1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Aynı vergi numarasına sahip birden fazla işletmede ücretli çalışan bir İş Güvenliği Uzmanı istihdamı

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Soner Gençer tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Soner Gençer İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Aynı vergi numarasına sahip ve şube adı altında A,B,C gibi farklı isimlerle faaliyet gösteren, farklı İşyeri No'suna sahip işletmelerde bir İş Güvenliği Uzmanı sigortalı olarak istihdam edilmesi halinde bu firmaların tümünde uzmanlık görevini yerine getirebilir mi?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  vergi numarasının aynı olması bişe değiştirmez,önemli olan 3 firmada aynı sgk sicil numarası ile çalışıyormu çalışıyorsa tek bir sözleşme ile işi bitirirsin,eğer 3 firma ayrı ayrı sgk sicil numaraları ile çalışıyorsa 3 farklı scil numarası değişik bu firmalarla 3 adet sözleşme yapıp bakanlığa bildirecen..çalışsan sayısı ve tehlike grubunu dikkate aldığında her iki şekildede bu firmalarl iş güvenliği uzmanı sözleşme yapabilir ve çalışabilirsin..sgk sicil numaraları öenemli espirisi bu..
 3. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Şube olarak ayrı yerlerde faaliyet gösteren firmalarda sgk işyeri numaraları da farklı olacaktır. Ancak bunlar mali açıdan tek bir vergi numarasına tabi oldukları için tek bir firma olarak nitelendirilirler. Bakanlığa bildirimlerde sgk iş yeri sicil numarasını bildirme zorunluluğu var mı bilemiyorum. Bu iş sadece farklı sicil no ile çözülecek bir konu gibi gelmiyor bence.
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  isg uzmanı sözlşemesi yaparken şirket sicil numarası girilir sistemede aynı şekilde girilir...
 5. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  isg sözleşmesi örneğini incelemem için nereden temin edebilirim.
 6. Soner Gençer İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Cevaplar için teşekkürler..
 7. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Bir inşaat şirketinin her inşaatına ayrı bir sgk işyeri numarası alması şart. Her bir kaç ayda bir yeni bir inşaata başladığını farz edersek iş güvenliği uzmanı her inşaat için ayrı bir sözleşme yapması anlamına geliyor bu bana mantıklı gelmedi.