1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Aynı ay içerisinde 30 günden fazla prim günü yatan uzmanın durumu?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve uzmanist tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar,

  Bireysel çalıştığım için benim 5 ayrı firmadan sigortam yatmakta ve her ay 65 prim günü ödenmektedir.Sigorta hizmet dökümümü incelediğimde toplam prim gün sayısı, her ay 65 gün göründüğü için normal olması gerekende fazla görünüyor haliyle. B sınavına bu şekilde girme hakkım bulunuyor mu.Bakanlık sigorta hizmet dökümünde ki toplam prim gün sayısını bakıp, her ay yatan prim gün sayısını dikkate almıyor mu acaba? Yani kısaca ayda 30 prim gününden fazla yatması bakanlığın umrunda değil mi , toplam prim gün sayısı mı önemli bakanlık için?
 2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  değerli meslektaşım yayınlanan duyuruda herhangi bir şart aranmaksızın toplam prim gününe bakılır denmesine rağmen ssk prim gününün 30 günden sonrası dikkate alınmıyor(araştırmalarıma göre kaynak alo170).eğer böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz prim gününüzün aylık 30 günden fazlasını çıkararak istenilen şartlara uymanız gerekecek.yani a için 3000 gün ve b için 1500 gün
 3. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  9434
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman


  Kulağıma sınavdan sonra sadece geçenler kontrol edilerek belge verilmeyecek diye bir söylenti geldi ama resmi bir açıklama yok.
 4. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  [quobazıFatma Kocaer, post: 67849, member: 12067"]değerli meslektaşım yayınlanan duyuruda herhangi bir şart aranmaksızın toplam prim gününe bakılır denmesine rağmen ssk prim gününün 30 günden sonrası dikkate alınmıyor(araştırmalarıma göre kaynak alo170).eğer böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz prim gününüzün aylık 30 günden fazlasını çıkararak istenilen şartlara uymanız gerekecek.yani a için 3000 gün ve b için 1500 gün[/quote]
  170 bazi konularda yanıltıcı olabiliyor. Aslinda herhangi bir şart aranmaksizin toplam prim gününe bakılır ifadesine güvenerekten sınava girmeye hakkımızın oldugunu düşünüyorum. Daha sonradan belgeleri iptal etmeleri ayrı bir saçmalık olur.