1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sınıfı olmak için yüksek lisans yapmak...

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Orhan _Yılmaz tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. bahar döneminde fiyatları daha aşağı çekeceğine inanıyorum en azından 5000 bandına gelmesi yüksek lisansı mantıklı ve makul kılacaktır

nitekim şu anda bu fiyata indirimle yapabileceğimiz üniversiteler var

aslında müsait bir zamanda istanbul ankara ve diğer şehirlerde ki iş güvenliği tezsiz yüksek lisans programlarının ücretlerini ve yaz okulu durumlarının listesini çıkartmakta fayda var
  2. Mustafa Yasin GÜNEŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    40400
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar
    C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı yapmaktayım. Üniversitede yüksek lisans yaparak B sınıfı olmak istiyorum. Üniversitelerde grup indirimleri yapılıyor, benim gibi sınıf yükseltmek ve bir gruba dahil olarak indirim almak isteyenler burada toplanıp birbirine yardımcı olursa sevinirim.
    Herkese teşekkürler...
  3. aysegul yucel Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Mustafa Bey bendeyapmak istiyorum ama 10 - 15 bin tl den bahsediliyor. çok yüksek. ayrıca devam mecburiyeti de var. şartlar bana uygun değil ne yazıkki. yoksa bende çok istiyorum.
  4. neskuink İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52949
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tezsiz yüksek lisans yapıldığında ünvan değişiliği oluyor mu? ben iş güvenliği bilim uzmanı ünvanı alındığını duymuştum,doğru mu?
  5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İş Güvenliği Bilim Uzmanı doğrudur tam tabiri bu. TEzli tezsiz farketmez sonuçta lisansüstü bitirmiş oluyorsunuz
  6. neskuink İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52949
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim
  7. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tezli ile tezsiz arasındaki tek fark birinin duygusallığının ($$) daha fazla olması :p
  8. Eyyüp KANAT İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26963
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar devam sorunu olmaz ise bende haberdar olmak isterim uygun bir gurup indirimi olursa tabii
  9. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    Arkadaşlar devam zorunluluğuna takılmayin özel uni. de yapacaksanız. Çoğu insan sadece sınavlara gelerek hallediyor yüksek lisansı... bilgi birikimi olan hocalar varsa ne ala..Özel uni.lerde branş hocasi çok az zaten.kendi bünyelerinde ki öğretim üyeleriyle dersleri dolduruyorlar. Kısaca al gülüm ver gülüm. Derslere giderseniz ve iyi hocalar yakalayabilirseniz yararı çok olur.en azından beyin fırtınalari yapabilirsiniz, ufkunuz açılır. Yok sadece yüksek lisans yapıp sınava girecegim derseniz, onuda gönül rahatligiyla yapabilirsiniz. Yüksek lisansla ilgili sorularınıza elimden geldiğince yardimci olmaya çalışırım yazarsaniz...
  10. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sektör isg
    Para tuzağı, o parayı ay ay hangi firmaya verseniz 3 sene isg yi de sigortayı da işletirsiniz. Ben vazgeçtim, aldım kaydımı kuydumu. isg ye para yatıra yatıra bi hal oldum zaten
  11. Betül Vıcır İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben tezli yapmak istiyorum ama bir türlü ayrıntılı bilgiye ,yeterli bilgiye ulaşabilmiş değilim.Tek bildiğim alesten yeterli puanı alıp ,başvuraları beklemek..
  12. hakkisahin95 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ağustos 2014 ---
    murat bey ben tezli yüksek lisans yapmayı düşünüyorum şu anda okan ünv. ile irtibat halindeyim. dediğiniz gibi devam mecburiyeti hususunda esnekler. haftasonu eğitimlerine katılmayı düşünüyorum. sizin tavsiye edeceğiniz ünv. varmı?
  13. hakkisahin95 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu arada ÇEKO mezunuyum ve bize c sınıfı sınav hakkı tanınmıyor. yüksek lisans yapsam da b hakkı tanınmıyor. ben çözümü Atatürk ünv. de açık öğretim isg önlisans ve eş zamanlı yüksek lisans yapmak olarak görüyorum. sizin bu konuda öngörünüz yada mevzuatla ilgili bilginiz var mı?
  14. Mehmet Ata Tuncer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EPY
    Mühendis, mimar, Fizik-kimya-biyoloji ve teknik fakültelerden öğretmenlikler bu işi yapabilir. Çeko'yu küçümsemekten değil ama aynı işi yapabileceğimizi zannetmiyorum. sayısal zeka gerektiriyor. çeko mezunlarına böyle bir hak tanınırsa, fabrikaların şantiyelerin vay haline..
    aldığınız ortak dersler olduğunu biliyorum ama aynı değil ki (=
  15. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    Merhabalar. Atatürk u bitirdikten sonra c sınıfı sınavına girip c sınıfı sertifikanizi alacaksınız.sonrasinda b sınıfı sınavına gireceksiniz.sizin için uzun bi süreç olacak. Tabi o zamana kadar yüksek lisans la sınav hakkını da kaldirmamalari gerekir, sizin yararlanmaniz için.size tavsiyem isg yerine ekonomi master i yapmanız ve dil eklemeniz.disardan goruldugu gibi cok para kazanilan ve cok rahat bir is degil isg uzmanligi. İyi çalışmalar.
  16. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    Bu arada en ucuz hangisiyse orda yapın bence.zaman sıkıntınız yok nasılsa. En ucuzda gedik uni bildiğim kadarıyla. Ama dedigim gibi, kendi alanınizda master yapmanız daha mantikli geliyor bana.
  17. Mehmet Ata Tuncer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EPY
    Aklıma takıldı. yüksek lisans bitince diplomayla birlikte B sınıfı mı olmuş oluyoruz yoksa B sınıfı olabilmek için sınava girmeye hak mı kazanıyoruz. :) o kısmı atladım galiba ((=
  18. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    sınava girmeniz gerekiyor
    İş güvenliği uzmanlığı belgesi
    MADDE 8
    b) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlara,
  19. Abdullah Uysal01 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aksaray Üniversitesine kayıt hakkı kazanan var mı arkadaşlar aranızda?
  20. Murat Gençtürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22346
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisansı ile ilgili önereceğiniz üniversiteler hangisidir ?