1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Aydin üniversitesi eğiticinin eğitimi sertifika programı

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve Fatih ALTINTOP tarafından 31 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih ALTINTOP İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32443
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi
    Eğitim Yeri: BEŞİKTAŞ,BAKIRKÖY,KADIKÖY
    Başlama Tarihi: 05.10.2013
    Bitiş Tarihi: 03.12.2013
    Eğitim Süresi: 45 SAAT
    H.S. Eğitim Günleri: Hergün
    Sertifika: EĞİTİM SERTİFİKASI

EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Amaç 1: Her katılımcı Eğitim, Eğiticilik ve Eğitim Yöntemleri ile ilgili olarak eğitim temel kavram ve ilkeleri kavrayabilecek.

Amaç 2: Her katılımcı Eğitim ve Eğiticilik ile ilgili olarak kendi seçtiği bir konuyu, düz anlatım yöntemine ilişkin ders planlama sürecinin aşamaları doğrultusunda, 15 dakikalık sürenin tamamını kullanarak, sunum değerlendirme ölçeğinde belirtilen gereklerin %70’ini karşılayacak şekilde katılımcı grubuna sunabilecek.

Amaç 3: Her katılımcı Eğitim ve Eğiticilik ile ilgili olarak kendi seçtiği bir beceriyi, gösterme/uygulama yöntemine ilişkin ders planlama sürecinin aşamaları doğrultusunda, 20 dakikalık sürenin tamamını kullanarak sunum değerlendirme ölçeğinde belirtilen gereklerin %70’ini karşılayacak şekilde öğrenci konumundaki bir katılımcıya kazandırabilecek.
    KAZANILACAK DAVRANIŞLAR (DAVRANIŞ ÖRNEKLERİ)
    • Eğitim kavramının kritik özelliklerini belirler.
    • Kültür kavramının tanımını verilenler arasından seçer.
    • Öğretim hizmetinin niteliğine ilişkin örnekler verir.
    • Öğrenme alanlarının özelliklerini birbirinden ayırt eder.
    • Eğitim amaçlarının taşıması gereken özellikleri örneklerle açıklar.
    • Bir ders planının GİRİŞ-GELİŞME- SONUÇ bölümlerinin kapsamında bulunan alt bölümlerinin işlevlerini açıklar.
    • Görsel ve sözel destek öğelerine ilişkin örnekleri, verilenler arasından seçer.
    • Dersin sunulması sırasında işe koşulacak beden dilinin etkili kullanımına ilişkin örnekler verir.
    • Ölçme – Değerlendirme ile ilgili temel kavramları açıklar.
    • Ölçme araçlarının oluşturulmasında dikkat edilmesi gereken ilkeleri belirler.
    • Eğitim ihtiyaç analizinin temel ilkelerini açıklar.
    • İSG açısından eğitimin önemini açıklar.

EĞİTİM İÇERİĞİ (ANA NOKTALAR)
    • Eğitim ve Eğiticilik (1 saat)
    • Eğitim kavramı – Öğrenme / Yetişkin Öğrenmesi (4 saat)
    • Eğitimde Sistem Yaklaşımı (1 saat)
    • Öğrenme Alanları / Aşamalı Sınıflama (3 saat)
    • Eğitim İhtiyaç Analizi (2 saat)
    • Eğitim Programı Tasarımı (14 saat)
    • Eğitim Hedefleri
    • İçerik
    • Öğretim yöntemleri
    • Eğitim ortamı(Sözel / Görsel Destek Öğeleri)
    • Eğitimde Ölçme Değerlendirme (6 saat)
    • Sınıf Yönetimi / Uygun Olmayan Katılımcı Davranışlarını Yönetme ( 2 saat)
    • Düz Anlatım Yöntemi Katılımcı Uygulamaları (5 saat)
    • Gösterme / Uygulama Yöntemi Katılımcı Uygulamaları (6 saat)
    SEMİNERİN SUNULUŞU
    Seminer eğitimin davranış değiştirme yoluyla bir kültürleme süreci olduğu vurgulanarak başlayacak ve bu tanım temel alınarak öğrenme kavramı açıklanacaktır. Ayrıca Yetişkin öğrenmesinin özellikleri belirtilerek öğrenme biçimleri bir ankette saptanıp tartışılacaktır.

Bilişsel – Duyuşsal –Devinimsel öğrenme alanları ve aşamalı öğrenme sınıflamaları örneklerle gösterilerek, kavram ve ilke öğretimi açıklanacak, katılımcılardan örnekler vermeleri istenecektir.

Bir eğitimcide bulunması gereken, öğretim hizmetinin niteliğinin belirleyicisi olan;
    • İşaret (ipucu) sunma
    • Geri bildirimde bulunma
    • Pekiştireç verme
    • Katılganlık sağlama
    davranışlarının özellikleri tartışılarak örnekler gösterilecektir.

Ders planlama süreci ‘‘öğrenme düzeyi amaçları’’ ve ‘‘ölçüt amaçlar ’’ açıklanarak ve giriş-gelişme-sonuç bölümü örnek uygulamayla pekiştirilecektir.

Sözel ve görsel destek öğelerine ilişkin örneklerle ders içeriğinin ne şekilde kalıcı kılınabileceği gösterilecektir.

Ölçme – değerlendirme konusunda ise eğitimde kullanılan ölçme araçlarının yapım ilkeleriyle birlikte temel ölçme – değerlendirme kavramları sunulacaktır.

Beden diline ilişkin açıklamalar ‘’ Dersin Sunulmasında Dikkat Edilecek Hususlar ‘’ başlığı altında vurgulanacaktır.

‘’Düz Anlatım’’ ve ‘’Gösterme / Uygulama’’ yöntemlerine ilişkin örnek ve açıklamalar verildikten sonra katılımcılardan 15 ve 20 dakikalık sunuş yapmaları istenecek ve uygulamalar değerlendirilecektir.

Son konu olarak ‘’Uygun Olmayan Katılımcı Davranışlarıyla’’ ne şekilde baş edileceği tartışılacaktır.

Seminerin başlangıç ve bitiş günlerinde ÖN ve SON test uygulanarak katılımcı gelişimleri değerlendirilecektir.

GENEL

Hedef Kitle:
    İş sağlığı ve güvenliği alanında sertifikalı eğitici olmak isteyen iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve diğer sektörlerde çalışan eğitici adayları

Yöntem:
    Düz Anlatım
    Gösterme / Uygulama
    Tartışma
    Katılımcı Uygulamaları
    Eğitim Katılımcı Sayısı: 20 kişi
    Eğitim Ücreti: İAÜ, Belediye çalışanları ve ÇSGB gelenlere 540 TL/4 Taksit Diğer katılımcılar 810 TL /4 Taksit
    Eğitim yeri ve tarihi: BAKIRKÖY YERLEŞKESİ (30 KASIM - 03 ARALIK 2013)
    Eğitim yeri ve tarihi: BEŞİKTAŞ YERLEŞKESİ (2-3 / 9-10 KASIM 2013 )
    Eğitim yeri ve tarihi: KADIKÖY YERLEŞKESİ ( 21-22-23-24 KASIM 2013 )

BANKA BİLGİLERİ: GARANTİ BANKASI GÜNGÖREN SANAYİ ŞUBESİ
    ŞUBE KODU : 681
    HESAP NO: 6299631
    IBAN NO: TR36 0006 2000 6810 0006 2996 31

NOT
    • Kurumumuz eğitimci değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Eğitim yeri üniversitenin farklı kampüslerinde ve kurumun eğitim yerlerinde de yapılabilir.
    • Kurumumuz gerektiğinde eğitim tarihi değişikliği ve yeni içerik düzenlemesi yapabilir.
    • Aynı Kurumdan en az iki kişi kayıt yaptırdığında %10 indirim uygulanacaktır.
    • Kayıt için,eğitim bedelinin bildirilen banka hesabına yatırılarak dekontun ibraz edilmesi gerekmektedir.