1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sınıfı olmak için yüksek lisans yapmak...

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Orhan _Yılmaz tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Gizem Hanım devam zorunluluğu hakkında bilgi verebilir misiniz?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Ağustos 2013 ---
    Arkadaşlar gedik üniversitesine başvuru yapacak kişilerle irtibata geçelim
  2. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Omer bey benimde devam.zorunlulugu hakkinda bilgim.yok en guzel.bilgiyi enstituyu arayarak ogrenebilirsinz sanirim
  3. volkaya87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Selam Herkese,

Alessiz İsg yüksek programı var mı ?
    Varsa ortalama fiyatlar nasıl ?
    Askerliği tecil etmemizi sağlayabilecek programlar mı bunlar ?
  4. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    diplma notunuz yuksekse eger afyon kocatepe üniv ales sartı yok sadece sıralama için ales puanın varsa daha iyi
  5. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlarım kayıt olacak defalarca üniversiteyle telefonda görüştüler, böyle bi bölüm varmı yokmuyu bırakın ayrıntıları konustular akşam 7 den sonra haftaiçi hergün ders var,üniversite kendi dil sınavı yapacak,diploma ortalamanız ve yapılacak olan mülakatla birlikte bu 3 durumu değerlendrip ortaya çıkan puana göre sıralama yapıp değerlendirecekler,kontenjan 15 ama 25 e kadar esnetebilirlermiş vs vs.tüm bunlara ek olark benm edindiğim izlenim bunlar gedik holding bünyesinde çalışanları B sınıfı uzman yapabilmek için açmışlar bu bölümü çünkü herseyi yokusa sürüyolar
  6. Bilal ÖZDEMİR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Şehir hatları

İlk yazdıgınız mesajda GEDİZ ÜNV. yazmışsınız bende oraya sordum yazınızda harf hatası var GEDİK ÜNV. olacak sonra arkadaşlardan biri uyarınca yanlışlık anlaşıldı..Bende konuştum dışarıdan girmek biraz zor dediğiniz gibi kendi bünyesi için açılmış fiyat uygun oldugu için talepde çoktur...
  7. ibrahim kol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba Arkadaşlar,

İstanbul da 4200 tl ye Tezsiz yüksek lisans buldum. Bana iki yiğit cengaver gerek 3 kişi ile alabileceğiz bu indirimi. ibrahimkol@gmail.com

Selamlar,
    ADIGATOR
  8. Bilal ÖZDEMİR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Şehir hatları
    Beni kaydedin
  9. faruk öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende aradım gedik üniversitesini. bende düşünüyorum ama en çok kafamı kurcalayan devam zorunluluğu. akşam 19-22 arasında dersler olacak dediler. o saatten sonra eve gitmek problem hadi gittik sabah kalkıp işe gitmek. :(:( toplu kayıt düşünüyorsanız bende katılırım. ancak şu devam problemini halletmek gerekiyor.
  10. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Afyon üniversitesini aradım, eğitimler c. tesi - pazar olacak dediler, ilgilenen arkadaşların haberi olsun...
  11. Orhan _Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tamam gidelim. neresi burası?
  12. Hamdi Aydoğdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar ,
    şuan c sınıfı isg uzmanıyım b sınıfı olmak icin tezsiz yüksek lisans yapmayı düsünüyorum bugune kadar kulaktan dolma hep b sınavına hak kazanıyoruz seklinde bilgi aldım fakat yönetmeligi okuyunca orda tezli yüksek lisans diye belirtmiş bakanlıgı aradım sordum henüz cevap gelmedi şu yönetmeligin şu maddesinde tezsiz yüksek lisansta b sınavına hak kazanıyor seklinde yazılı bi belge sunabilecek olan arkadasımız varsa cok sevinirim
  13. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE
    EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK bunu okuyunuz .8. maddede hersey yazmaktadır
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    Madde 8
    b) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;
    1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,
    2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği alanında yüksek lisans yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlara
    tezli yazmıyor yani
  15. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    Eski yönetmelikte tezli yazıyormuş galiba. Ama şuankinde tezli diye bir ibare yok. O yüzden bu spekülasyonlar hep oldu/olur.

Bir de bakanlığın tezli-tezsiz olayını bilmeyip döneceğiz demeleri ne kadar acınacak durumda olduklarını gösteriyor. Telefona bakan kişiler bu işe hepten fransız. Olayı anlamaya yönelik en ufak bir çaba falan hak getire. Her devlet kurumu gibi buradaki memurlar da olaya 'işe kapak atma' gibi gördüklerinden verimsiz oluyorlar. Yazık.
  16. aykutcengiz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bı de onun ıcın mıı 10 bıb 15 bın lıra verecegız
  17. Hamdi Aydoğdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekürler,
    Evet benim baktıgımdada tezli diye belirtiyordu ama burda yazmıyorz ALO 170 den soru yöneltim net bi cevap vermediler 3 iş günü içinde dönüş yapacaklarmış.net bi cevap alınca paylşırım.

maaş farkın en az 500 lira olsa yılda 6 binlira kar etmiş olursun 2 yılda 12 binlira yapar 2 yılda kara geçmiş olursun...bence tezsiz yüksek lisans mantıklı gorunuyor tezli 2 yıl sürüyormus tezsiz 1 yılda bitiyor benim başvurdugum üni de ücreti 5 binlira (aksaray üni)
  18. ufuk alsancak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba arkadaslar tezsız yuksek lısans ıcın hala basvuru yapma sansımız var mı yanı devam edıyor mu basvurular?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Ağustos 2013 ---
    bir de, suan egitim fark etmedigi icin herhangi bi yerden egitim alabilirmisiz yani en uygun yer neresiyse oradan almak dogru mudur ?
  19. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::

Gayet normal değil mi? Daha tezin ne olduğunu bile bilemeyecek adamları sen oraya danışman diye atarsan ( o atamaların da nasıl yapıldıkları malum ) fazla bir beklentilerimizin olmaması gereklidir diye düşünüyorum ben.
  20. dtanın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yeni yüzyıl üniv. yüksek lisansa başvuran varmı aranızda?