1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sinifi yükseltme

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve seldasale tarafından 20 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. seldasale İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  8770
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar,

  Temmuz ayında 3 yıllık C sınıfı uzmanlık süremi dolduruyorum. Mayıs ayında eğitim alsam (3 yılı doldurmdan) Aralık 2016 sınavına girebilir miyim?

  Bir diğer önemli sorum ise Bakanlığa 3 yıl görev yaptığımızı kanıtlar belgeler sunarken örnekleme mi yapacağız. OSGB'de çalıştım 2 yıl ve çok fazla şirkete kısa süreli de olsa hizmet verdim, onları nasıl sunacağız ve hangi evraklar isteniyor.

  Son olarak da kurs araştırmasına girdim. İstanbul Bayrampaşa'da Tema Akademi diye bir yer buldum, kurum ile ilgili bilgisi olan var mıdır?


  Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

  Teşekkürler.
 2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146623
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Tüprag Metal Madencilik
  Aynı durumdayız sizinle

  İlk sorunun cevabını vereyim, eğitim başlangıç tarihinin 3 yılın dolduğu günden itibaren olması gerekiyor.
 3. Nurcan Küçükalpelli İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar CASGEM ile görüşmelerimiz doğrultusunda net tarihi belirledik.
  11 Temmuz 'da uzaktan eğitime başlıyoruz.
  Farklı kurumlardan eğitim alan arkadaşların evraklarını Bakanlığın eksik evrak vb. gibi gerekçelerle kabul etmediğini gördüğümüz için CASGEM'den eğitim alıyoruz. En azından bütün evraklarımızı CASGEM denetliyor. Eğitimi alıp, eksik evrak vb. yüzünden sınava girememekte var bu işin ucunda.
  Eğitim için benimle de irtibata geçebilirsiniz,whatsapp grubumuza eklerim
  Bu eğitime katılmak için yapmanız gereken;
  İŞ GÜVENLIĞI UZMANLIĞI B SINIFI TEMEL EĞITIM BAŞVURU
  İş Güvenliği Uzmanlığı B Sınıfı Temel Eğitim Başvuru Şartları:


  B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitimi, uzaktan eğitim + yüz yüze eğitim + uygulama eğitiminden oluşmaktadır.

  Uzaktan eğitim (90 saat), kesin kayıttan sonra e-posta aracılığıyla size gönderilecek olan kullanıcı adı ve şifre vasıtasıyla internet üzerinden gerçekleşecektir. Katılımcıların ses, görüntü ve ders içeriklerini açabilecek yeterince hızlı internet bağlantısı, yeterli donanımda bilgisayara ve bilgisayar kullanım bilgisine sahip olmaları gerekir. Uzaktan eğitim içeriklerinin tamamının yapılması zorunludur. Uzaktan eğitime süre olarak %90 devam zorunludur. Uzaktan eğitim tarih aralığında bütün derslerin içeriğini tamamlama zorunludur. Uzaktan eğitimin %90’lık kısmı eşzamansız olup, belirtilen tarih aralığında istenilen zamanda yapılabilir, %10’luk kısmı eşzamanlı (senkron) olarak, bildirilen tarih ve saatlerde internet üzerinden canlı gerçekleştirilecektir.

  Yüz yüze eğitim (90 saat) ÇASGEM’de gerçekleştirilecektir (Adres: Yunus Emre Mah. Kübra Sok. No:1 Pursaklar/ANKARA). Yüz yüze eğitimde en fazla 6 saat devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. Yüz yüze eğitim ders programı kesin kayıttan sonra e-posta aracılığıyla tarafınıza bildirilecektir. Eğitimler boyunca yine aynı adreste bulunan sosyal tesislerimizde konaklamak isteyenler http://www.casgem.gov.tr/sayfalar/s...11/toplanti-salonlari-ve-sosyal-tesisler.html i ziyaret edilebilir, 0 (312) 527 51 27/5000’i arayıp rezervasyon yaptırabilirler.

  Dikkat! Sınıflar ancak kesin kayıt sayıları 15 ve üzerinde olduğu zaman açılabilecektir. Konaklama ve yolculuk planlamalarınızı bu hususa dikkat ederek gerçekleştirmeniz önerilir.

  Uygulama Eğitimi (staj) (40 saat), yüz yüze eğitimin bitiminden itibaren 1 ay içerisinde tamamlanacaktır. Uygulama eğitimine %100 devam zorunludur.

  Mayıs-Haziran-Temmuz 2016 da yapılması planlanan İş Güvenliği Uzmanlığı B Sınıfı Temel Eğitimleri için ön kayıt ile talep toplanacaktır. Yeterli talep olması halinde eğitim programı oluşturulacaktır.

  Ön kayıt işleminizi aşağıda bulunan “İş Güvenliği Uzmanlığı B Sınıfı Temel Eğitimi Bilgileri ve Başvuru Şartları’” başlığında belirtilen ön başvuru şartlarına uygun olarak eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriniz. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

  • Birden fazla BAŞVURU göndermeyiniz. Başvurularınız geçersiz sayılabilir.
  • Başvuru sırasına göre asil ve yedek ön kayıt alınacaktır.
  • Kayıtlar sınıf kontenjanları ile sınırlıdır.
  • Daha önceki dönemlerde gönderilen başvurular geçersizdir.
  • Yeterli başvuru olmayan sınıflar iptal edilecektir.
  • Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeleri tam ve zamanında Eğitim Kurumuza ibraz edemeyen kişilerin kesin kayıtları yapılmayacaktır.
  • Ön Başvuru sahiplerine gerekli açıklamalar e-posta yolu ile yapılacaktır.

  Ön Başvuru:

  Başvuru Dilekçesi, Geçerli (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve Lisans Diploma/Geçici Mezuniyet Belgesi ni dosya olarak toplamda 3 ek olacak şekilde e-posta’ya ekleyerek, konu kısmına adınızı soyadınızı yazıp casgembasvuru@gmail.com adresine gönderiniz. (Bu e-posta adresi yalnızca başvuru için kullanılmaktadır. Başvuru haricindeki e-postalar dikkate alınmayacaktır.)  Başvurularınız değerlendirilerek en yakın sürede cevaplandırılacaktır.

  Lütfen sorularınızı telefon yerine e posta ile iletiniz. (casgemisg@gmail.com)  Eğitim programı açıklandıktan sonra “Kesin Kayıt için gerekli belgeler” in asılları ve birer fotokopileri eğitim kurumuna sunulacak, incelenecek ve sorumlu müdür tarafından “Aslı Gibidir” onayı yapılması halinde; onaylı suretler, asıl suret olarak değerlendirilecektir. Eksik ya da şartları sağlamayan belgeler ile Kesin Kayıt yapılamaz.  Başvurularınız değerlendirilerek en yakın sürede cevaplandırılacaktır.

  Lütfen sorularınızı telefon yerine e-posta ile iletiniz (casgemisg@gmail.com).

  ÇASGEM Döner Sermaye İşletmesi banka hesap bilgileri:


  Halkbank Pursaklar Şubesindeki TR58 0001 2001 5700 0005 1000 01

  İban numaralı hesabımız 900,00.- TL ve KDV 162,00.-TL

  TOPLAM 1.062,00.-TL(kdv dahil)

  ÇASGEM Döner Sermaye İşletmesi Saymanlığı

  Vergi Dairesi: Dışkapı v.d.

  Vergi no: 227 005 49 87

  Telefon: 0312 594 15 05 -06

  Faks : 0312 527 51 23

  Mail: casgemisg@gmail.com