1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Aynı iş yerinde ISG uzmanlığının yanında ikinci bir sorumluluk almak.

Konusu 'OSGB' forumundadır ve ypl1972 tarafından 11 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. ypl1972 İSGforum Üyesi

Arkadaşlar mrb, ben bir şirkette Logistic coordinator olarak çalışıyorum, şirketimiz az tehlikeli gurupta, şirketimizin Türkiye çapında 5 tane ofisi var, istanbuldaki ofisde tam zamanlı iş güvenliği uzmanı çalışıyor, bizim ofis antalyada ve personel sayısı 15 , ben belgemi yeni aldım, şirket bana seninle iki sözleşme yapalım diyor, 1 günlük ısg uzmanı olarak kalan günlerde logistic coordinator olarak çalışmamı öneriyor , Şimdi sorum böyle bir durum yasalara ne kadar uyuyor, ikinci sorum ISG uzmanlarının talep edebilecekleri ücretler konusunda bir standart yada alt limit var mı ?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1).şu anda keyfi ücretlendirme var,biz buna piyasa şartları diyoruz.mesela;

A sınıfları 7000-15.000 tl arası uçuk fiyatlar istiyorlar daimi,OSGB yada kişisel değişiyor fiyatlar,
    B sınıfları A lardan kalır yanı yok,
    C sınıfları ne desem yalan 1000tl-2500 tl arası kurşun sıkıyolar(Not: C ler Eğitim firmalarını zengin eden kesim)

2).1 günlük isg uzmanı sözleşmesi olmaz.sana ayak işlerini yaptırmak ve sorumluluk yüklemek olur.isg uzmanı 1 günlük çalışmaz yada sözleşme yapmaz.tavsiyem gel sözleşme yapalım derim, bakanlığa bildirelim benim sertifikam ve atamam yapılsın sigoramda işliyo 3 sene sonra B sınıfı sınavına girmem gereken koşullara ulaşıp sınava girme şansım olsun hemde firmaya ve kendine karşı sorumlulukları adam gibi yerine getirmiş olurum.maaşımada 1000 tl ekleme yapın derim..öyle bir gün sözleşmemi olurmuş.burda asıl amaç az riskli bir ortamda kafan ağrımadan B sınıfı sınavına girebilecek koşulları oluşturmak ve uzmanlık vasıflarını ayakta canlı tutmak derim...:)))kolay gelsin..
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    unutmadan tam süreli çalışmıyacağın için..ikinci bir iş olarak görme adam saat hesabına göre aylık hizmet süren ortaya çıkacaktır..ama kanunen tam süreli işlerde başka bir iş tevdi edemezsin uzmana..
  4. efecan İSGforum Üyesi

katılıyorum...
  5. pınarsen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sigortalı olarak bir işyerinde iş güvenliği uzmanlığı yaparken, dışardan da başka işyerlerine iş güvenliği uzmanlığı danışmanlığı verilebilir mi?
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çalışma sürelerine bakman gerekiyor..daimi çalıştığın haftalık toplam süre önemli..bakanlık uyarı yapar sana resmi atamalarında..
  7. Ali Ünal İSGforum Üyesi

kısmi süreli iseniz çalışma saatlarini göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz max. 217 saat
  8. pınarsen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler.
  9. Halim USTA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey, sadece bir şirkete bakıyorsun diyelim. Şirket senin sigortanı yatırıyor. Şirketin hem çevre mühendisi hemde isg uzmanı olabilirmisin ? yoksa sadece isg uzmanı mı olabiliyorsun ?
  10. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    OSGB FİRMASINDA TAM ZAMANLI İSG UZMANI OLARAK ÇALIŞIRKEN 1 ADET LPG İSTASYONUNDA LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK YAPILABİLİRMİ..?
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yapılamaz...sorumlu müdürlük OSGB de daimi ve tam zamanlı ve de ikametgahı aynı yerde olmak şartıyla çalışmak demektir..sigortası dahil tam zamanlıdır..
  12. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    LPG SORUMLU MÜDÜRLÜKTE BAĞIMSIZ 5 YERE TAM ZAMANLI ÇALIŞIRKEN İSE SADECE 1 YERE BAKABİLİR DİYOR AMA BU OSGB MANTIĞINDA MI OLMUYOR ANLAYAMADIM
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    senin o dediğini biz teknik nezaretçilik yapıyoruz..sizde sorumlu müdür bizde adı teknik nezaretçilik..OSGB de sorumlu müdür olan kişi bireysel uzmanlık yapamaz,başka osgb de çalışamaz ve başka yerlerde tam gün,yarı yada part time çalışamaz..daimi proje müdürü gibi düşün,şantiye şefi gibi düşün..
  14. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    ANLADIM GALİBA PEKİ OSGB DE MESUL MÜDÜRÜN YETKİLERİ NELERDİR DİĞER MESAJLARINIZDA HEP BAHSETMİŞSİNİZ BİRAZ AYRINTI VERİR MİSİN BİR OSGB DE TAM ZAMANLI UZMAN OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIM FAKAT MESUL MÜDÜRLÜK İLE İLGİLİ Bİ KONU HİÇ AÇILMADI
  15. matadorr_4326 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    dayanak osgb
    hayır yapılabilir,hatta bu şekilde çalışan bizim osgb de bir arkadaş var....Ama dediğiniz gibi sadece tek lpg istasyonuna bakabilirsiniz...
  16. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    arkadaşınız osgb de tam zamanlı olarak mı çalışıyor.
  17. pınarsen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki bir işyerinde tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalışan bir kişi, haftalık izin gününde dışarda herhangi bir firmaya iş güvenliği uzmanlığı yapabilir mi?
    Teşekkürler.
  18. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Bu soruyu bende çok sordum ama net bir cevap alamadım bildiğim ise isg uzmanı olarak görev alamazsınız. Ama firmanın isg uzmanlığıyla ilgili 10 kişiye kadar çalışanı olan firma için isg danışmanlığını şahıs olarak yapabilirsiniz yani şahsi olarak risk analizi isg eğitimleri verebilirsiniz sorumlu isg uzmanı sözleşme ve atamasını yapamazsınız. Hatta çevre görevlisi hizmeti verdiğiniz firmalarında isg ile ilgili danışmanlık hizmetlerini verebilirsiniz.
  19. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hat Boru
    eski taslağa göre sıkıntı yok