1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Aydın’da 40 bin işyeri risk altında

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Aydın’da 40 bin işyeri, 6331 sayılı kanunu kapsamında iş güvenliği ve iş sağlığı eğitimden geçmesi gerekiyor. 1 Haziran’a kadar bu eğitim tamamlamayan işyerlerini ise 3 bin 500 TL gibi cezalar bekliyor.
  [​IMG]
  (FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYIN)
  Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, (AYESOB) Aydın’da esnaflara yönelik verdiği 'İş Sağlığı ve Güvenliği' konulu bilgilendirme toplantısının ardından, Usta Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Şirketi’yle 87 oda ve tüm üyelerini kapsayan bir anlaşma yaptı.

  Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hulisi Akşit ile Usta Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Şirket Müdürü ve İş Sağlığı ve Güvenliği Başdenetçisi Zafer Gök arasında imzalanan protokol Aydın’da 40 bine yakın esnafı yakından ilgilendiriyor.

  Protokol imza töreni öncesinde konuşan Akşit, bu eğitimden tüm esnafların geçmesi gerektiğine dikkat çekerek, “6331 sayılı ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ yasası hayata geçirildi ve kanunu çıktı. Bu durumda bize bağlı bakkalımızdan tutun da berberimize, terzimizden tutun da kahvehanecimize kadar bütün işyerlerimizin iş güvenliği ve iş sağlığı eğitimden geçmesi ve sertifika alması gerekiyor. Biz de Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak, bunun için de çok ciddi araştırmalar yaptık. 3-4 şirket ile ciddi görüşmelerimiz oldu. En sonunda Usta Ortak Sağlık Güvenlik Birimi şirketi ile bir anlaşmaya vardık. Bu anlaşmayla 87 oda yöneticilerine ve tüm üyelerimize kurum tarafından eğitim ardından da hak edenlere de sertifika verilecek. Şirket bize bir teveccüh göstererek eğitimleri de ücretsiz verecek. Bu anlaşma Aydın’daki vergi kaydı bulunan bu da yaklaşık olarak 40 bin işyerlerini yakından ilgilendiren bir anlaşmadır” dedi.

  “3 BİN 500 TL CEZASI VAR”
  Konu ile ilgili olarak detaylı bilgi veren Usta Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Şirket Müdürü ve İş Sağlığı ve Güvenliği Başdenetçisi Zafer Gök ise, eğitimi ve sertifikayı almayan işyerlerini ciddi cezaların beklediğinin altını çizerek, “30 Haziran 2012’de çıkan bu kanun, tüm işyerlerine risk analizi, değerlendirmesi, çalışanlarının eğitimlerinin verilmesi ve acil durumların belirlenmesine ilişkin bazı zorunluluk getirdi. Biz de bu duruma istinaden AYESOB ile iletişime geçip esnafların bu durumda çalışma hayatındaki iş güvenliği ve sağlık gözetimlerinin daha dolay, daha hızlı hareket edebilmeleri açısından gerek mevzuat şartlarını yerine getirmek, gerek çalıştıkları anlarda da risk ve tehlikeleri daha sağlıklı görebilmeleri için bir çalışma başlatacağız. Bu çalışmanın ardında da esnaflarımız hem mevzuatı yerine getirmiş olacak, hem de çalışma hayatlarında nasıl risk ve tehlikeleri bertaraf edeceklerini eğitim ile anlayacaklar.

  İşyerleri NACE kodlarına göre az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olarak 3 gruba ayrıldı. Ayrıca 1 Temmuz 2013 itibariyle tehlikeli ve çok tehlikeli grupta olan tüm işyerleri 1 çalışanı dahi olsa iş güvenliği uzmanı iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli bulundurma zorunluluğu getiriyor. Bu eğitim almayan ve sertifikayı bulundurmayan işyerlerini de 1 Haziran 2013’ten sonra da çok ciddi cezalar bekliyor. Bu cezalarda 3 bin 500 TL gibi rakamlarla kanun üzerinde mevcuttur” dedi. (UMUT DABBAĞ)
  KAYNAK:http://www.aydindenge.com.tr/09/04/2013/aydinda-40-bin-isyeri-risk-altinda

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   53,1 KB
   Görüntüleme:
   4.075
 2. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Manisa
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  isghizmet
  Öncelikli olarak sayın Zafer Gök ve ekibini tebrik ediyorum. Bu arada Kendisi www.isghizmet.com altında yer alan sistemin Kuruluş sebebi ve mimarıdır. Hali hazırda sistem üzerinde tüm verileri sağlayanda sayın Zafer Gök ve Ekibidir. İşleyen bir sisteme sahip olmanın gücünüde yapmış oldukları bu anlaşmaylada ortaya koymuştur.
  Bir konuya daha deyinmeden geçemiyeceğim bugune kadar iş yoğunluğu nedeniyle kendisi aramızda değildi ancak çok kısa bir süre içerisinde kendiside www.isgforum.net üzerinde bilgi ve deneyimlerini sizlerle paylaşacak. Zira isgforum.net yönetimi yapmış olduğu çalışmlarla tarafsızlığı ve bu işe verdiği emekle tüm desteği hak etmektedir.