1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sınıfı uzmanlık eğitiminde gelinen nokta..

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Mustafa Çağlayan tarafından 26 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa Çağlayan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47896
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Taca İnşaat ve Ticaret A.Ş.
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı'nda yaşanan patlama seviyesindeki talebi "bir şekilde" karşılayan Bakanlık bu sektöre emek veren ve kıdem kazanan diğer profesyonelleri görmezden geliyor.. Tüm Uzmanlıkların belgelenmesi adına eğitim için yetkilendirilen kurumlar yalnızca C Sınıfı Uzmanlık eğitimi veriyor.. B Sınıfı Uzmanlık eğitimi için Bakanlık Eğitim Yetkilisi ile yaptığım görüşmede Bakanlığın eğitim kurumunda dahi yeterli sayıda talebin olmadığından henüz bir eğitimin planlanmadığını öğrendim.. Bu nasıl bir zihniyet anlayabilmiş değilim.. Uzmana ihtiyaç var deniyor, C Sınıfı yetmez daha profesyonel olmamız gerekli deniyor, kurumlara yetki veriliyor ama herkes talebin "paranın" peşinden koşuyor.. 7 yıldır bu işi yapıyorum ortalama 7000-8000 işçi ile çalıştım ve inşaat sektöründeki tüm faaliyet ve uygulamaların gerçekleştirildiği projelerde görev aldım hala profesyonel değilim.. Benimle aynı kaderi paylaşan insanların tepkilerini anlayabiliyorum, söylemek istediğim bunca C Sınıfı Uzman ancak kaliteli ve etik değerlerin hiçe sayılmasına ve yıllarca aynı yerde saymamıza neden olacaktır..
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Katılıyorum..Bunun temelinde iskambil kağıdı dağıtır gibi zamanında B ve A sertifikaları Abelerimize dağıtılmasında kaynaklı..Bu ülkede Tarihi ve Temel dinamikler hep ezdirilmiş ve yok edilmiştir.Atatürkten sonra bu Alışkanlık haline getirilmiştir.
  3. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Kesinlikle haklısınız mustafa bey zamanında idari amirinin bir tek yazısı ile A sınıfı belgeyi almış hiç bir şey bilmeyen insanların olduğu bir yerde sizin gibi tecrübe sahiplerinin tabandan başlaması çok adaletsiz.