer teknik öğretmenler için hazırlanan müfredatı gördük. eksik derslerin çoğu yoktu.
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

buna sen nasıl karar veriyosun ki ders içeriği var yök var üniversite senatosu var kalkmış hiç biri yoktur diyor şaka mısın :) fazlası var eksiği yok sizin aldığınız derslerin çoğunu aldım ama tekrar veriyorlar normalde toplasan 10 dersi geçmez 16 ders verdiler sende haklısın ama hazımsızlık kötü bir durum:)
  5. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    seviyenizi bilin, benimle senli benli konuşabilecek bir insan değilsiniz.
    ben kendi bölümümü de biliyorum, benim bölümüme yamamaya çalışılan tekstil öğretmeni arkadaşların derslerini de biliyorum, ek alınan ders programını da biliyorum.
    gerçekten araştırmasam inanırdım , aferin size.
    YÖKe de o kadar güveniyorsunuz ki, kandine haksızlık edildiğine inanan bir insan nasıl bu kadar YÖKçü olur bilemedim.
    eh tabii ki bazı insanlar çıkarları doğrultusunda kolay yön değiştirir.
    teknik öğretmenliğini beğenmeyip mühendis olmak için çaba sarf eden sizsiniz, yani hazımsızlık burdan olmaz, ordan olur.
    konu da teknik öğretmen konusu değil zaten. burda bahsedilen eğitim fakultelerinde okuyan normal bölümlerdeki öğretmenler. daha başını bile okumaktan acizsiniz.
    çok kasmayın bir soda için yeter.
  6. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar tartışırken kullandığınız dile dikkat edin lütfen!
  7. yaşarsalur İSGforum Üyesi

uygun olmayan kelimeyi bana bildirim yaparmısınız mehmet bey
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2014 ---
    kascak bir durum yok ki kasan sizsiniz bırakın isteyen istediği şeyi olsun ayrıca burası iş güvenliği sayfası değil mi neden bu konuyu burada açıp anket yapıyorsunuz bunu tartışalım bence forumu amacından saptırıyosunuz burası iş güvenliği forumudur yöneticisiniz ama bundan bihaber olmanızda ayrı bir durum lütfen konuyu kaldırın.
  8. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yılda 2 ay ücretli izin ve devlet güvencesi !!!
    Hangi meslek dalında diye soran çıkmaz kesin..

Gelin Uzman olun sizde Atanamayan öğretmen adayları..
    Uzman sayısı çok çok az , ayda 10.000 TL maaş var....
    Şimdi de Öğretmen adaylarına pembe tablolar sunuyorlar. İş kazalarını önleme ise bahane...
  9. bmelih77 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tarih mezunundan ilkokul öğretmeni olan güzel memleketimden daha neler çıkacak çok merak ediyorum
  10. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    KPSS ile atanamayan öğretmenler Mühendis olduklarında herkesin iş için peşlerinde koşacağını sanıyor sanırım. Eğer bir mesleği seçtiyseniz üzerine yoğunlaşın, sil baştan yapmakla iş hayatınız gelişmez.
  11. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    boş yorum yapmayın sırf bu niyetle bir mesaj atıp bu sayfada emek veren insanlara hakaret ediceksin git inci sözlük yazarı ol...
  12. ben de inşaat mühendisi olmak istorum. Fark derleri alsakta inşaat mühendisi olsak ya.
  13. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    anketteki yanıtlar nedeniyle rahatsız olan arkadaşlar varmış.
    espri yaparken bazı arkadaşların rahatsız olabileceğini düşünmedim
    anketi kaldırıyorum
  14. yaşarsalur İSGforum Üyesi

