1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Atanamayan öğretmenlere mühendislik kapısı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Sevecen Günel tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. tahakaan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  baretleri satın alıp, tüm sorumluluğu üzerinden atmış işveren gibisiniz:)

  ancak forumda yönetici olursunuz, ondan sonra standarttan bahsedersiniz..uyarı mesajı yollanmış birde..kendinize uyarı yollayın bakalım..siz kendiniz dernekleşmişsiniz başka derneklere sallıyorsunuz..tirbiyesiz tirbiyesiz hanimiş benim tirbiyesizim lafını da ayrıca iade ediyorum:)

  hadi banlayın şimdi de ancak bunla kendinizi avutursunuz..iyi oluyor stres atılıyor böylelikle çok güzel atışmak :)
 2. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  forum yöneticisinin kişilerle bu denli polemiğe girmesi normal mi? .....insan değilsiniz,acizsiniz,kastı mı sizi git soda iç...??? ne demek olur ki..? yakışıyor mu? belli meslek gruplarını aşağlamak veya belli meslek gruplarını ön plana çıkartmaya çalışmak İş güvenliğine bir katkı sağlamaz.Herkes kendince en iyiyi yapıyor veya yapmaya çalışıyor, gerçek olan şu ki zaman içerisinde iyiler kalacak bu işi yapamayanlar piyasa da yok olacak..Mühendislik mesleğini öğretmenlerde yapsın mı konusuna gelince, mühendis olunca başları göğe erecekse olsunlar bence ...
 3. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  herkesin özgür iradesi var ve hak var hukuk var yönetmelik var devletin verdiği haklardan yararlanıyoruz diye sitem edilecekse devlete başvuracak , başvuru merci burası değil ve ısrarla bu konuyu silmemeye direnecek iş güvenliği mi konuşacağız o bunu olmuş buna bu hak verilmişi mi tartışacağız
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sitede yönetim kararı ve onayları ile yönetici olarak atanmış ve de fedakarlıkla çalışmakta ve değer,bilgi üretmek gayretinde olan arkadaşımıza hakaret bana ve tüm yöneticilerimize hakaret olarak sayarım.Eğer Sevecen hanımda hata arıyorsanız buyrun gelin bu zorlu alanda site yöneticiliği yapın.İşine gelen kalır gelmeyen forum kuralları çerçevesinde cezalandırılır..Kimseye eyvallahımız yok,dernek mernek ayağımız yok..zirve manyağı değiliz amacımız değer üretmek bunuda yaparken egolarımızın tatmini peşinde olmadık hiç bu husus diğer site yönetimdeki arkadaşlarım içinde geçerli olduğunu çok iyi biliyorum.

