1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Başı prese sıkışan ahmet’in canının bedeli 12 taksitte 30 bin lira

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    tazminatı söylemiyorum hapis taksirli suçlarda hapis yatması gereken süre günlük paraya çevriliyor o bedel ödenerek yatılmıyor. Eskiden yazı işleri müdürleri içinde böyle yapılırdı oradan biliyorum.
  2. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik

anladım..fakat dengesizlik var koray bey..adamın işverenin 4 senelik yaşam hakkını, çocuğun 4 senede kazanacağı miktara göre hesaplıyorlar ve bir insanın 60 seneye kadar yaşayabileceğini ihmal ediyorlar, hayatını ihmal ediyorlar
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet bu tazminat ve hapis cezalarında mutlaka ceza yasasının ondan önemlisi anayasanın değişmesi gerekiyor. Yoksa hep bu tür sıkıntılı durumlar olacak. Ancak cocukların çalıştırılmasıyla ilgili ilo yasalarının da yine bu dönemde kabul edildiğini unutmayalım.

Çocuk çay ve getir götür işleri için işe alınmış. Muhtemelen sanık mahkemede, tanıklarla çocuğun preste çalışmadığını da ispatlamıştır. Sol portal gibi gerçekliği çok şüpheli bir sitenin verilerinden doğruya ulaşmak zor.

Mahkeme tanıklar vb üzerinden karar veriyor. Çocuk preste çalışmadığı halde prese sıkışmışta olabilir. Mahkeme tutanaklarını okumak gerek. Çünkü ölümlü iş kazasında tazminatlar 600.000 tl'yi bulabiliyor. Burada başka şeyde olabilir.
  4. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

yargı hukuk kurallarına göre hareket etmek yükümlülüğünde, değişiklikler yapılmalı önceki sayfada bahsetmiştiniz kuralların uygulanışında deil kanunların ta kendisinde hata olduğunu
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    90 yıllık cumhuriyetin 90 yıl hasır altığı ettiği her konu şimdi hükümetin önünde ve tek tek çözüyorlar. Düşünün 90 yıl dünyanın işçi ölümü rekortmeniydi türkiye. Bir İSG yasası ve İşgüvenliği uzmanlığı yasası çıkaramadılar 90 yıl. Hala sivillerin yaptığı bir anayasa yok. İLO sözleşmeyerini kabul etmek bile 10 larca yılını aldı.

Bütün bunlar sırayla çözülecek. Ben türkiyenin enerjisine, demokrasi ve insan hakları özlemine güveniyorum.
  6. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

ben de güveniyorum, çünkü insanlara güveniyorum, insanlara kendime güvendiğim için güveniyorum, kendi ruhuna inancına güvenen pes etmemiş olandır, bir kişi pes etmezse ikincisi de pes etmez akabinde millet olarak pesetmeyiz, ana tema burada saklı, kendinden başkalarının değerini düşünen güven duygusuna önem verenlerdir..ruhundaki güveni kaymetmiş zat değer bilmez
  7. yclgndgd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok uzatmaya gerek yok bunların hepsi ORUS......ÇOCUĞUUUUUUUUU................