1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ateşe dayanıklı şok emici şapka bilen ?

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve semihozturk1987 tarafından 15 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,
    Şöyle bir problemim var ve belki aranızdan denk gelen olmuştur. Fabrika içi tek katlı olup bir şeyin düşme ihtimali çok düşük hatta yok denecek kadar az. İçerisi ergiyik metal yüzünden sıcak. Bu nedenle baret neredeyse en nefret edilen koruyucu ve uzun süredir taktırılamamış işçilere. Şu an ben uzman oldum ve en azından bir şekilde insanları ergiyikten sıçrayan kıvılcımlar için korumak istiyorum ve kkdsiz çalışmamalarını istiyorum. Ergiyikten sıçrayan kıvılcımları şöyle hayal edebilirsiniz, hani mangal yaparken bazen kıvılcım atar, onun birazcık daha büyük hali diyebilirim. kişilerin üstüne gelse aşağı düşüyor ve fazla zarar vermiyor.

Bu nedenle bana kep tarzı olanlardan ama yanmayan bir şapka tarzı lazım. çoğu şok emici şapkaya baktım ve çoğu da pamuklu ya da naylon. bu konuda önceden bir yerde denk gelen var mı acaba?
  2. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kep baretleri inceledin mi...
  3. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  4. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kep baret çözer senin işini ama deri kaplama olacak...
  5. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işte o tarz kep yapan yer lazım. internette bulamıyorum desem yeridir. ya da yeni tarz yanmayan kumaş olayı var. bu ince sweatler oluyo. hem tshirt kalınlığında hem de alev tutmuyo. onunla da yapılsa güzel olur da, işin sıkıntılı kısmı bulamamak :)
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    • DİKKAT! BU BARET ELEKTRİĞE KARŞI ETKİLİ DEĞİLDİR.
    • DÖKÜMHANE, PETROKİMYA ve BENZERİ TESİSLER' DE KULLANILABİLİR.
    es7-500x500.jpg
  7. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu bayaa adama altın baret ödülü veriri gibi durur :)) adamlar zaten ağırlığı, bunaltması vs.den şikayetçi. ve bir anket düzenledim, isimlerini yazmadan doldurmalarını istedim. gelen cevaplar hep bu yönde ve şapka tarzı olanlar olursa, daha istekli olup kullanacakları yönünde.
  8. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bize kep baret lazım Erkan Bey... :) Altın Baret Ödülü değil ;)
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çalışanların kötü alışkanlıkları benim tespit ve önerilerimi değiştirmez.Ben yer altında 45 derecede,başımda akülü madenci lambasıyla kürek sallarken kimse şikayetci olmaz ve kimseye nerde baretin deme şansın bile olmaz..Bahsi geçen baret standartlara göre üretilmiş ve ergonomi düşünülerek yapılmıştır.
    Kişinin başına düşen curufda olabilir,alev de..kişi düşebilirde,çarpabilirde başını...şapka değil aleve dayanıklı,darbeye dayanıklı baret verilmesi esas alınmalııdr.
    Kişisel koruyucular kişilerin keyfine göre belirlenmez,yapacağın analiz ve araştırmalarına göre risk değerlendirmene göre belirlenir.
  10. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Benim isg konusunda düşüncem biraz daha farklı. sonuçta bu yazıyor al bunu demek de bana yanlış geliyor. çünkü mutsuz bir işçi kazayı daha çok çekiyor. Bu yüzden yönetmelik sınırları içerisinde kendini koruyup, diğer seçeneklerde de işçileri korumak lazım. Bu şekilde insanlar daha mutlu, huzurlu ve işini severek yapıyor. Ceza sistemi bile insana baret taktıramazken, olumlu yaklaşımın taktırabiliyor. karşımızdakinin de insan olduğunu unutmamak lazım. onun sağlığı için uğraşırken psikolojisini bozmamak lazım. belki zor ama ikisini birden götürmeye çalışmak lazım. burada o yüzden seçenekleri düşünüyoruz.