  kolay gelsin herkese;
 6. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  @Erkan Dündar burada herkese en iyi benim sen kimsin ? git soda iç gel diyen kişileri koruyacaksınız üyeliği mi silin..kişiler üzerinden konuşulma yapılmaz sistem üzerine konuşma yapılır ..burada insanların başarıları veya başarısızlıklarını tartacak bir otoriteye ihtiyacınız mı var?insanlarla dalga geçmek aşağlamak ve acizsiniz demek haklı mı gösteriliyor..Forum yöneticilerinin fedakarlığına kimsenin diyecek tek bir sözü olduğunu düşünmüyorum. (dernek mernek işlerine gelince onların ne kadar içi boş işler olduğunu da hepimiz fazlası ile biliyoruz.)
 7. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  gerçekten bende öğretmen olmak isterim :rolleyes: zaten şu anda eğitmenim uzmanlık belgesini de mühendislik belgesini de vereyim bana öğretmenlik kadrosu açsınlar yeter :D
 8. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  forum yöneticisi bir konu açacak ,konunun başına 5-6 tane dalga geçici anket sorusu koyacak meslek grubu öğretmenlik olanları gerecek,sonra aşağıya yorum yapanların mantıklı aklı başında yorum yapmasını bekleyecek bir de üstüne üstlük insanlara terbiyesizleşme diyecek! ve biz buna fedakarlık diyeceğiz.. yok öyle bişi..haberi yorumsuz verir insanlar bu konu üzerine konuşur kendi fikrini de saygı çerçevesinde beyan eder o zaman anlarım.
 9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Pisss...:)
 10. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  konunun bu noktaya gelmesine sebep olan arkadaş terbiyesizce yorum yazıp ortamı geren tahakaan'dır..yoksa hepimiz üniversite mezunu insanlarız birbirimizin mesleğiyle dalga geçicek değiliz burada konuyu saptırmanın manası yok ben inşaat mühendisliğini bitidim ve mühendis oldum benim kimya öğretmeni olma gibi bir şansım yok ancak öğretmenlik okuyan birisi de tek bir sınavla mühendis olmamalı sonuçta benim de verdiğim özel bir emek ve üniversitede kazandığım bir puan var kimseyi aşağılamıyoruz sadece aradaki farkın kalkmasını istemiyoruz nitelikli mühendislik fakültesini bitirmiş mühendislerin yerini başka fakültelerde okumuş insanlar almasın tek derdimiz bu siz sanırım baştan okumamışsınız tek bir yoruma bakarak hareket ediyorsunuz yapmayın burada amaç paylaşım yapmak birbirimize katkı sağlamaktır şahsen ben de bir mühendis olarak öğretmen birisinin benim ünvanımla anılmasını istemiyorum bunda gocunacak birşey yok...
 11. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Hepsini okudum can bey..Konununda ne olduğu hakkında bilgim var, ayrıca bende mühendisim sıkıntı şu ki sanal iletişim ruhsuzdur, mimiksizdir bu yüzden kelimeler özenle seçilmeli ve eleştiriler dozajında olmalı ve kişileri hedef alıcı uslüplardan uzak durulmalıdır.Bunu da yapacak olan kişiler en başta yöneticilerdir.
 12. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  konu uzasın istemiyorum o yüzdne son yorumumu yapayım siz de haklısınız ancak gerilmemizi gerektirecek kadar önemli birşey değildi kanımca...
 13. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar uyarı mesajını ben yolladım bunun nedeni de söyledim @tahakaan beye, ayrıca Taha beyin şikayetini dikkate alıp @Sevecen Günel Hanım'a ilettim ve kendisi açıklama yapıp anket kısmını kaldırdı daha niye uzatıyorsunuz bitirin artık sataşmaları
 14. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  anket kısmını kaldırması birşey ifade etmiyor burası iş güvenliği forumu mühendislerin öğretmenlerin tartışacağı platform değil yayınlanan haber iş güvenliği ile tamamen alakasız neden bu forumda paylaşılıyor yöneticiler bilmiyor mu forumun amacını yada keyfe keder mi ne bulursam yayınlayalım mı amaç konumuz iş güvenliği olsun paylaşımlarımızda ortamı geren bence bu anketi yayınlayıp bu konuyu paylaşandır konunun tamamen kalkmasını sizden rica ediyorum dahada bir şey demeye gerek yok
 15. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Burasi is güvenliği uzmanlarinin paylasim yaptigi bir bilgi platformudur. Vakti zamanında is güvenliği uzmanibolmak için mühendislik fakültesi mezunu olmak gerekiyordu. Birşeyler değişti teknik öğretmenler. Simdi yine değişiyor birşeyler eğitim fakültesine kadar gitti. Yani burasi sunun bunun forumu demenin ne kadar anlamsız olduğunu gormussunuzdur. Burada sadece is güvenliği paylasimi yapilmasini istemissiniz de bizim platformumuzda serbest paylasimlar bolumu de var. Müzik, fotoğraf paylasimi yapıyoruz. Bu da is güvenliği ile alakali değil. Bugüne kadar bunlara itiraz etmediniz de simdi mi farkettiniz bunu? Kaldi kiyapilan haber paylasimi buradaki arkarkadaslarimizin neredeyse %80'ini ilgilendiriyor. Zira igu dediğimiz kişi muhendis kökenlidir. Sanki bu haber yerine kimseyle alakasi olmayan magazin haberi paylasilmis gibi bir tepki veriyorsunuz. Lütfen itirazlariniz da biraz daha mantik çerçevesinde olsun da sizleri de ciddiye alalim.
  Saygilar
 16. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  iş güvenliği ile alaksız olduğuna katılmıyorum.
  kimya öğretmenliği, matematik öğretmenliği ya da fizik öğretmenliği okumuş bir insan mühendis oluyorsa, özel sektörde iş bulabileceği çok az alan vardır bunlardan biri de iş güvenliği uzmanlığıdır.
  bu da bizi sosyal iş müfettişlerinin iş güvenliği uzmanı olup olamaması kadar ilgilendirir. ben kaldırmıyorum
  eğer site ya da bölüm yöneticilerinden aksini düşünen varsa, kaldırmakta serbesttir, kurallara aykırı olmadığı gibi, herhangi bir şekilde alınmayacağım da.

  meslek lisesi ile alakası olmayan bir konuyu tutup çekip uzatıp bu tarafa getirdiniz. defalarca teknik öğretmenler ile ilgisi olmadığını, düz öğretmenlerden bahsedildiğini yazmış olmama rağmen. Konuyu ordan görmek ve tartışma ortamı yaratmakla elinize ne geçtiğini bilmiyorum. Teknik öğretmenlerin mühendis olması konusundan hoşlanmadığım da aşikar, ancak, en azından onda bir mantık ve zamanda yenmiş bir hakkın telafisi vardı.

  sayın krmlseker,
  hepimiz forumun üyesiyiz. kendi fikirlerimiz var ve görüşlerimiz var. biz burda site ya da bölüm yöneticiliğini ücretle yapmıyoruz. fikirlerimizi savunma hakkımız var. yönetici olmaz bizi pasif üye yapmaz. Bir şey de değiştirmez.

  aynı şekilde forum kurallarına biz de tabiiyiz. yazdıklarımızda bir hata olması durumunda biz de aynı şekilde uyarı alabiliriz.

  daha önce belirttim. samimi olmadığım insanlarla senli benli konuşmaktan hoşlanmıyorum. ben birine siz diye hitap ediyorsam, onun benden büyük ya da üstün olduğundan değil, insanlara olan saygımdandır. onlardan da aynısını istiyorum.
  "insan değilsiniz" çok güzel bir cımbızlama "siz benimle senli benli konuşabilecek bir insan değilsiniz" yazmıştım. bu da tamamen buradan gelir.

  herkesin ismine kadar tüm bilgilerini paylaştığı bir yerde, takma isim kullanmak konusuna hiç girmeyeceğim.

  bu cımbızlama da krmlseker hanım, sizin kişisel olarak benden hoşlanmayıp, benimle tartışma çıkarmaya çalıştığınızın bir göstergesi. duygularımız karşılıklı ancak ben tartışmak istemiyorum. şu andan itibaren sizin yazdığınız yazıları yazılmamış sayacağım ve hiç bir şekilde cevap vermeyeceğim

  lütfen mutemadiyen karalamak yerine daha fazla paylaşımda bulunun , arkadaşlarımıza daha yararlı olun ve sizi de yönetici yapalım. Buna içtenlikle sevinirim. Gerçekten daha fazla paylaşımcı ve faydalı arkadaşlara ihtiyacımız var.
 17. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  "siz benimle senli benli konuşabilecek bir insan değilsiniz" yazmıştım. demişsiniz '' benimle konuşurken siz diye hitap etmenizi istiyorum''

  .lütfen mutemadiyen karalamak yerine daha fazla paylaşımda bulunun, arkadaşlarımıza daha yararlı olun,...........'' yerine.eleştiri yaptığınız gibi daha fazla paylaşımda bulunmanızı isteriz,bu şekilde daha yararlı olacağınız düşüncesindeyim''

  daha doğru bir iletişim şekli....cımbızlama yapmadım insanlara ilettiğiniz itici tavrı eleştirdim.


  sizi de yönetici yapalım derken?!? sizin onayınızla olduğunu bilmiyordum.


  NOT: NİCK ile girişim sizi niye o kadar rahatsız ediyor..Sonuçta böyle bir serbestlik olduğunu biliyorum ayrıca çok sevdiğim bir söz vardır BİZİ BİLEN BİLİR BİLMEYEN KENDİSİ GİBİ BİLİR!!!
 18. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  Şuan öğrenci olduğun için hayat sana biraz daha toz pembe geliyor ve daha idealist yaklaşıyor olabilirsin olaylara. Fakat iş dünyasına ve ekmek derdine düştüğün zaman işin seyri inan bana değişiyor. Yakın bir zamanda hayırlısıyla mezun olduğunda bunu göreceksin. Donanımlıysan zaten sıyrılırsın lafının reel de nasıl işe yaramadığına da tanık olacaksın..Bu ülkede maden mühendisleri , ziraat mühendisleri öğretmen oldukları zaman emin ol bir çok kişinin sesi çıkıyordu da sosyal medya ve basın bu kadar yaygın olmadığı için haberiniz olmamış olabilir. (Bunu 4 kişilik bir çekirdek ailenin 3 ü öğretmen olan biri olarak söylüyorum) .. Son olarak eleştiri ve tepkilerin dozuyla ilgili olmasa da arkadaşların tepkilerine kesinlikle katılıyorum. Bölüm okumuş arkadaşların haklarını savunacak yada onlara bir kapı açacağım derken 4 belki de 8 senesini mühendisliğe vermiş arkadaşlara kapı kapattıracak bir yapının tabii ki karşısındayız.
 19. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::


  Aynen öyle.
  Burada bir kişi dahi yönetici olarak atanacak olursa Sevecen Hanıma fikri sorulur. Ama bana da sorulur, diğer yönetici arkadaşlara da sorulur. Bir kişi dahi istemezse sebepleri istenir ve makul sebeplere bakılır. Diğer arkadaşlar da makul bir sebep görürse değerlendirme ona göre yapılr. Bu işlem de öyle birkaç saatlik iş de değildir. Umarım yardımcı olmuşuzdur. Bu arada Sevecen Hanım'ın cımbızlama lafını sizin bu yorumunuzdan çok daha iyi anlamış olduk.
 20. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  bu haberi okuyunca bende aynı duyguları hissettim. öğretmen mühendis olabilecek ise neden mühendis öğretmen olmasın. evet bende öğretmen olmak istiyorum.
  ne var bunda, içinde bulunduğumuz çalışma şartları, işveren ve devlet arasında sıkışmış iş güvenliği, insana daha ne arzu ve isteklerde bulunmayı yönlendiriyor bilemezsiniz.

  burası isg forum.net. başka forum yada platformlarla karşılaştırmayın, uzmanlarımız fikir ve görüşlerini paylaşarak en mantıklı ve uygulanabilir çözüm yolları bulmaya çalışıyor, yapılan çalışma ve uygulamalar, hiçbir kaygı yada ticari kazanç güdülmeden diğer uzman arkadaşların bilgi ve yararı için paylaşıma sunuluyor. öneri ve yorumlar dahilinde daha iyi bir uygulama ve çalışma nasıl olabilirin cevabı aranıyor. iş güvenliği ile alakalı kanun yönetmelik vb değişiklikler taslaklar haber ve yorumlar eklenerek uzmanlarımızın nabzı ölçülüyor. ve forumu sadece siz biz ve bizim gibi sadece uzman ve uzman adayları değil, kamu özel sektör diğer kuruluş ve platformlarda takip ediyorlar ki, burada bahsi geçen konular ve yapılan olumlu yapıcı yorumlar, belki biz farkında olmasak ta daha iyi bir iş güvenliği prosedürü olarak
  zaman içerisinde karşımıza çıkacaktır.

  anlamadığım konu ise Sevecen hanımla olan şahsi bir sıkıntınızın mı olduğu, zira az önce yukarıda benim verdiğim cevaba benzer bir cevabına verdiğiniz ve forum kuralları gereği uygun görülmeyen üslubunuz, sizden ricam şahsi konu ve diyaloglarınızı her kim olursa olsun lütfen forumumuza taşımamanız, forum yada üyeler ile yada yöneticiler ile alakalı (bu bende olabilirim) hakikaten bir sıkıntı olumsuz bir durum yada görüşünüz var ise bunu yönetime özel mesaj yolu ile iletebilir ve forumun dengesini korumamıza yardımcı olursunuz.

  bu forumda olma amacınız nedir bilemiyorum.
  sizden isteğim, verdiğim cevaba tartışma ve hakaret içeren bir cevap vermeniz açılan konuyu daha uzak noktalara taşımanız değildir
  sizden isteğim, forumumuza bizlere yararlı olabilecek yorum paylaşım ve desteklerinizdir
  işte o zaman
  bu forumda olma amacınızı anlayabilirim
  teşekkür ederim.