1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

B sinifina geçmek için

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve sefa tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. sefa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar aklıma birşey takıldı sizlerin bilgisinden faydalanmak istiyorum. B sınıfı uzman olmak için bir iş yerinde tam zamanlı şekilde 3 yıl çalışmış olmak şart mıdır. yada dışarıdan tam zamanlı değilde farklı firmalarla anlaşıp 3 yılı bu şekilde değerlendirdikten sonra b sınıfına sınavla geçiş yapabiliyor muyuz
  2. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Tam zamanlı olması şart değil. Yönetmelikte yazıyor.
  3. Feyza Çolak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    üç yıl boyunca bakanlığa bildirimin yapılması gerekiyor. bu çok önemli çoğu kişi sınıfına uygun olmadığı yerde iş güvenliği uzmanı olarak giriyor ama bildirimi bakanlığa yapılmıyor buna dikkat edin arkadaşlar;)
  4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yeni kanunun yürürlüğe girmesi ile her işyeri bakanlığa meçburen bildirecek çünkü bildirimde bulunmadığı her ay için 5000,00 TL ceza yemekle karşı karşıya kalır.
  5. Feyza Çolak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    yeni yasa uygulanırsa tabi ;)
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    ben diyorum yılda 60 dakikadan 3 sene sonunda 180 dakikada uzmanlıkla B sınıfı için sınava girilir
  7. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ergül Bey bu hesabı nasıl yaptınız?
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    10 kişiden az olan yerlere yılda 60 dakika
  9. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Az tehlikeli sınıfta yer alan ve 1 çalışanı bulunan işyeri ile sözleşme yap 3 yıl sonrada sınava gir. Yalnız bu durumdaki işyerlerine zorumluluk 1 Temmuz 2014 te başlayacak, 3 yıl üzerine koy 1 Temmuz 2017 yapar. 4 yıl 6 ay sonrası yapar bu günden.
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ben şunu demek istiyorum 180 dakikalık çalışma ile de B sınıfı uzman olunabilir bu durumda
  11. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ayrıca kendi açımdan bakarsam zaten kamu 1 temmuz 2014 de mecburi olacağına göre kamuda çalışanlar 180 dakika ile B sınıfı olabilecek geç olacak ama yapacak başka şey yok
  12. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Aslında bu bir kanunun açığı gibi görünüyor. Fazla dillendirmemek gerekli, fark ederlerse hemen müdahale gelebilir.
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

ben buldum :)
  14. dregoth İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar ben iş güvenliği uzmanı olarak bir osgb de kurucu üyelerdenim tam zamanlı çalışan olarak, bir firmayla anlaşma yapmadım daha belgem işliyormu acaba yardımcı olursanız sevinirim.!
  15. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

http://isgyh.csgb.gov.tr linkinden E devlet şifren ile bu gibi bilgileri görebilirsiniz