1. Etkinlik grubu liderimiz Tuğba Coşkun hanımın bilgisi olmadan açılan başlıklar bilgilendirme süreci tamamlanana kadar askıya alınacaktır. Siz değerli takipçilerimize duyurulur...
  2. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

[Aug 10, 2014] BAYRAMLAŞMA ETKİNLİĞİ ADANA :) (Adana)

Konusu 'ISGforum Etkinlikleri' forumundadır ve Özlem Albayrak tarafından 6 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

BAYRAMLAŞMA ETKİNLİĞİ ADANA :)
Başlangıç Tarihi: Aug 10, 2014 06:00 PM
Bitiş Tarihi: Aug 11, 2014 12:00 AM
Saat Dilimi: Europe/Athens +03:00 EEST

Yer:
KARDEŞLER UNLU MAMÜLLERİ
Adana - Güzelyalı Mahallesi Adnan Kahveci Bulvarı 81012 Sokak No:2
Adana 81012

Gönderen: Özlem Albayrak

Etkinlik Katılımcı Sayısı: 0
You can not RSVP for this event...

This event has already begun, or has already passed; RSVP has been since closed.
  1. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    görüşmek üzree :)
  2. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Umarım herkes için faydalı olur, ayrıca katılamayacağım için üzgünüm.
  3. Bekir Durmuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AOSB ADANA /MOSOS İNŞAAT
    bu gün mü yanii
  4. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet bugün bekir bey :)
  5. Cengiz Yılmaz(2) İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Hekim Bey OSGB
    Etkinliğin en son durumu nedir özlem hanım ?
  6. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tebrikler Özlem bir etkinliği daha başarıyla bitirdin :)
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Özlem hanım etkinlik için teşekkür ederim.Fotoğrafları sabırsızlıkla bekliyoruz.:)
  8. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    neyse ki benden cevap almamanıza rağmen geldiniz :D beni çok mutlu ettiniz çok teşekür ediyorum Cengiz bey, diğer şehirlerde hekimler bu toplantılarda yer almıyor fakat siz iki toplantımızda da her türlü destekte bulunuyorsunuz ve bilgilerinizi bizimle hiç çekinmeden paylaşıyorsunuz bunun içinde ayrıca Teşekkür ederim. Dün tekrar anladım ki HEKİMBEY OSGB her zaman İG Uzmanlarının yanında ve Adana çok şanslı bu durumda. Açık söylemek gerekirse başka osgblerden de telefon geliyor ama sadece arıyorlar olayı soruyorlar hiç bir destek katılım görmedim. Ama Cengiz bey ve ekibi her zaman yanımızda olacaklarını dün tekrar gösterdiler.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Ağustos 2013 ---
    Erkan bey, rica ederim benim için büyük bir mutluluk. O karelerde sizide görmeyi isterdim ama kısmet olmadı diyelim :) fotoğrafları hemen paylaşıcam :)

Ekli Dosyalar:

9. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bayramlaşma yaparız da bayram şekerimiz olmaz mı

