1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bütün işyerleri için ilk şart:risk değerlendirmesi

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. naklow82 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  77632
  ya kafeler için risk analizini aradım ancak bulamadım forumda . bu konuda da yardım istesem?
 2. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  11423
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İş Sağlığı ve güvenliği kurulları yönetmeliğinde geçen MADDE 7 (1) İşveren tarafından, kurulun üyelerine ve yedeklerine iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitim verilmesi sağlanır. Kurul üyelerinin ve yedeklerinin eğitimleri asgari aşağıdaki konuları kapsar;
  a) Kurulun görev ve yetkileri,
  b) İş sağlığı ve güvenliği konularında ulusal mevzuat ve standartlar,
  c) Sıkça rastlanan iş kazaları ve tehlikeli vakaların nedenleri,
  ç) İş hijyeninin temel ilkeleri,
  d) İletişim teknikleri,
  e) Acil durum önlemleri,
  f) Meslek hastalıkları,
  g) İşyerlerine ait özel riskler,
  ğ) Risk değerlendirmesi.

  Burada g maddesinde geçen "işyerlerine ait özel riskler "konulu eğitimde sizlerce hangi konular esas alınarak eğitim verilmelidir.?Sektöre özel mi ? Örneğin inşaat sektöründe şu riskler ön planda gıda sektöründe bu riskler ön planda mı diye düşünerek eğitim verilmelidir.?Ya da çalıştığınız işyerine özel riskler varsa ondan mı bahsedilmelidr?
 3. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  11423
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  konuyu soru cevap başlığına taşıdım da buradakini silmeyi beceremedim .çok özür.
 4. buketdemir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının sitesindeki risk değerlendirme süresi ile ilgili duyuruyu bulamıyorum da kaldırdılar mı acaba