1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sınıfı olmak için yüksek lisans yapmak...

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Orhan _Yılmaz tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. EEK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Emrekalafat89@gmail.com yeni yüzyıl icin düşünüyorum bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Kazanız günler
  2. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Listeyi hazırlıyorum mail adreslerini paylaşanlara mail atıyorum fakat bazı arkadaşlar sadece bende düşünüyorum yazmışlar , onlar mail adresi ve telefon numaralarınıda burdan veya serkan.anil@yahoo.com.tr adresime yollarlarsa daha yararlı olur yoksa forumdaki nicklerini listeye yazamam :) şimdilik 6-7 kişi oldu tahminim 12 kişi oluruz mail adressizler bana ulaşırsa
  3. özlemtandoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunun artısını biri bana anlatabilir mi
  4. EEK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Serkan bey hafta ici birgun belirleyelim gidelim hep beraber kayıt ya da ön görüşme icin yeni yüzyıla mail adresin emrekalafat89@gmail.com
  5. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    BEN İSTİYORUM
  6. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    devlet üniversitelerinden alma imkanımız yokmu bilgisi olan varmı acaba arkadaşarr
  7. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB

yüksek lisans 8-9 ay sürüyor ve yüksek lisans bittiğinde B sınıfı uzmanlık sınavına girebiliyorsun 3 yıl c olarak çalışmana gerek kalmıyor
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Temmuz 2013 ---
    Arkadaşlar bana isim ve telefon numaralarını mail atanları listeye ekledim fakat bir çok kişi istemesine rağmen herhangi bir iletişim numarası vermedi işin ciddiyeti açısından isim soyisim ve telefon numaralarınızı serkan.anil@yahoo.com.tr adresime atarsanız daha sağlıklı bir liste olur yollayan arkadaşların tekrar yollamasına gerek yok haftaiçine hazır olmamız gerek
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Temmuz 2013 ---

yıldız teknikte var benim bildiğim ama o da 8 bin liraydı en son
  8. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    hepimiz beraber değilde başta bir listeyi verelim onlar kurulda görüşüp yapabilecekleri indirimi söylesinler sonra kayıda mecbur herkes gidecek zaten, 5-10 dk için getirtmeyelim insanları ama işim yok ben gelirim diyorsan haber veririm birlikte gideriz
  9. irtem İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    23845
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  10. Orhan _Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    KARDEŞİM orhanyilmaz2@gmail.com mail adresim.Benide 2 kişi olarak ekleyebilirsin.
  11. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Allah aşkına değişen madde 55 den sonra nasıl düşünüyorsunuz brnim bi dönem param gitti sizin gitmesin isg belge mesleğinize yönelin yalvarıyorum
  12. Orhan _Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    madde 55 deki değişiklik nedir?
  13. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yılda 2 defaa sınav yapacak ve herkes b olacak 8500 kurtaramazsın kısacası biz yandık siz yanmayın
  14. dtanın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim mail adresim demet.tann@gmail.com 2 kişiyiz bizde
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Temmuz 2013 ---
    ama 55. maddeyle kafam karıştı biraz daha ayrıntılı bilgi verirmisiniz
  15. dtanın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir."
    yani biz sadece yüksek lisans yaparak direk b olabiliyoruz yılı doldurmadan
  16. Orhan _Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Nasıl yani. Zaten böyle değilmiydi? Hiç belgesi olmayan.Direk yüksek lisans yaparak B olabiliyormu ? Bunun dezavantajı varmı?
  17. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    55. madde ucu açık ne oldugu belli değil bizim zaten bu alanda tecrübemiz yok onu 50-60 yaşındaki insanlar düşünsün. ben şuan isg alanında sıfır tecrübeyim b olma imkanını bana sunmuyorlar bende yüksek lisans yaparak almayı düşünüyorum. 5-10 yıllık mesleki tecrübeniz yoksa o madde işinize yaramaz 3 yıl çalışarak veya yüksek lisanstan başka b olma koşulu yok şimdilik

iletişim numarasıda alabilirsem güzel olur bu gün veriyorumda listeyi
    arkadaşının adını ve kendi telefon numaranıda verebilirsen çok daha sağlıklı olur bu gün verecegimde listeyi
  18. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    şu an 13 kişi olduk öğlen listeyi vericem üniversiteye sizleride gelişmelerden haberdar edecegim, son kayıt 10 temmuz diye bir söylenti var onuda soracagım acele etmeyin kayıtı kaçırmayız 7 kişi daha bulsak yeni sınıf açarlar bence zaten,

listedekiler uğur pişkin / etem gül / uğur türker / emre kalafat / mustafa ertan / özgür öztürk / h.ahmet navruzcan / serkan anıl / demet tanın ve arkadaşı / orhan yılmaz ve arkadaşı / irtem erkulu
  19. Elvan SARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

bende kayır olmak istiyorum uygun fiyat olursa elvan_sari29@hotmail.com
  20. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    şuan 11bin tl zaten 8-10 binarası olur kesin kayıt düşünüyorsanız yazayım yoksa 15 kişilik liste verip 15 kişiye göre indirim alıp sonra 4-5 kişi gelmezse sorun yaşayabiliriz