1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Atanamayan öğretmenlere mühendislik kapısı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Sevecen Günel tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Gereksiz meslek tartışmalara girmek iki gruba yakışmıyor. Ölçüsüz eleştirilerden sağlıklı sonuçlar çıkmaz. Öğretmenler olmazsa bizler olamazdık. Biz mühendisleri yetiştiren öğretmenlerdir. Herkesin yeri ve statüsü ayrıdır. Her kimse mesleğiyle değil çıkardığı işle anılmalı. Tüm hocalarımıza, öğretmenlerimize ve adaylara sevgiler saygılar.
 2. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  :))) 2300 gün sigorta primim var ve hala iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum işçilik yaptım 3 vardiya 3 sene 1 yıl satınalma 2 yıl iş güvenllşiği iş hayatım şimdilik bu evet hayat bana çok hoş :) baba parasıylada okumadım kendim çalıştım kendim okudum ve hala okumaya devam edeceğim 3. üniversitem evet hayat bana güzel iş hayatını bilmem :)
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ekim 2014 ---
  benden bu kadar konuyu daha uzatmayacağım hak adaleti kanun önünde arayın lütfen.
 3. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bütün mesajlarıma smiley yapıştırmakla bana nasıl bir ders vermeyi planlıyorsun anlamadım da konuyu okuduysan neden hindistan konusu geçtiğini anlardın arada bu gerginlikten uzaklaşmak istedik sadece benim niye eleştiriye tahammül edemediğimi anlayamadım sen gereksiz bi cümle kurdun ben de cevabını verdim uzatmaya gerek yok...
 4. Ümit Taş İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70514
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Aksoy Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş
  Fen-edebiyat fakültesi mezunlarının öğretmenlere göre daha kolay daha çok iş bulduğu tezini ülkemize bakarak mı ortaya atmışlar yoksa başka ülkeleri mi baz almışlar. Eğer bizim ülkeye göre değerlendirilmişse değerlendirenin ya aklı yok ya da alkollüyken değerlendirmiş. Ülkede neredeyse 100bin kişi isg uzmanlığı belgesi almış ve bu belgeyi alanların çoğu kendi alanlarında iş alımı olmadığı için bu belgeyi almış dikkatinizi çekti mi acaba ? eğer insanlar kendi sektörlerinde iş bulabilselerdi bu belgeyi neden alsınlar ki ? ayrıca üniversitede eğitim verilirken bile her zaman eğitim fakülteleri ile fen edebiyat fakülteleri ayrı değerlendirilmiştir. ortak alınan derslerde bile fen edebiyatçılardan ayrıntılı çözümler istenirken eğitimcilerden yüzeysel çözümler istendi. örneğin eğitimciler sınavlardan 80 90 alırken fen edebiyatçılar 30 40 alırdı. Nedeni sorulduğunda onlarla siz bir değilsiniz denirdi. Şimdi öğretmenlere mühendislik hakkı verilmesi aldıkları eğitime göre doğru mu ? fen edebiyat mezunu bir fizikçi ile eğitim fakültesinden mezun fizik öğretmeninin saç sayılarını oranlarsanız anlarsınız tabi anlamak isterseniz. Herkese kazasız güvenli çalışmalar.
 5. Kendini zeki sanıyorsun değil mi? Hala bir üstünlük kurma çabası. Yok cevap vermişte. Bu forumda yöneticilerde olsun yandaşlarında olsun kimsenin ne bir fikrine saygı var nede tahhammül. Dikkat ediyorum birisi bir şeyi savunsun hemen belli başlı isimler o kunuya saldırıyor. . Anlamsız. Rahatsız edici. Beğenmedim. Başkası sizin için aynı şeyi yapınca kükrüyorsunuz. Burası forum mu Arena mı kardeşim. Senli benli konuşmada dersiniz şimdi.
  Boş muhabbetine anlamsız demişim. Anlayamamışsın. Sigortacılığa devam en iyisi. Ama kendinide sigortalat mazallah beynine zarar gelirse forum kaybeder. Gereksiz konuşmalarınla formu doldurmuşsun. Hem seni hemde yazılarını gereksiz vede anlamsız buldum. Buna saygı duymak zorundasın.
