1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sınıfı igu ne kadar almalı???

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve uğur uğurlu tarafından 15 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. uğur uğurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar merhaba. ankarada maaş lar(b igu) ne civarda????*
    b sınıfı iş güvenliği uzmanıyım (1 ay osgb tecrübesi dışında tecrübem yok fakat mevzuat bilgim iyidir.İş arıyorum 2500tl ile bşlmıştım işin ciddi yapılmadığını gördüm ve ilk maaşı alıp ayrıldım)
    şimdi asıl konu şu: internet üzerinden iş ilanlarına başvuru yapıyorum, (osgb de başlayıp işimi ciddi yapmak istiyor-um(dum)) çoğu ilanlarda osgb ler cidden uzman aramayıp sadece kendi reklamlarını mı yapıyorlar anlamış değilim.3 ay ilan verip te uzmn bulamayan ilanlar var. iş güvenliği uzmnlığı nı kim bu hale getirdi arkadaşlar ?????? ücretler yerlerde 2000 tl verende var karın tokluğuna çalış diyende bu işler 2000 e filan yapılacak işler mi yoksa ben mi yanlış okuyorum kanunun igu ya verdiği sorumlulukları, b sınıfı igu ne kadar almalı???
  2. seyffullah İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20733
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    En az 4000 almalisin
  3. uğur uğurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    4000tl veren var mı????
  4. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ucuza çalışan da uzman , hapse giren de uzman... adalet yok... piyasayı düşürmemek lazım...
  5. Stility İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar; maaş önemli bir kriter. B sınıfı iş güvenliği uzmanı Ankara'da minumum 4-5 bin Tl arası almalıdır. Eğer ki saatleri genellikle inşaat ve maden sektörü ise 7-8 bin Tl almalıdır. Ankara'da OSGB ler genelde pişmiş işini bilen uzmanlara bu fiyatları veriyorlar, ama vermiyormuş gibi yeni uzmanları kandırıyorlar :) Biraz kararlı, dik ve azimli olun. Hayırlı işler.
  6. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Alınıyor bu rakamlar, ama tabii özellikle deneyimi olmayan arkadaşların maaş dilimi daha düşük oluyor. öğrenmek için daha düşük maaşa girenler de çok oluyor
  7. uğur uğurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    piyasayı düşürmemek lazım. deniliyor evet doğru bende osgb tecrübem olmdığı ve fiyt düşürmemek için 3000-tl lik iş tekliflerini red ediyorum ama birileri gidip 2000-25000 e çlışıyor biliyorum.hem çok teh. işlerde görevlendirecek osgb hem 2000-2500 mximum 3000 verecek bu nsıl bir sömürü. 3500-4000 tl ye çalışan a sınıflrı varken tabi osgbler de b ye komik rakamlar verir.
  8. Gökhan Öncü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ege üniversitesi
    Merhaba uzman arkadaşlarım, 3 yıldır hep aynı mevzular....uzman ne kadar almalı? Kişi önce işi nasıl yaparım 'ı düşünecek sonrada hakkı neyse alacak.Toymusunuz iş hayatını mı bilmiyorsunuz anlamış değilim.Tecrübe parayla ölçülmez.Bir yerden başlarsınız kendinizi geliştirince zaten değerinizi de bulursunuz.iş hayatında ayrıca ücret tek kriter degildir.Saygılarımla
  9. uğur uğurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    anladığım kadarıyla bu işi asgari ücrete yapanlarda var.
  10. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cumartesi çalışılacaksa ücret de artar. Artık inşaatta çalışmayı kabul etmemeliyiz düşük ücretle...
  11. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    @Gökhan Öncü tebrik ediyorum. Bir iş güvenliği uzmanı yada bir insan meslektaş adına ne derseniz deyin ne kadar almalı HAKETTİĞİ kadar almalı.
    Tanıdığım bir ziraat mühendisi var iş güvenliği ile bağlantısı yok kendi mesleğini icra ediyor 6 yıldır çalışıyor ve şuanda 8-9 bin civarı maaş alıyor.Çalıştığı fabrikaya yeni ziraat mühendisi alınıyor yeni başlayan arkadaşımız 1.5-2 ile işe başlıyor. Şimdi başka meslek üzerinden bakılınca tecrübe ile maaşın artması e doğal tabi görüşünü destekliyor fakat nedense uzmanlıkta aynı konu açılınca herkes ahkam kesiyor.
    1aylık, 3 aylık hatta 1 yıllık tecrübesi olan ama sertifikası en yüksekte olan bir uzmanı işe alacak olsam bende 4000 vermem.
    Sadece kanuni zorunluluk yerine gelsin diye o rakamlar teklif ediliyorsa zaten o işe giden uzmanın başı çok ağrıyacak demektir.
    velhasılı işimize odaklanalım,