1078104_10151834487279238_1201265744_n.jpg IMG_2531.JPG IMG_2524.JPG IMG_2525.JPG IMG_2526.JPG IMG_2527.JPG IMG_2528.JPG IMG_2533.JPG IMG_2530.JPG IMG_2536.JPG IMG_2538.JPG IMG_2537.JPG IMG_2540.JPG IMG_2541.JPG IMG_2542.JPG
  10. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  11. Kubilay Altınoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79366
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Közlerim parlamış sanki ;)
  12. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,
    Gecikmelide olsa toplantıda konuşulanlarla ilgili kısaca bilgi vereceğim J öncelikle bayramlaşma etkinliğimize katılan hekim, uzman ve uzman adayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum özellikle beni kırmayıp etkinliğimize katılan Şehmus Ünverdi arkadaşıma da çokk çokk teşekür ediyorum.
    İçerikten bahsedecek olursak ;
    Uzmanların sorumlulukları hakkında konuşuldu ve toplantı klasiklerimizden olan uzman maaşlarına azda olsa değinildi maaşların çalışanları tatmin etmediği rekabetin çok fazla olduğunu , işsiz işgüvenliği uzmanlarının çok cüz i miktarda maaşları kabul ettiklerini ve bu yüzden bu tarz sorunların yaşandığı söylendi , yapılan risk analizlerinde imza atan uzmanların sorumlulugundan bahsedildi.
    Uzmanların analiz yapma, eğitim verme, acil eylem planları yaptırmaları, yangın ekiplerinin sayıları konusunda konuşuldu.
    Bakanlık çalışanlarının şimdi henüz sadece osgb açılış denetimi ve eğitim kurumları denetimlerine yetişebildiklerini arada yollarının üzerinde osgb varsa ugradıklarını belirtti. İşverenlerin uzmanları kendi bünyesinden mi sağladığında yoksa dışarıdan mı sağladığında daha karlı oldugu hakkında konuşuldu.
    NACE kodunda yaşanan uyumsuzluk sorununa değinildi, bununla ilgili bakanlıkta yoğun dilekçe yazıldığı ve bu durumda sorumlu olan kurumun sgk olduğu orayada dilekçeler yazılması gerektiği , bakanlığa yazılan dilekçelerinde saklanıp ilerde bir sorun yaşandığında onun teftişe gelen bakanlık çalışanlarına gösterilmesinin gerektiğine değinildi. .
    İş kazaları sınav klasigi olan konu şu servis kazaları Jayşe evden çıktı servise adımını attığı an bak şu Allahın işine trafik kazası oluverdi -mevzusu üzerinde duruldu İşte bu konuda işverenlerin artık kendileri servis sağlamayıp dışarıdan bir servis söförüyle anlaşıp çalışanların o şekilde iş yerine gelmeleri konusunda bir çıkış yolu buldukları söylendi. Bu şekilde bir trafik kazası gerçekleştiğinde işverenin bu sorumluluktan yırtabiliormuş
    Noter onaylı defterle ilgili konuşmalarda oldu. defterle ilgili bir arkadaşımızın yaşadığı olaydan bahsedeyim. Noter olaylı defterlerine iş yerinin muhasebecisi doldurmuş imza da atmış o durumla ilgili ne yapması gerektiğini sordu. Arkadaşlardan gelen cevap ise defteri doldurduğu o sayfaya bir cizik atıp SEHVEN yazıp sorumluluğundan kurtulabileceğini söylediler.
    Değinilen diğer bir konu ise uzmanların hangi durumlarda is durdurma , işe mudahale etme yetkilerinin olduğuna değinildi. Risk puanın 5*5=25 olduğu durumlarda yani ölüm tehlikesinin bulunduğu zamanlarda böyle bir yetkimizin olduğundan bahsedildi ufak tefek eksikliklerde işin durdurulması söz konusu olmadığını yalnız işverenin yazılı olarak uyarılması gerektiğinden bahsedildi.
    BAKANLIĞIN yeni çalışmalarına değinildi şu an gündemlerinde İŞ HİJYENİSTLİĞİ ile iligi bir çalıştay yapılacağını ve bunu DOKUZ EYLÜL UNİVERSİTESİ ile birlikte gerçekleştireceklerini belirtti. Şu an o yetkiyi tam olarak kimlere verileceği konusunda kesin bir bilgi olmamakla birlikte büyük bir ihtimalle uzmanlara verileceği söylentiler arasındaymış. Bunun bi sertifika programı aracılığıyla mı yada başka bir şekilde verileceği konusunda bir netlik bulunmamaktaymış. Çalıştay sonrasında buna karar verileceği söylendi.

Hekimimiz Cengiz bey dernekleşme konusunda düşüncelerini dile getirdi. Dernekleşmenin değilde forum aracıılığıyla daha büyük kitlelere ulaşılacağını, daha hızlı ve daha etkin gerçekleştirebileceklerini , bu sayede çok daha büyük işler başarılacağını düşündüğünü söyledi. Haa bu arada forumla ilgili de dedikodular döndü İsg forum yöneticilerinin üye kayıtlarını tekrar gözden geçirmeleri her üyenin bilgileri ve İsg prof. Olduğunu belgelediği takdirde baştan oluşturmaya başlamalarını ve herkesin her konuda sürekli başlık açmalarının kontrol altına alınması denetim gurubunun başlığı inceleyip sonradan sayfada yayınlanmasının daha güzel olacağını dile getirdi. Daha sonrasında ise bir isg algoritmasının oluşturulmasın ve bunun önemini vurgulamak , sorumluluk ları ve kaygıları giderecek hukuki desteği almanın gerekliliğinin olması gerektiğini dile getirildii..

Çok uzattım galiba ama her zamanki gibi adana isg profesyonelleri çok dertli katılan tüm arkadaşlara tekrar teşekür ederim….
    Başka bir toplantıda görüşmek dileğiyle
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Buluşma etkinliği görünen o ki verimli geçmiş.Fatih bey forum hakkında ki görüşleri dikkate alacağını düşünüyorum.bu hafta içinde sitemiz güncellenecek ve yepyeni görünümlerle karşısınızda olacaz.
  14. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    site bizim evimiz gibi her güzel gelişme inanıyorumki bize çok şey katacaktır :) böyle iyi yöneticiler olduğu sürece bu siteden öğreneceğimiz çok şey var. her türlü katkılarınız için teşekür ediyorum...