1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Aydınlatma ölçümleri

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve ekecık tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Arkadaşlar 3 vardiya çalışan fabrikamızda depo sahası için (yer üstü) aydınlatma ölçümleri sınır değer 100 lüks olarak değerlendirilmiş ve düşük olarak rapora işlenmiş. İSG Tüzüğünde depolama alanları için 50 lüks diyor sınır değer için.
  Bu durumu açıklayabilir misiniz?
  Teşekkürler
 2. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü hükümlerinin yasal dayanağı kalmamamıştır. Ancak aynı konuda yürürlükte olan başka bir mevzuat yoksa içeriğindeki evrensel norm kabul edilebilecek değerlere itibar edilebilir.

  "İşyerlerinin aydınlatmasında TS EN 12464-1: 2013; TS EN 12464-1.2011: 2012; standartları esas alınır."

  İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE ALINACAK SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK (Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı: 17.07)
  EK-1 İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE UYGULANACAK ASGARİ SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI - 22

  Bu standartları satın alarak veya başka yolllarla ulaşım imkanınız varsa, depolarda aydınlatma koşulları konusunda sınır değerleri öğrenebilirsiniz.
 3. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Aydınlatma ile ilgili İSGÜM yayını size faydalı olabilir.

  Ekli Dosyalar: