1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Aynı iş yerinde ISG uzmanlığının yanında ikinci bir sorumluluk almak.

Konusu 'OSGB' forumundadır ve ypl1972 tarafından 11 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öncelikle erkan bey bu forum sitesi için teşekkür ederim.
    50+ çalışanı olan tehlikeli sınıfta bir fabrikada hem üretim müdürlüğü hemde isg uzmanı olarak görev yaparken 3yıl sonra b sınıfı uzmanlık sınavına girebilmem için sgk'da makine mühendisini 26gün isg uzmanını 4 gün göstermem yeterli mi? yoksa önümdeki 3yıl isg uzmanı olarak tam zamanlı sözleşme yapıp sadece bunu mu bakanlığa bildirip sgkda da isg olarak mı gözükeyim. maksadım mmo kayıtlı olduğumdan makine mühendisi olarak çalıştığımı gösterebilmekti.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sgk'da makine mühendisini 26gün isg uzmanını 4 gün göstermem yeterli mi..yeterli ama saatlerinide ii hesapla dikkat et..aylık üretim müdürlüğü saatin ve isg uzmanlık saatin 217 saati dengelesin,ve resmi sözleşme yap bakanlığa gönder..unutma.ama tavsiyem
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tam gün çalış ve işine kendini ver..iş sıkıntılı iş..hem işletme sorumlusu olmak hem uzman sıkıntı..çok fena yani..dikkatli ol..
  4. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    isg yapacağın yerin aynı zamanda çalıştığın yer olmasının avantaj ve dezavantajları var illaki.bir yere 4gün sözleşme yapıp kafanın sürekli orda kalması ve gitmediğin günler aldığın önlemlere uyup uymadıklarının kontrolü sürekli aynı işyerinde durana göre zor..ama iki işi yapmakta çok dikkat ister ve biryerde sık durmak olumlu olumsuz değişiklikleri görmeyi zorlaştırır...
  5. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    erkan bey benim 2 seceneğim var işveren karışmıyor 1- 7.5saat*4gün isg + 7.5saat*ayın kalan gün sayısı makine müh. (bazen 20 bazen 22gün..) 2.yol tam zamanlı isg AYDA 4GÜN*7.5 İSG GÖSTERİRSEM 3 YIL SONRA B SINIFI İÇİN SINAV HAKKI KAZANIRMIYIM
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    uyar...kafana göre..herşey elinin altında işte..:)
  7. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    6331 de işyeri hekimleri ve işgüvenliği istihdam etmeyen işyerlerine, her biri için 5000 tl ceza öngörülüyor.Bu İşyeri güvenliği Uzmanlarının ve İşyeri Hekimlerinin ücretlerine sınır koymakla eşdeğer.Bizim bir hekim eğitimcimiz vardı 15 000 den aşağı çalışmam diyordu.Eğer kontrollü bir işyeriyse ya da bazı hususları düzene sokmuşsa işyeri hekimi ya da işgüvenliği uzmanı çalıştırıncaya kadar parayı öder :p.
  8. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    6331 de işyeri hekimleri ve işgüvenliği istihdam etmeyen işyerlerine, her biri için 5000 tl ceza öngörülüyor.Bu İşyeri güvenliği Uzmanlarının ve İşyeri Hekimlerinin ücretlerine sınır koymakla eşdeğer.Bizim bir hekim eğitimcimiz vardı 15 000 den aşağı çalışmam diyordu.Eğer kontrollü bir işyeriyse ya da bazı hususları düzene sokmuşsa işyeri hekimi ya da işgüvenliği uzmanı çalıştırıncaya kadar cezayı öder :p.Risk sınıfına göre cezalar tekrar ayarlanmalıdır.
  9. Selçuk Karstarlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Tekfen İmalat ve Mühendislik A.Ş.
    Biraz kafalar karışmış, LPG sorumlu müdürlüğü farklı bir kavram. Eğer bir yerde tam zamanlı çalışıyorsanız (makina, kimya, çevre ve petrol mühendisleri için geçerli) işvereninizin yazılı izni ile bir istasyona bakabilirsiniz. Ancak dolum tesisleri için bu iş tam zamanlı bir iştir.
  10. matadorr_4326 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    dayanak osgb
    evet tam zamanlı çalışıyor...
  11. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    normal bir işyeri için bu dediğin doğru bende aynı şekilde çalışıyorum fakat bir osbg de tam zamanlı uzman olarak çalışırken lpg sorumlu müdürlüğü yapabilirmiyim
  12. Selçuk Karstarlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Tekfen İmalat ve Mühendislik A.Ş.
    OSGB'nin onayı ile 1 işyerine bakabilirsiniz. Ancak önermem hem ücretler çok düşük, hemde sorumluluk çok büyük. Ayrıca birçok uyarınız dikkate alınmayacaktır.
  13. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    osgb de bu şekilde çalışamayacağım söyleniyor. çünkü osgb ile normal bir işyeri farklı deniyor farkını anlayamadım
  14. Semra Alkan Boz İSGforum Üyesi

