1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürürlükte Büyük kaza önleme politika belgesi tebliği

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  BÜYÜK KAZA ÖNLEME POLİTİKA BELGESİ TEBLİĞİ

  Resmi Gazete Tarihi:
  4 Ağustos 2015 Resmi Gazete Sayısı: 29435

  BİRİNCİ BÖLÜM

  Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

  Amaç

  MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı; 30/12/2013 tarihli ve 28867 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelikte belirtilen alt seviyeli kuruluş işletmecilerinin, aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesi gereği hazırlamaları veya hazırlatmaları gereken büyük kaza önleme politika belgesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

  Kapsam

  MADDE 2 – (1) Bu Tebliğ, Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde tanımlanan alt seviyeli kuruluşlar hakkında uygulanır.

  KAYNAK:Mevzuat Bilgi Sistemi

  Ekli Dosyalar:

 2. Müge KUDU İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  15304
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Merhaba, Seveso bildirimi sonrası Alt Seviyeli Kuruluş olarak çıkan firmaların, Büyük End. Kaza Önleme Politika Belgesi hazırlayıp, sisteme yükleme süresi ne zamana kadar? "Büyük end. kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılması hak. yön." te 1/1/2016 da yürürlüğe girer diyor ama emin olamadım. Alo 170'dekiler de bi haber konudan.Yardımcı olursanız sevinirim.