1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Büyük endüstriyel kaza önleme politikasi hakkinda

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Müge KUDU tarafından 22 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. Müge KUDU İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  15304
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Arkadaşlar merhaba, Seveso bildirimi sonrası alt seviyeli kuruluş çıktık ve Büyük Kaza Önleme Politika Belgesi hazırlayıp sisteme yüklemem gerek. Konu hakkında bilgi sahibi olmadığım için ve cezası çok yüksek olduğu için belgeyi kendim hazırlamak istemedim. Zaten hazırlanmasıyla ilgili bi örnek de bulamadım. Bu belgeyi hazırlayan bir firmadan fiyat teklifi aldım, teklif 26000 Euro :) Sizler bu konuda ne yapıyorsunuz. Yardımlarınızı ve yönlendirmenizi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
 2. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  1231
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel Şirket
  Ben o parayı verecek olursam uykularım kaçar:=) tebliglerde nasıl hazırlanması gerektiğine yönelik açıklamalar var oradan yararlanabilirsin:=) O firmayıda merak ettim nasıl hazırlayacakmış kesin yanlıştır:D

  http://www.bilgit.com/tebligler.html
 3. Hamit Kürşat Demiryürek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  119510
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  büyük kaza önleme politikası öyle basit bir şey değil...işinde uzman kişilerin geniş bir saha çalışmalarının ardından, uzun ofis çalışmalarının sürdürüldüğü ayrıntılı bir çalışma...tabii yapıldıktan sonra imza atanların da üzerine almış oldukları sorumluluk ise bir hayli yüklü...
  fiyatlar ise sizin almış olduğunuz gibi genelde, hatta daha fazlasını bile duydum...
 4. Müge KUDU İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  15304
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Evet Hamit Bey, çok detaylı bir evrak. Tebliğde sadece firmanın taahhüt etmesi gereken şeyler yazıyor. Daha fazla detaylı bir açıklaması yok. Bu belgeyi hazırlayıp sisteme yükleyen biri varsa nasıl bir yol izlediğini açıklayabilir mi?