1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Aynı işveren 2 mağaza şubesi...

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Baran Aydemir tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar aynı işveren 2 mağaza şubesi olması durumunda risk değerlendirmeyi hangisinde yapacağız?İkisinde de mi yapacağız? Bir tane sigortalı çalışan var ve bu çalışan sadece bir şubede.Risk değerlendirmeyi yaparken gözönünde bulundurmamız gereken önemli noktalar neler?Ayrıca acil durum planına da gerek var mı?Varsa her iki şubeye de mi?Bir de eğitim kalıyor.Eğitim için sertifika düzenlemem yeterli sanırım değil mi ?Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Baran BEY
    6331 sayılı kanun kapsamındaki İşletmelerin tüm şubelerinde risk değerlendirmesi ayrı ayrı yapılacaktır.
    1 Çalışan olması risk değerlendirmesin yapılmasını değiştirmez.
    Yönetmelik gayet açık." İşveren kendi namına çalışıyor ve kendinden başka çalışanı yoksa " muaf olmaktadır.
    Risk değerlendirmesi ;
    - Risk değerlendirmesi
    - Acil eylem planı
    - Çalışanların eğitimleri şeklinde olmakta olup bunlar ayrılmaz bir bütündür.Bunlardan sadece eğitim kısmında biraz farklılık olmaktadır.Eğitimin geçerli olabilmesi için işverenin uzmanı olmanız gerekmektedir.Yoksa işveren bu hizmeti Bakanlığın yetkilendirmiş olduğu kuruluşlardan da alabilir.
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet yapacaksınız....
  4. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki arkadaşlar sizce risk değerlendirmesini bir bütün olarak mı ele almalıyım yoksa ayrı ayrı mı?Bir de ücreti ayrı ayrı mı istemeliyim ?
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ücret tek olacak yada veriyosa çift yap yani o sizin anlaşmanıza kalmış:)analizi ayrı ayrı da yapabilirsiniz yada aynı analizde bölümlendirebilirsiniz.....
  6. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bir kaç mağazanın şubelerinide birleştirin tek analiz ile işi bitirin bence. dikkat edin aynı sektörden olsunlar ok :utan: