1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Aylık çalışma saati ile ilgili

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve isg.ozgur tarafından 30 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,

Tam zamanlı isg ile alakası olmayan bir işte çalışmaktayım. Kağıt üzerinde tam zamanlı 9'dan 18:00' e kadar çalışıyor gözüksemde işim sahada olduğu için genellikle öğlene doğru bitiriyor. Sorum ise şöyle, ben isg uzmanı olarak firmalarda çalışırken bu çalışma saatimden düşmek zorunda mıyım? Yoksa isg ile ilgili bir işte çalışmadığım için, 217 saatim duruyor mu gözükür?
  2. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dostum sen ayda toplam kac saat çalışıyorsun tam zamanli calissan?
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

Tam zamanlı sigorta bildirimi yapılıyorsa haftalık 45 saatten aylık 180 saat çalışmış sayılırsın 37 saat uzmanlık yapabilirsin
  4. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben şimdi isg ile ilgili olmayan bi firmada çalışmaktayım şuan.yani görevim isg değil.sigortam tam zamanlı yatıyor.ama çok fazla boş zamanlarım oluyor.bu boş zamanlarım için isg hizmeti vermek istiyorum bir-iki firmaya.en fazla kaç saatlik hizmet verebilirim?217 saatlik isg hizmeti veremezmiyim?
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    37 saat hizmet verebilirsin.
  6. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Bu durum işyeri hekimleri için de geçerlimi?
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet...
  8. ahmetvar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tam olarak firmamada kac saat calistirildigimi nerden ogrenebilirim firmamin muhasebecisi haricnde:) birdw diyelim 180 saat olunca 37 saatlik bos zaman kaliyor yani yaklasik 5 is gunu , 5 gunumu 5 ayri yerde gun gun istedigim zaman sigortalatarak firmalara egitim verebilir miyim?
  9. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    30 gün sigortalı olarak görünüyorsan o 180 saat yani tam gün çalışıyorsun demek

37 saati nasıl istiyorsan öyle parçala istersen günde 1 saat olarak yap istersen 3 saat istersen 5 saat

10. benim bildiğim 170 ile görüştüm 2 arkadaşımda aynısını sordu hatta form oluşturulup 3 gün sonra tekrar aynı cevap geldi .

Bir iş yerinde çalışıyorsan başka yerin iş güvenliğini yapamazsın . Şu isgkatip açılınca daha net olacak herşey ama 3 kere aynı cevap geldi . Sadece o işletmenin isg yapabilirsin denildi ....