 6. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  sen inşaat mühendisi olmak istiyodun dimi zira konunun başında yazmışsın... bence hiç o işe yeltenme şantiyede çok fazla şansın olmaz bu kafayla bırak o işi de benim gibiler yapsın...sen benim yazdığım şeye gereksiz manasında yorum yaparsan altta kalmam tabiki cevabını veririm sonuçta seni kimse konuya dahil etmedi sen kendin zıpladın ayrıca hiçbir yöneticiyle bizzat tanışıklığım yoktur hemen ezik psikolojisine girmişsin kimsenin saygısı yoksa üyeliğini sil ne duruyorsun burada son olarak benim yazdıklarımı anlamsız buluyorsan sana neden saygı duyayım git sana saygı duyacak insanların olduğu bir forumda yaz...
 7. Hala kendini kanıtlama derdindesin. Hala karşındakileri aşağılamaya çalışarak konuşuyorsun. Boş konuşma çık git.
 8. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Önemli olan şahıslar değil, isimler değil muhtevadır.
 9. Sait aktaş haddini sen bil. Yazdığım her şeye zıplama.
 10. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  forum yöneticileri ile de çatıştığına göre sorun bende değil arkadaşım... bundan sonra beni kastederek herhangi bir mesaj yazma çünkü cevap vermeyeceğim...
 11. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  itü öğrencisiyim dediğiniz için iş tecrübenizin olmadığını varsayarak o yazıyı yazmıştım. kusura bakmayın azımsanmayacak bir çalışma hayatınız varmış eyvallah.ben size baba parasıyla okuduğunuz gibi bir yaftalama da bulunmadım.
  yazının bütünün okursanız eğer orada asıl vurgulamak istediğim sizin rahat ve geniş bir öğrencilik hayatı yaşadığınız flan değil iş hayatındaki insanların ekmek parası peşindeki mücadelesiydi. yanlış yerlere çekmişsiniz. neyse dediğim gibi kusura bakmayın sözümü geri alıyorum.

  şimdi de iş hayatında tecrübeli birisi olarak bir kez daha yazıyorum ;
  4 sene mühendislik fakültesinde eğitimi tamamlayıp 2 sene yüksek lisansımı yapmış biri olarak mühendislik hayatımda yeteri kadar uğraş ve çaba sergilediğimi düşünerek öğretmen kökenli birisinin mühendis olması durumunu çok mantıklı bulmuyorum. Bu durum o arkadaşlar için güzel bir haber olduğu kadar bizler için emeklerimize yapılan bir saygısızlıktır bence.
 12. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  can & eren beyler
  ortalık çok gerildi. bunda biraz önceki gerginliğin de payı var.
  alakasız olduğunu ben de biliyorum eren bey bu konuda haklısınuz. Ancak verdiğiniz tepki hır gür çıkartmaya çabalıyor gibi. can beyin de dediği gibi ortamı yumuşatmıştı.
  kavga etmeyelim istiyorum.
  görüp gerilmemek için de kavga içerikli mesajları sileceğim.
  bir itirazınız var mıdır?
 13. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  siizn görüşünüzede saygı duyuyorum ama katılmıyorum başarılarınızın devamını dilerim.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ekim 2014 ---
  ortalığı geren bu paylaşımı yapandır bence.
 14. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Konu denetime tabi hale getirilmiştir. Bundan sonraki mesajlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
 15. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  teşekkürler sevecen hanım duyarlı davranışınızdan ötürü...
 16. Murat Sayar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18702
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çukurova Gayrimenkul
  Olaya biraz farklı açıdan bakmaya çalışacam bundan önce ki hiçbir mesajı okumadım belki yazılmıştır bilmiyorum ama şu açıdan bakın bide olaya bende Fen Fakültesi Kimya mezunuyum ve okurken devlet bir kanun çıkararak okurken formasyon aldım yani aldık buna fizik biyoloji vs fen edebiyat fakültesinde ki tüm bölümler aldı. Öğretmen olmaya hak kazandık.Normalde öğretmenlik okuyanlar 5 yıl okurken biz 4 sene okuyarak hem kimya bölümü hemde kimya öğretmeni olduk. Sonra askıya alındı bu şekilde formasyon almak. Özetle ilk okuduğumda ankette ben de ''yok artık'' dedim ama düşününce aslında çok da mantıksız birşey değil. Neyse konuyu çokta uzatmanın bir mantığı yok burası Türkiye..