1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bütün işyerleri için ilk şart:risk değerlendirmesi

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Arkadaşlar bugün öğrendiğim bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim. Bir işyerine atanmadan risk analizi acil eylem planı ve personel eğitimi hizmetlerini İMZAMIZ ALTINDA KESİNLİKLE sağlayamıyoruz.

Zaten bakanlık 10dan az personeli bulunan az tehlikeli (market,kırtasiye...) işyerleri için format hazırlıyormuş ve ilk denetimlerdede uyarı söz konusuymuş.
  2. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Risk değerlendirmesi ve eğitiminde şuan yapabilir ve iyileştirmeleri yapmamız gerekiyor öyle uzman olarak imzamız yetmiyor derken bi ifade yönetmelikte geçmiyor rîsk değerlendirme veya eğitim konularında yönetmeliklerini kontrol edebilirmisin
  3. Ali Ünal İSGforum Üyesi

evet sozlesme iş ilişkisi yoksa yapamazsınız sadece dısardan destek danısman olarak atanmak yoıluyla ekip olarak yapabilirsiniz
  4. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C sınıfı uzman çok tehlikeli 30 Haziran 2013 de uzman bulundurması gerekli işyerine şimdi risk değerlendirmesi yapamazmı iş sözleşmesi derken
  5. Ali Ünal İSGforum Üyesi

sozlesme yaparsa analiz yapabılır yururluk tarıhını beklemey gerek yok
  6. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sözleşme yapması için b veya a sınıfı gerekiyor yani c sınıfı risk değerlendirmesi yapamazmı yapsada geçerli olmazmı
  7. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Neye göre bunu diyorsunuz peki??
  8. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bakanlıktan edindiğim bilgidir.
  9. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Kişiye özel bilgi mi veriyorlar,anlamadım.Hangi yazılı duyurudur.Bir müfettişin görüşü olabilir,dediğinizden anladığım..
    "Bir işyerine atanmadan risk analizi acil eylem planı ve personel eğitimi hizmetlerini İMZAMIZ ALTINDA KESİNLİKLE sağlayamıyoruz. " bunun dayanağını merak ediyorum,aksi halde zaten bu şekilde yapılmaya devam edilecektir.Herşey legal, olmaması için hiçbir şey yok,hizmet veriyorsun,fatura kesiyorsun..Mevzuata uygun yapar isen kim neden yasaklar....
  10. Songül Kuvancı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet bende bakanlıktan birinin görüşümü yoksa dayanağı var mı merak ediyorum.bakanlıktan bunları söyleyen kişi çıkarları için bu şekilde söylemiş olabilirmi.
  11. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İbrahim bey,
    Sorumun cevabını özel mesaj olarak değil de burada herkesin merakını giderecek şekilde cevap vermenizi beklerdim..
    Bakanlığın Ankara da olduğunu biliyorum...
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    10 kişiden az olan tüm yerlere ben paket hizmet vermiyorum çünkü bu husus muğlak,
    10-50 arası tüm tehlike ve işyerlerine paket hizmet veriyorum,
    50 üzeri paket hizmetler vermiyorum çünki,atama yükümlülükleri öncelik profesyonellerle anlaşmadır(bakanlık müfettişim)
  13. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Tuğba Hanım gerçekten anlamsızca konuyu uzattınız. Ben bildiğimi söyledim sizde zahmet edin atlayın gidin bakanlığa aynı şeyi öğrenin. Zor bir olay değil
  14. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Öyle birşey ortaya attığınızda aydınlanıncaya kadar uzatılabilir.Bakanlıktan bilgi aldım gittim sordum müfettiş böyle dedi, ee bu duyduğunuzu KESINLIKLE OLMAYACAK ibaresi ile dile getirdiğinizde adama sorarlar neye göre kime göre diye...
    Mantık dahilinde konuşalım allaşkına...
    Ayrıca her sorumuz için bakanlğa gitmek yolları aşındırmak ne derece doğru :)

Bırakın bu işleri ya, sonunda zıvanadan çıkartacaksınız beni,ne haliniz varsa görün diyecem o olacak
  15. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sözleşme derken ali bey risk analizi yaparken nasıl bir sözleşme yapmamız gerekiyor?
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    ya sabır,kimlerle uğraşıyoruz...

Forum yöneticisi olarak diyorum ki ;Konu başlığı yani risk değerlendirmesi dışında lütfen gereksiz, aslı astarı olmayan tartışmalara girmeyelim.
  17. Ali Ünal İSGforum Üyesi

dısardan danısman seklınde yada işyeri ile bireysel sozlesme analız calısmaları bıtınce sozlesmenınız ıptal edebilirsniz
  18. naklow82 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    77632
    fatura kesmeden sadece kısmi süreli sözleşme ile risk analizi yapılabilir mi?Yani patron bunu masraf göstermek istiyor genelde patronlar fatura istiyor bu engeli kismi ile aşabilir miyiz?
  19. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bireysel olarak serbest meslek makbuzu kes sende...
  20. naklow82 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    77632
    teşekkürler...