1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Atelye tarzı işletmelerde kullanılan ev tipi tüplerinin sanayi tipi olması zorunlu mudur?

Konusu 'Kaynak ve Sıcak İşlerde Emniyet' forumundadır ve Ahmet-TURAN tarafından 29 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. Ahmet-TURAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146502
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar atelye tarzı işletmelerde kullanılan ev tipi tüplerinin sanayi tipi olmasını zorunlu kılan bir yönetmelik maddesi veya standart bilen varmı kaynak lazım şimdiden teşekkürler.

  Ekli Dosyalar:

 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Böyle bir mevzuat yok standartlarda belirtilmişmidir bilmiyorum..Fakat Sanayi tipi tüpler belirli bir metal alaşımdan özel olarak imal edilmelerinden,belirli bir et kalınlığına sahip olmalarından dolayı Sanayi tipi ve standartlara uygun imal edilmiş tüpler kullanılması tercih edilmelidir.
  Oxygas_welding_station.jpg

  Ekli Dosyalar: