1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Avm yönetim ofisi tehlike sınıfı nedir?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Süleyman DEMİREZEN tarafından 27 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Süleyman DEMİREZEN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  38435
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar,

  Yeni açılan ve 50 den az çalışanı olan bir AVM'nin yönetim ofisi için kurulacak olan firmanın nace kodu ve tehlike sınıfı ne olmalıdır?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İl SGK Müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yaparsanız onlar gerekeni yapacaktır.fakat az tehlikeli grubu olduğunu biliyorum.
 3. Süleyman DEMİREZEN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  38435
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar AVM ler ;
  Belirli bir mala tahsis edilmemiş mağazalarda yapılan diğer perakende ticaret (giyim eşyası, mobilya, bilgisayar, hırdavat, kozmetik, mücevher, oyuncak vb. reyonları olan mağazalar (gıda, içecek ve tütün ağırlıklı olmayanlar) olarak Az tehlikeli sınıfta yer almakta ve NACE 47.19.01 olarak geçiyor.
  Bilgilerinize
 4. Erol SANCAK İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  AVM lerde gıda, içesec veya tütün satılmaktadır. 47.19.01 nace kodu hatalıdır
 5. Gozde Cengız İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  129581
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Tehlikeli olarak biliyorum.
 6. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  işverenin evinin alt katında, elektronik eşyalar tamir edilen, tek bir çalışanın olduğu, 50 m2 yerin ağır ve tehlikeli işe girdiğini görmüş birisi olarak bence düz mantık avm hangi sınıfta olmalıdır olayına girme. kesinlikle net bilgiyle sonuca ulaşmak lazım.

  yalnız 1 sene olmuş tabi konu açılalı. en azından "acaba nace kodu ne olabilir" diye hareket etmenin yanlış olduğunu hatırlatalım :)
 7. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  AVM'ler de yapılacak işin konusunda bir sınırlama olup olmadığını bilmiyorum. Ama, İSG KATİP üzerinden sözleşme yapılınca, sistemdeki kayıtlı tehlike sınıfı görülebiliyor. AVM'de görev yapan arkadaşlar varsa yaptıkları sözleşmede tehlike sınıfının ne yazdığı söyleyebilirler.
 8. krsc.isg İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  113796
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çok tehlikeli sınıf olarak geçiyor bildiğime göre. Çünkü alt taşeron firmaları kordine etmek de bizim işimiz oluyor.
 9. emelclskn İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  127903
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar bir avm nin iş güvenliği uzmanlığını yapıyorum. Yönetim kısmının 2 farklı sigorta girişi var. Benim bakmakta olduğum sgk girişi nace kodu 68.32.02 = Bir ücret veya sözleşmeye dayalı olarak yapılan gayrimenkul yönetimi faaliyetleri olarak geçmekte. Fakat 5 kişilik ekibim teknik personel olarak görev yapmaktalar. Yani Avm içerisinde yer alan mekanik alanlar ile ilgileniyorlar. Elektrik işleri, gerekli olduğunda tadilat işleri, makine daireleri vs. Tehlike sınıflarının normalde ne olması gerekir sizce?