1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sınıfı uzmanlık sınavı için önerilen kitaplar

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Betül Er tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Betül Er İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Merhaba,
    C sınıfı uzmanım B sınıfı uzmanlığa geçiş için 23 Mayıs 2015'te sınava gireceğim. Bu güne kadar biraz yönetmelik okudum,biraz soru çözdüm.Fakat bu şekilde olamayacağını anladım. Kitap alıp sistemli bir şekilde çalışmak istiyorum. Hangi kitapları önerirsiniz? İlk önce konu özetleri olup ardından soru paylaşılan kaynak var mıdır? 3777 soruluk Riskmed ile yargı yayınevi kitapları arasında kaldım. Acil yardımlarınızı rica ediyorum. Sevgiler.
  2. tayfun düdükçü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51332
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    nisan kitabevi 3500 soru -çıkmış sorular da var
  3. Betül Er İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tayfun Düdükçü teşekkürler.
    B sınıfı sınavına hazırlanırken şu kitabı bitirdim ve kazanmamda çok faydası oldu diyen biri yok mudur? :) Önerilerinizi bekliyorum.
  4. Levent ACAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herhangibir OSGB
    Ben risk med in 3100 küsür olanini bitirip kazandim B sinavini fakat tek bir kitap asla yeterli olmayacaktir. Bunu bilin.
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    1. Mevzuat
    2. Özet (hap) bilgiler
    3. Çıkmış sorular.
  6. Betül Er İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Levent Acar, Salih Şener yorumlarınız için teşekkürler. Ben şu şekilde ilerlemeyi düşünüyorum. Şu an 4331 ve 4857 sayılı kanunları iyice sindirerek okuyorum. Bununla beraber riskmed kitabından hergün yönetmelik çalışarak konu sonunda çıkmış sorular çözmeyi düşünüyorum. Bütün yönetmelikler bitince de bol bol karışık soru çözmek. Sizce böyle faydalıı bir çalışma olıur mu?
  7. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Güncel kanunları ve yönetmelikleri önemli kısımlarını işaretleyerek/not alarak bir kaç kez okuyup çıkmış soru çözmek faydalı olur.
    Sonra, isgforum da bulabileceğiniz hap bilgileri öğrenmek tekrar soru çözerseniz
    fazlasıyla yeterli olur diye düşünüyorum.
  8. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sadece riskmed güncel kitabına çalışarak iş güvenliğini hiç bilmediği halde A sınıfı sınavında 85 alan birini tanıyorum. Bende B ye gireceğim. Kitabın fotokopisini çektirdim 20 TL ye. Aynı zamanda işi sağlama almak için tüm yönetmelik ve ilgili kanunları çıktı aldım. Altını çizeceğim bir çok konu olabilir diye. FAKAT RİSKMED kitabı yeterli oluyomuş. Tüm deteylar var orada. Çünkü kitap konu anlatımlı çözümlü ve baya baya binlerce sayfa.
  9. Levent ACAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herhangibir OSGB
    Aralık sınavında B sınıfında başarı oranı % 20 idi. kitap sadece yetmiyor. sadece kitaba çalışsaydım bende kalmıştım. karar sizin.
  10. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Arkadaşım kitabın % 60 ını 1 ayda ancak bitirebildim. Adamların değinmediği konu kalmamış. 650 madde yani 10 sayfa özet çıkardım ayrıca. Sırf ezber olacak bunlar. Çok kafanızı karıştırmayın derim. Ayrıca birileri sınav kazanamadıysa bu kitabın kalitesinin düşük olduğunu göstermez. Bu durum kişinin kendisiyle alakalı bir durumdur
  11. Ebru Oğuzbir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83232
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    c sınavı içinde b'ye yükselirken de sadece RİSKMED çalıştım.Her iki sınavımda 80 üzeri.Bence yeterli bir kaynak
  12. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    önce 4331 değil 6331 sayılı kanunu öğrenmekle başlayalım bence :) ukalalık değil cidden komiklik için yaptım valla
    hani yaparlarya sözüm ona çok bilmişler onlara bir gönderme olarak düşünün

neyse zor bir gündü :)
  13. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Kitapların kaynağı geçerli kanunlar, yönetmelikler vb. yasal dokümanlar. Bol bol kanun ve yönetmelik okur ve eklerindeki tabloda yer alan bilgileri tekrarlar, ara sıra da en son sınav sorularını çözerseniz, gireceğiniz sınavda çok daha başarılı olacağınıza inanıyorum.