1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sınıfı

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 23 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Arkadaşlar ben C sınıfı uzman olarak 3 yıl görev yaptığımı belgelediğim taktirde B sınıfı uzman adayı olabileceğim. B sınıfı olur ve 4 yıl bu sıfatla görev yaparsam A sınıfı uzman adayı olabileceğim.
    Benim sorum şu;ben şuan C sınıfı uzman olarak yasanın verdiği hakla tehlikeli sınıfta yani B sınıfı (tehlikeli) sertifika gerektiren fabrikada görev yapıyorum . 3 yıl sonra sınava hak kazanıp kazanınca B olacağım inşallah. Ben bu zaman içerisinde B sınıfında 3 yıl görev yapmış olacağım ve A sınıfı olmak için 1 yıl daha görev yapmam yeterli olacakmı?
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Ne güsel olurdu :D
  3. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Zaten mesele varsa bir açık kapı girmek! Evet olsa çok güzel olurdu
  4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bize gelince açık kapı olmaz, kendine müslüman bakanlık ! :(
  5. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Kaç yıldır maden mühendisiyim işimin her alanı iş güvenliğiyle alakalı ama ben c sınıfı hakkı kazanıyorum.Bürokratlar emeklilik günlerini düşünüyor.
  6. palemo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hatta bu 4 yıllık süreçte; 4 yıl B sınıfı ve 3 yıl C sınıfı olarak çalışmış olacağınızdan toplamda 7 yıl yapar erken emekli bile olabilirsiniz. :)
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aynen öyle..
  8. volkan dalkıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben maden mühendisiyim ve malumunuz çok tehlikeli sınıfına girdiği için iş güvenliği uzmanı olarak çalışamıyorum. c sınıfı belgemi yükseltmem için az tehlikeli sınıfında küçük çaplı başka bir firmada kısmi süreyle iş güvenliği uzmanı olarak hizmet verebilir miyim?
  9. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

verebilirsin
  10. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Elbette yapabilirsiniz uygulamaları var.
  11. volkan dalkıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ama çalıştığım firmada tam süreli çalışıyorum maden mühendisi olarak.peki sigortamı nasıl yaptırmam lazım iki firmada?bunun için serbest çalışmam gerekirmi?
  12. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    2 farklı yerden sigortanın olmasının bir sakıncası yok.
  13. volkan dalkıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Anladım teşekkür ederim resul bey iyi çalışmalar
  14. NazamaryA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Buraya kadar yazdıklarınız hakkında bilgim var. Peki tam zamanlı olarak kendi işimizde çalışırken, aylık 4 günlük tatil günümüzde de iş güvenlik uzmanı olarak çalışsak, ayda 30 - 40 saat gibi bir çalışma süremiz olur. C den B ye yükselmek için 3 sene bu şekilde çalışsak yeterli oluyor mu? limit saat nedir aylık?
  15. volkan dalkıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mevzuatta çalışma saatleri iş kanununda belirtilen çerçevede işyerlerine gidiş gelişlerde geçen sürelerde hesap edilerek iş kanununa uygun olmalıdır diyor ama uygulamalarda sorun çıkarmı bilmiyorum.bende sizinle aynı durumdayım ve ek olarak bir firmaya iş güvenliği uzmanı olarak hizmet vercem.beler olacağını görcez artık
  16. NazamaryA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    C sınıfından B sınıfına yükselmek için 3 sene çalışma zorunluluğu gibi aylık da belirli bir saat kadar çalışma zorunluluğu var mı bunu öğrenmek lazım. eğer ki varsa yükselmek mümkün olmayacak.

kendi mesleğim çok tehlikeli sınıfta olduğundan dolayı böyle bir şanssızlık yaşadım. inşallah yeni bi düzenleme çıkar, kendi sektöründe çalışma ile ilgili.
  17. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

aylık çalışma saati şartı yok
  18. NazamaryA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    O halde 3 sene boyunca ayda 1 gün bile farklı yerde çalışsak yeterli olacak mı hocam?
  19. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

ayda bir gün yok ki