duyarlı davranışınız için teşekkür ederiz.
  15. yaşarsalur İSGforum Üyesi

bugüne kadar hiç bir zaman öğretmenliğimden yakınmadım iyi ki öğretmenlik okumuşum keşke devlet bizlere atama şansı verse 1 dk durmam mesleğimi yaparım bu konularda buralarda polimik yaratmak yerine yasal yollardan hakkınızı arayın bence burada bu konuları paylaşmayla veya yazmayla elinize hiç bir şey geçmez genel olarak burası iş güvenliği forumu ve gayet güzel bir forumu böyle konu başlıklarıyla oyalamak hiç hoş değil konuyu tamamen lav etmeniz forum için en hayırlısı olacağına inanmaktayım insan ayrımını bırakalım da insan hayatlarını nasıl kurtarabileceğmizi tartışalım iş kazalarını hala neden önleyemiyoruz bunları tartışalım sorgulayalım daha verimli forum ve zaman harcamış oluruz diye düşünüyorum
  16. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1. Tartışma yaparken kullandığımız dile dikkat edelim lütfen.
    2. Öğretmenlerinin iş güvenliği olması ile ilgili konunun bu sayfada konuşulmasından daha doğal bir şey olamaz. çünkü burası iş güvenliği ile ilgili her türlü gelişmenin/gerilemenin konuşulacağı bir platformdur.
    3. Öğretmenler atansın öğretmenlik yapsın, Mühendisler de kendi işini yapsın. Üniversite bölümleri açılırken kontenjanları talebe göre değil artık bulunduğu illerin kalkındırılmalarına göre belirlendiği için diyecek bir şey yok.
    4. İş Güvenliği üretimin bir parçasıdır, mühendis üretimi planlarken iş güvenliğini görmezden gelemez zaten görüyorsa da mühendis değildir bence!
    5. Demokratik ülkelerde kanun yapımı sürecinde olması gereken paydaşların görüşlerinin de -dikkate alınması- siyasi iktidarın gündeminde olmadığı için eğitim alanında 10 yılda yapılan sayısız değişiklik İSG alanında da aynı şekilde işletiliyor. 2012 hazirandan bugüne kaç değişiklik yapılmış acaba!
    6. bu sektörde çalışan özellikle Uzmanların acilen örgütlenmesi gerekiyor. Çünkü çok büyük cezai yaptırımlarla karşı karşıyayız. ve özlük haklarımız açısından çok büyük sorunlar var. içinde bulunduğum/görev aldığım TMMOB maalesef bu konuda verimli bir çalışma yürütemiyor. Son genel kurulda alınmış bir "TMMOB İş Güvenliği Uzmanları Kurultayı" kararı var. bunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Ayrıca işçi sağlığı ve iş güvenliği çalışanlarının sorunları üzerine çalışma yürütecek "bağımsız" bir "oluşum" üzerine çalışma yürütülüyor. Detaylar belli olmadığı için daha fazla bilgi veremiyorum. Yakında daha detaylı bilgiler bu siteden paylaşılacaktır.
    Dostlukla...
  17. yaşarsalur İSGforum Üyesi

o zaman en kısa sürede ya dernekleşelim yada rakip olan bizden daha iyi örgütlenen direk isim veriyorum levent kavlak 'ın derneğine üye olalım en mantıklısı bu yoksa biz boşa kürek sallamay devam edeceğiz anlaşılan bu ayrıca tartışılan konu öğretmenlerin iş güvenliği olup olmaması değildi saptırmayalım öğretmenlerin mühendis olmasıydı öğretmenler zaten iş güvenliği uzmanı oldu he bi konuda tartışırım teknik olmayan öğretmenler tabikide olmasın ama kumpas tutan parçaları tanıyan makineleri bilen tabiki olacak bunu ayırt etmeliyiz önce ben teknik öğretmenim ve alanımla ilgili her makineyi kullanabilirim o yüzden riskleride görmek zor olmuyor bence iş güvenliğindede acilen alan gelmeli bu şartlarda kazalar önlenemez amaç ne insan hayatı kurtarma veya insana zarar gelmemesi ama gıda mühendisi ne anlar inşaattan sınıfın önemi yok c sınıfı iş güvenliği uzmanı ve inşaat mühendisi birde a sınıfı iş güvenliği uzmanı gıda mühendisi ve şantiyede inşaat şantiyesi alırım c sınıfını koyarım oraya a sınıfından daha verimli olacağı şüphesiz daha katetmemiz gerekn çok yol var çok....
  18. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    levent kavlakın derneği diye adı çıkan bir dernek o kişinin menfaatlerine hizmet eder .
    dernek kimsenin değildir. toplumsal bir gurubundur.
    gördüğünüz üzere bu arkadaş deneğin tapusunu almış. aynısını latif bey de yapıyor. liderlikle diktatörlük arasında fark olmalı bence. kişileri bırakıp topluma odaklanmalıyız.

zaten muhtemelen toplanmamamızın nedeni, lider olmak isteyen herkesin bir dernek kurması. maşallah isg derneği doldu ortada.

burası da hiç bir derneğin platformu değildir.

geri kalanına cevap vermiyorum polemik oluşturmak istemiyorum. görüşünüzdür. size göre doğrudur.
  19. yaşarsalur İSGforum Üyesi

o zaman özerk bir dernek kur kimseye hizmet etmesin :)
  20. Birbirimizi rencide etmek ve alaşağı etmek için fırsat kolladığımız sürece bizlerden bırakın derneği, mal deyneği bile olmaz.
    Saygılar.