1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Atatürk'ün gençliğe hitabesi

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Burcu Onat tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Burcu Onat İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İlkokuldan beri okuyor musunuz bu metni?Olsun ,bir kez daha okuyun.Sonra bir kez daha ve bir kez daha.İyice anlayana kadar....

  Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
  Ey Türk Gençliği!
  Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!


  Mustafa Kemal Atatürk
  20 Ekim 1927

  [​IMG]
 2. S.Güler İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İnsanlar eğer hissederek okusalardı bu halde olmazdık...
 3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Sonunda bu "damar ve asil kan" işine girmese iyiymiş.

 4. :eek:
 5. Kürt müsün sen?Türk olmadığın cok acık anladık da
 6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  gereksiz bir saldırganlığınız var
 7. Sizinde gereksiz bir kıvraklığınız var.Kıvırmadan neyseniz onu söyleyin
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Eylül 2013 ---
  Neyse değerli vaktimi size harcama niyetinde hiç değilim.
 8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Kibar olmayı saldırmadan konuşmayı bir öğrenebilseniz. Bu tavır sadece sizi değil, temsil etmeye çalıştığınız ideoloji zor durumda bırakıyor. Niye daha sakin ve kibar olamıyorsunuz?

  Biraz çabalasınız sonuçta burda kimse sizin düşmanınız değil. Size özel bir tavrımızda yok dimi?
 9. dogan7 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  koray bey, '' muhtaç oldugunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur '' burda atalarımızı ceddimizi övmüş bundan neden rahatsızlık duyuyorsunuz öteki ırkların kanı bozuk anlamı çıkmaz bundan
 10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Ya ben burayı siyaset bölümü sanmıştım ama değilmiş. Özür diliyorum herkesten. Farketmedim. Gerekçeme burada girmeyim doğan bey. Siyaset bölümünde devam ederiz artık.
 11. siyaset bölümü yada değil neden Atatürk oldu mu herşey bu kadar zorunuza gidiyor ? bu kadar kin güdülecek ne yapmış anlasam ? durmadan hakaretler durmadan terbiyesiz davranışlar hakkında küfürler geliyordu cemaatten şimdi de " neden böyle diyor " . biraz saygı ya bu kadar olmaz nedir derdiniz anlasam :sinir: