1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Avm ve mağazalar için risk değerlendirme örneği

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve firt tarafından 3 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. firt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Avm yada Magazalar için bir risk analizi örneği yada en azından belkı tehlıke baslıkları paylaşabilirseniz sevinirim arkadaşlar..
  2. sedat nurdan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu konuda benımde yardıma ıhtıyacım var az da olsa bılgı paylasırsanız sevınırım arkadaslar...
  3. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    ben de bir avm ile anlaştım bugün birlikte çalışmalarımızı neler yapabileceğimizi paylaşalım ..
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işiniz zor kızlar...:)
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ama unutmayın..oshsa standarrtları aynıdır,form aynıdır,yasal gerekler aynıdır..farklı olan işletme kontrolü ve denetimlerinizdir. ön tesbit raporu haline e risk değerlendirrmesi haline getirecek olan bu denetim ve gözetim yeteneğinizdir..denetim yaparken tehlike ve risk nedir sorunuza devamlı ceaplar bularak yapın..gerisi yaz anam yaz bitmi..
  6. sedat nurdan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :)
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    size yardım etmek isterim ama..ben size sistemi anlatmak isterim..sistemli çalışın işyeri sizin olsun öyle çalışın..

öntesbit yap-uygunsuzlukları resmet
    risk analizi yap
    prosüdürr ve form yapısını kurgula
    aksiyon planları olouştur
    politikanı tüm kişilere aşıla ve sevdir kendini-ikna et
    ve son... ben bir firmayla başladım mı en az 15 dosya çıkartıyorum..1 kişi yada ekip işine son veriyorum..en az 5 uyarı ve 5 ceza kesiyorum ve uygulama raporları düzenliyorum her denetim de....uygulama ve sürekli iyileştirme...:)
  8. sedat nurdan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler erkan bey söylediğiniz gibi temelde hepsi aynı ilk önce sadece uygunsuzlukları tespit etmeye çalışmak lazım sonrasında risk analizi...
  9. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İŞ MERKEZLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KOORDİNASYONU;
    Aynı işyerinde birden fazla işveren olması durumunda işverenler, mesleki riskler ve önlenmesi konularında birbirlerini ve çalışan
    temsilcilerini bilgilendirecek.
    İş merkezleri, iş hanları, alışveriş merkezi ve sanayi bölgeleri gibi yerlerde ise işyerleri arasında iş sağlığı ve güvenliği konusunda
    koordinasyon yönetim tarafından sağlanacak.
    Yönetim, işyerlerinin birbirlerini etkileyebileceği tehlikeler konusunda gerekli tedbirleri almaları için işverenleri uyaracak.
    Uyarılara uymayan işyerleri ise yönetim tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bildirecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının hazırladığı 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunundan alıntıdır...
  10. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fikir vermesi konusunda yardımcı olabilir.riskler belirlenmiş size uygun olanları seçersiniz.

Ekli Dosyalar:

11. firt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cok tesekkurler buket hanım en azından ergonomık cozumler acısından iyi fikirler edindim ve biraz rahatladım =)
  12. sedat nurdan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler buket hanım oldukça guzel fıkırler verdı sağolun...
  13. özgür özdağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar avm için risk analizi örneği paylaşabilir misiniz?
  14. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    umarım işinize yarar. sistemdeki alış veriş yerleri ve otopark kısmı

Ekli Dosyalar:

15. Nihal Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ömer Bey çok sağolun.hayırlı bayramlar
  16. cüneyt akagündüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82950
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İŞ HANLARI VE AVM LERDE UZMAN ÇALIŞTIRMAK ZORUNLUMUDUR?
  17. gökmen yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    54343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kuyumcu için risk analizi yapıcamda yardım edebilirmisiniz.