Selam, bir firmada planlama müh. olarak çalışıyorum.Ayrıca C sınıfı uzmanlık sertifikası aldım ve firma ile 34 saat/ay şeklinde sözleşme imzalayacağım. Bakanlığa gönderilecek olan Ek-4 sözleşmesine ilave olarak diğer görevimi de sürdüreceğim için beyan yazısı göndermem gerektiğine dair aşağıdaki ifade var:
    Çsgb'nin isg sözleşmesi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkındaki sunduğu 7. maddedeki "
    İş güvenliği uzmanı firmada aynı zamanda mühendis olarak çalışıyorsa bir beyan yazısı ile belirtilmelidir. " Bu beyan yazısının formatı ne olmalıdır. Bir fikir verirseniz sevinirim.
    teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    beyanı işveren yazacak,
    işveren dicekki;firmamızda mühendis olarak çalışan semraboz haftalık 45 saat üzerinden şu kadar saat mühendis olarak,geri kalan süreside şu kadar saat uzman olarak çalışabilir.ordaki espiri şu senin uzmanlık yapmanı gerektiren sürelerde seni kısıtlamalarının önüne geçmek ve işini yapmanı sağlamak..
  16. Semra Alkan Boz İSGforum Üyesi

Teşekkür ederim Erkan Bey, dediğiniz gibi işyerine bu şekilde yazılması gerekmektedir şeklinde bilgilendirme yaparım. Dediğiniz gibi 36 saat/ay süresini verimli bir şekilde kullanıp kullanamayacağımdan emin değilim. Fakat firma eğitime gitmem konusunda teklifte bulundu ben de kabul edip gittim, şimdi de İSG uzmanı olarak çalışmamı istiyor:)Hayırlısı diyorum...
    Yalnız ciddi anlamda isgforum'a üye olmam bir çok konuda bilgilenmem de çok büyük rol oynadı ve oynuyor, çok teşekkürler.Emeğinize sağlık...
  17. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    arkadaşlar osgb de tam zamanlı çalışırken lpg sorumlu müdürlük yapamazsınız demiştiniz.....
    bi sorum daha olacak lpg sorumlu müdürlük yapıyorum ayda 48 saat süreli kısmi sözleşmem var ve firma 6 gün ssk yatırıyor tabi bu 48 saati 4 pazar ve 2 cumartesi günü olarak çalıştığımı göstererek. bunun harici geriye kalan 24 günümü bir osgb de kısmi süreli sözleşme imzalayacağım bu şekilde yapar isem isg uzmanı olarak 24 gün için ne kadar saat çalışabilirim. biraz uzun bi soru oldu ama...
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erdem bey valla kızma ama piskolojim bozuldu soru direk beni piskopata bağladı bildiğin gibi değil,yarın aklım başıma gelince detaylı irdeleyeceğim ve inan cevap verecem benim bugün kafam durdu..:)..kızmaca yok ama..:)
  19. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    şu konuya bi cözüm yolu bulayım söz bidahaki sefere havadan sudan bahsedeceğim :)
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :)