1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sınıfı olmak için yüksek lisans yapmak...

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Orhan _Yılmaz tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben bugün telefon açıp, sordum. Kağıt üzerinde Ağustos'a kadar kayıtlar sürüyormuş. Ama talep yoğunmuş bundan dolayı elinizi çabuk tutun dediler :)
  2. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    internette genelde yorumlara baktığımda -c sınıfı olmadan önce yl yapıp b sınıfı hakkından bahsediyor çoğu kişi-. şimdi ben tereddüte düştüm c sınıfıyız tezsiz yl yaptık b için sınav hakkımız seneye doğacak doğru mudur arkadaşlar?
  3. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    yüksek lisans bittikten sonraki ilk sınava girilebilir diye biliyorum. Ama daha ayrıntılı bilenler paylaşırsa daha aydınlatıcı olur.
  4. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben yanlış bir şekilde izah etmişim yl nin amacı c sınıfı olun ya da olmayın b sınıfı sınavına girebilme hakkı almak mı?

üstteki msjda da "c sınıfıyız bu sene tezsiz yl yaptık DİYELİM (yani yl'a başlayalım) " yazacaktım eksik yazmışım.
  5. Ali Olgun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Netelsan Elektrik Elektronik AŞ.
    c sınıfı kimler olabiliyorsa yine bu kişiler c sınıfı belgeyi almadan direk yüksek lisans yaparak b sınıfı sınavına girebilirler. illa önceden c belgeyi alıpda b ye geçmek gibi bir şey söz konusu değildir.

ben okan universitesinde yapıyrom yüksek lisans hem fiyat olarak uygun hemde ödeme koşulları gayet iyi tavsiye ederim
  6. berna kıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir."

arkadaşlar bu maddeye göre belirli bir prim günü çalışılmış olursa direk B sınavına girme hakkı kazanılıyor.yanlış mı anladım yani yüksek lisans için 1 yıl kasmaya gerek yok. Off yaa çorba oldu iyice.YILDIZ TEKNİĞE KAYIT YAPTIRMIŞTIM!!Acaba kaç gün prim ödemesi istenir..
  7. Ali Olgun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    walla bu kanun öyle birşeyki arap sacı gibi karma karışık bence en iyisi en temiz belge yükseltme yöntemi yüksek lisans :D en iyisini yapıyorz :D
  8. berna kıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aslında B ve A sınıfı uzman açığını kapatmaya yönelik hepsi.ama olan önden yüksek yapıp C sirkülasyonundan çıkayım da B olayım hemen diyenlere oldu.
  9. Ali Olgun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bakarsın bizlerde yüksek lisansla b olunca a sınavına girme hakkı verirler :D
  10. berna kıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen ben artık sokakta bulduklarına A ya da B sertifika verecekler diye düşünüyorum.Gitti paralar çöpe.Alacağım eğitim bana bişeyler katar diye teselli ediyorum kendimi artık..offffffffff
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kasım 2013 sınava gireceksiniz B olacaksınız, B sınıfınız var yüksek lisansıda bitirmiş olacak mayıs sınavına gireceksiniz acaba hangi sınıf olacaksınız ortalık fena karıştı hayırlsı bakalım.
  12. Ali Olgun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

sırada A var onu oluruz artık :D
  13. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    okanda derse katılım zorunluluğu ne durumda?
  14. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    arkadaşlar konuştum yeniyüzyılla çok başvuru var indirim yapamıyoruz dün toplantı yaptık falan dedi, dün 35 kişilik bir grupta gelmiş onlarada indirim yapmamışlar kontenjan her türlü dolacagı için artık indirim söz konusu degil dedi kısacası indirim yok bireysel başvuracaklar başvurabilir son kayıt 10 temmuz diye birşeyde yokmuş eylüle kadar kayıt var tabiki kontenjan biterse bitmiş oluyor. yıldız teknikte yapmayı düşünüyorum en azından ismimiz olsun :)
  15. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    o madde tamamen açıklık kazana kadar 1 yıldan fazla sürer ki sgk priminin ne kadar olduguda belli değil fazla bir iş tecrüben yoksa zaten yararlanamamış olacaktın o yüzden verdiğin 10bin lira dışında yüksek lisansın hiç bir zararı yok hatta bence artısı var,

bu gidişle zaten b sınıfı olup 3 bin liraya çalışır duruma gelecegiz, yeterli a ve b yoksa sokaktaki herkese belge dagıtacaklarına yasayı biraz daha geç tarihle çıkarsalardı o zamana kadar c ler tecrübe kazanırlardı hakkıyla a olmuş olurlardı, iş güvenliğinin türkiyede var oldugunu göstermek için yapılmış boş bir uygulama, uzmanlar tecrübesiz iş verenler bilgisiz bir işe yaramadıktan insanlar öldükten sonra bu ülkede iş güvenliği var demenin anlamı nerde ki
  16. berna kıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet zaten sınav hakkını az prim günü ile vereceğini ben de zannetmem. umarım seneye ağustosa da sınav açarlar.derdim haziranda bitiriyor olmak yoksa yüksek lisansın elbet faydası olacaktır
  17. Uğur_Pişkin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

peki yıldız tekniğin başvuru koşulları neler? sadece mühendisleri alıyorlar diye biliyorum ama. ayrıca ales, yds falan da istiyorlar mı?
  18. berna kıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yıldız tekniğe başvurular bitti eylül ayında ek kontenjan açılacak takip edin.tezsiz yüksek lisanslar için ales kalktı.ayrıca mühendis olma kriteri yok fen edebiyat,teknik öğretmen vs. alınıyor.
  19. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yds gerekli mi ?
  20. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    yıldıza hiç bakmadım orayı bir araştırayım devamsızlık falan sıkıntı yapıyorlarsa zaten hiç olmaz